Schody modułowe - najważniejsze informacje

Schody modułowe - konstrukcja

Schody modułowe, czyli inaczej schody systemowe to schody, które są przeznaczone do samodzielnego montażu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego zestawu schodów systemowych otrzymamy stopnie i wsporniki. W niektórych przypadkach w takich kompletach schodów modułowych spotkać się możemy również z elementami, które służącą do skonstruowania poręczy. Zestawy schodów modułowych do samodzielnego montażu możemy złożyć w ciągu od kilku do kilkunastu godzin.

Schody modułowe - właściwości, opinie, zalety i wady

Ażurowe schody modułowe to z pewnością rozwiązanie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Takie schody segmentowe nie zajmują wiele miejsca we wnętrzach pomieszczeń, dzięki czemu mamy więcej miejsca na wykorzystanie przestrzeni w naszych domach. Pod względem aranżacyjnym charakteryzują się lekkością, gdyż nie przytłaczają przestrzeni wewnątrz naszych czterech ścian. Mamy bardzo bogaty wybór różnych rozwiązań, zastosowań, rodzajów, materiałów oraz kolorów takich schodów. Dobre opinie na temat schodów systemowych wiążą się między innymi z tym, że można je dopasować do niemal każdego wnętrza. Kolejną zaletą ażurowych schodów modułowych jest to, że są one znacznie tańsze od tradycyjnych schodów, które muszą być konstruowane od podstaw.

Schody modułowe mają jednak także swoje wady. Wśród nich należy wymienić na przykład to, że pomimo tego, że producenci oferują instrukcji i filmiki instruktażowe, osoba niedoświadczona może mieć kłopot z ich montażem. Jako że są to schody segmentowe, których poszczególne elementy występują oddzielnie, może być trudno dopasować ich kolorystykę oraz kolorystykę do innych elementów pomieszczeń. Schody modułowe mogą być także mało trwałe. Także wadą takich schodów może być to, że na ażurowych schodach upadek jest dużo bardziej bolesny niż w przypadku schodów. które posiadają podstopnice. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o różnych rodzajach schodów.

Schody modułowe - zastosowanie

Dobre opnie na temat schodów modułowych wiążą się przede wszystkim z tym, że mają bardzo szerokie zastosowanie, są praktyczne i uniwersalne. Sprawdzą się zarówno jako schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jako schody zewnętrzne sprawdzą się na przykład w gospodarstwach rolnych jako wejście na drugą kondygnacj czy poddasze budynku gospodarczego.

Schody modułowe czy też schody systemowe lub schody segmentowe w pięknie zaaranżowanym salonie oraz polecane modele
Schody modułowe - rodzaje, ceny, opinie, elementy składowe, porady

Jako schody wewnętrzne sprawdzą się one w niemal w każdym domu. Mogą prowadzić pomiędzy kondygnacjami na korytarzach, pomiędzy kuchnią i korytarzem czy pomiędzy salonem a korytarzem. Sprawdzą się także między innymi jako schody prowadzące na poddasze, na strych, zwłaszcza w domach o małych przestrzeniach oraz tam, gdzie poddasze zaadaptowane jest na pokój dla dzieci. Schody modułowe to również doskonałe schody loftowe. Schody modułowe sprawdzą się także w biurach, możemy je także zastosować w domkach letniskowych czy altankach działkowych.

Schody modułowe - rodzaje

Schody modułowe występować mogą w wielu różnych rodzajach, ze względu na kształt, funkcję czy materiał, z jakiego zostały wykonane. Możemy spotkać się z takimi rozwiązaniami jak między innymi modułowe schody metalowe czy modułowe schody drewniane, które z kolej mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, na przykład drewna bukowego, jesionowego, dębowego, orzecha i wielu innych. Modułowe schody metalowe najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej lub żelaza, a także lżejszych metali. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach.

Mamy także bogaty wybór schodów modułowych, jeżeli chodzi o ich kształt. Najpopularniejsze są oczywiście proste schody modułowe jednobiegowe, ale możemy się także spotkać z innymi ciekawymi propozycjami. Popularne są między innymi modułowe schody zabiegowe, modułowe schody kręcone, modułowe schody kacze oraz modułowe schody spiralne. Takie rozwiązania jak schody kręcone, zabiegowe, czy schody spiralne dają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych, szczególnie we wnętrzach o stosunkowo małych powierzchniach. Dzięki temu, że mamy tak duży wybór rodzajów i rozwiązań wśród schodów modułowych (w ofertach znaleźć można także schody spiralne), odnajdziemy najlepsze rozwiązania dla siebie, które mogą nas zaskoczyć uniwersalnością i estetyką.

Schody modułowe - najlepsi producenci, ceny

Wśród producentów schodów modułowych warto zwrócić uwagę na gotowe schody systemowe uznanej firmy Dolle. Wybór produktów tej firmy to zawsze gwarancja najwyższej jakości. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny schodów modułowych tego uznanego producenta:

 • Schody Systemowe Dolle Boston Antracyt 11 Stopni Buk to cena ok. 3 838 zł
 • Schody Systemowe Dolle Boston Biały 11 Stopni Buk to cena ok. 3 799 zł
 • Schody Systemowe Dolle Hamburg Stopnie 75 cm Buk to cena ok. 5 781 zł
 • Schody Systemowe Dolle Hamburg Stopnie 75 cm Orzech to cena ok. 5 965 zł
 • Schody Systemowe Dolle Hamburg Stopnie 75 cm Dąb to cena ok. 6 519 zł
 • Schody Systemowe Dolle Frankfurt Stopnie 75 cm Dąb to cena ok. 5 535 zł
 • Schody Systemowe Dolle Frankfurt Stopnie 65 cm Brzoza to cena ok. 3 628,50 zł
 • Schody Systemowe Dolle Frankfurt Stopnie 65 cm Orzech to cena ok. 4 428 zł
 • Schody Systemowe Dolle Athena z Kaczymi Stopniami to cena ok. 1 652 zł
 • Schody Systemowe Dolle Graz z Kaczymi Stopniami to cena ok. 2 290 zł
 • Schody Systemowe Dolle Rome z Kaczymi Stopniami 11 Stopni to cena ok. 3 059 zł
 • Schody Systemowe Dolle Rome z Kaczymi Stopniami 12 Stopni to cena ok. 3 773 zł
 • Schody Systemowe Dolle Rome z Kaczymi Stopniami 13 Stopni to cena ok. 4 079 zł
 • Schody Systemowe Dolle Berlin z Nowoczesnymi Stopniami to cena ok. 4 674 zł
 • Schody Systemowe Dolle Dublin z Prostymi Stopniami to cena ok. 4 858,50 zł

A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach ażurowych do domu?

Schody modułowe cieszą się coraz większą popularnością między innymi ze względu to, że są one rozwiązaniem praktycznym, uniwersalnym, estetycznym, a także dającym wiele możliwości aranżacyjnych. Takie ażurowe schody drewniane lub metalowe do samodzielnego montażu są znacznie tańsze od schodów, które muszą być konstruowane od podstaw. To rozwiązanie ekonomiczne, które może się sprawdzić w każdym domu, zwłaszcza tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Schody modułowe oprócz wnętrz mają także zastosowanie jako schody zewnętrzne. Schody spiralne, schody modułowe zabiegowe i inne rodzaje to wybór do domu wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł z szacowanymi kosztami wykończenia schodów w domu.

ikona podziel się Przekaż dalej