Wybieramy schody prefabrykowane

Schody kręcone czy schody zabiegowe?

W ofercie sprzedaży znajdziemy schody o różnej jakości wykonania, walorach dekoracyjnych czy wymiarach. Jednym z ważniejszych aspektów wyboru okazuje się też specyfika konstrukcji poszczególnych modeli.

Dużą popularnością cieszą się lekkie schody kręcone. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Schody kręcone zajmą stosunkowo niewiele miejsca i wygodnie doprowadzą na wyższą kondygnację budynku. Dodatkowe, stabilne balustrady kręcone zwiększą poziom atrakcyjności wizualnej całego rozwiązania i stworzą swoistą dekoracjęj wnętrza.

Niestety schody kręcone nie zawsze sprawdzają się w budynkach użytkowanych przez dzieci czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. W ich wypadku bezpieczniejsze okazują się schody zabiegowe. Ich charakterystyczną cechą jest obecność spocznika o zmiennej szerokości. Warto tutaj dodać, iż większość stopni posiada równomierny rozmiar, co przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Schody zabiegowe nie są co prawda tak wygodne jak schody łamane (duży spocznik, stopnie w jednym rozmiarze), jednak sprawdzą się w większości aranżacji mieszkalnych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Kolejna opcja to schody prefabrykowane jednobiegowe. Ich charakterystyczną cechą jest brak spocznika i nieskomplikowana, prosta konstrukcja. Na uwagę zasługują także atrakcyjne ceny zakupu. Jednobiegowe schody w ofercie Castoramy są dostępne już od kwoty niespełna 1400 zł.

Schody metalowe czy drewniane?

Wybierając schody prefabrykowane, warto zwrócić uwagę na materiał użyty do ich produkcji. Do wyboru najczęściej pozostają schody metalowe oraz drewniane.

Prefabrykowane schody drewniane wprowadzają do pomieszczenia wrażenie lekkości i przytulności. Warto pamiętać, że drewno jest materiałem ciepłym, nienagrzewającym się zbytnio pod wpływem promieni słonecznych, a jednocześnie dość trwałym. Dlatego świetnie sprawdzi się na stopnie schodów. Niektóre modele posiadają balustrady i dodatkowe dekoracje z metalu. Takie rozwiązanie pozawala na uzyskanie interesujących efektów wizualnych.

Do dyspozycji mamy też schody metalowe. Ich konstrukcja zazwyczaj składa się z trwałych, metalowych elementów nośnych oraz drewnianych stopni. W ofertach niektórych wykonawców znajdziemy także produkty w całości wykonane z metalu. Jednak tego typu schody metalowe nie cieszą się zbytnią popularnością i posiadają nie najlepsze opinie. Metalowe stopnie okazują się niemiłe w kontakcie z bosymi stopami, a jednocześnie mało praktyczne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Schody w ofercie Castoramy

Opisaliśmy już popularne rodzaje schodów i materiały używane do ich produkcji. Poniżej zaprezentujemy przykładowe schody w ofercie Castoramy. Omówimy ich parametry oraz poglądowe ceny zakupu.

Schody drewniane proste EGD 080RC – to popularne schody prefabrykowane o prostej konstrukcji. Zarówno same schody, jak i balustrady zostały tu wykonane z drewna świerkowego. Całość składa się z czternastu stopni o równych wymiarach. Model EGD 080RC posiada przychylne opinie użytkowników. Ceny zakupu to 1 298 zł.

Drewniane schody prefabrykowane oraz inne schody w ofercie Castoramy, ich ceny, koszt montażu oraz opinie
Schody w ofercie Castoramy - przegląd, ciekawe modele, ceny, opinie

Schody drewniane proste Kornik MP Max – produkty wykonane z drewna sosnowego, przygotowane do lakierowania. Posiadają 14 stopni o stałych wymiarach i elegancką balustradę drewnianą. Schody drewniane proste Kornik MP Max mogą stanowić funkcjonalna dekoracje domów jednorodzinnych i budynków letniskowych. Warto także dodać, że model nabędziemy za około 1 328 zł.

Schody zabiegowe EQC 080RC – model o zabiegowej konstrukcji, wyposażony w proste balustrady. Dobrze sprawdzi się w roli schodów prowadzących na poddasze lub antresole. Cała konstrukcja została wykonana z drewna świerkowego. W ofercie sprzedaży znajdziemy schody zabiegowe lewe oraz prawe. Średnia cena zakupu omawianego modelu wynosi 1 528 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Schody modułowe Atrium – to interesujący model o dużych walorach dekoracyjnych i wielu możliwościach dopasowania do wymagań budynku. Stopnie zostały tu wykonane z malowanej olchy, z kolei balustrady i konstrukcja nośna z malowanej proszkowo stali. Atrium to dość popularne schody prefabrykowane, posiadające dobre opinie klientów. Cena zakupu omawianego modelu to 1 598 zł.

Schody kręcone Atrium system Novo – interesujące schody prefabrykowane osadzone na stalowej konstrukcji nośnej. Posiadają surowo wyglądające balustrady, które nadają wrażenia lekkości. Stopnie wykonane z lakierowanego buku dobrze sprawdzą się w miejscach o średnim natężeniu ruchu. Ceny zakupu modelu Atrium Novo wynoszą 2 598 zł.

Schody zabiegowe Kornik MP Max – to najdroższe i najlepszej jakości schody w ofercie Castoramy.  Produkt wykonany z dębu, co umożliwia wykorzystanie we wnętrzach o zwiększonej intensywności ruchu. Nieco surowe balustrady tworzą dodatkowe dekoracje, która dobrze sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak i nowoczesnych. Model Kornik MP Max posiada dobre opinie klientów i jest dostępny w wersji prawej oraz lewej. Ceny za tego typu schody prefabrykowane sięgają kwoty 4 598 zł. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Popularne schody w ofercie Castoramy – sprawdzamy ceny 2019

Model schodów

Cena zakupu

Schody drewniane proste EGD 080RC

1 298 zł.

Schody drewniane proste Kornik MP Max

1 328 zł.

Schody zabiegowe EQC 080RC

1 528 zł.

Schody modułowe Atrium

1 598 zł.

Schody kręcone Atrium system Novo

2 598 zł.

Schody zabiegowe Kornik MP Max

4 598 zł.

Zaprezentowane powyżej ceny pochodzą ze strony Castoramy i zawierają wartość podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej