Jakie stopnie drewniane są dostępne w sprzedaży

Jeśli w naszym domu znajdują się schody prefabrykowane i denerwuje już nas ich ciężki i surowy wygląd, możemy je bez problemu zmienić na schody drewniane. Bez różnicy, czy interesują nas schody bukowe, schody jesionowe czy też schody dębowe. Zmiana schodów prefabrykowanych w schody drewniane jest bardzo łatwa i przyjemna, bo wystarczy do tego użyć jedynie gotowych stopni drewnianych.

Stopnie drewniane dostępne są w różnych wielkościach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu, odpowiednio zakryjemy nimi schody prefabrykowane. Opinie na temat stopni drewnianych są bardzo dobre, głównie dlatego, że producenci starają się o jak największą różnorodność drewnianych stopni.

Warto wiedzieć, że trepy na schody wykonane są z różnego rodzaju drewna. Zdecydowanie najbardziej polecanymi są trepy na schody wykonane z drewna dębowego, ponieważ charakteryzuje się ono doskonałą wytrzymałością i odpornością na ścieranie, co w przypadku schodów drewnianych jest bardzo istotne. Poza tym dobre opinie mają także drewniane stopnie z buku i jesionu. Te trzy typu stopni drewnianych, cieszą się najlepszą opinią, ale możemy zakupić także stopnie sosnowe, świerkowe i wykonane z drewna egzotycznego, które są niestety droższym rozwiązaniem. Szukasz firmy, która wykona dla ciebie schody w domu? Wypełnij ten krótki formularz i sprawdź oferty z twojej okolicy.

Stopnice drewniane - o czym warto pamiętać przy ich wyborze

Wybierając drewniane stopnie, musimy zwrócić uwagę na to, jakiej klasy jest drewno użyte do ich produkcji. Wyróżnia się 5 klas. Pierwszą i najlepszą jest klasa A, ciesząca się najlepszą jakością. Nieco gorsza jest klasa B, ponieważ sęki, zarówno te zdrowe, jak i te czarne są większej średnicy i na drewnie możemy zauważyć ślady bieli. Dodatkowo przy klasie B są możliwe nieliczne i mało widoczne ślady po przekładkach, a także zaprawki.

Jeśli chodzi o klasę C, jest to zdecydowanie najgorsza z klas. Tutaj nie mamy już żadnego ograniczenia odnośnie do tego, jakiej wielkości mogą być zdrowe i chore sęki. Bardzo często widoczne są również na tym drewnie zaprawki, biel, błyszczenie, przebarwienia, cętki, zaciągi i plamy po przekładkach. Dwie kolejne klasy łączą ze sobą klasę A i B oraz B i C, ponieważ w tych klasach jedna strona jest wykonana z lepszej jakości klasy, a druga z tej gorszej.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele gotowych schodów

Szukasz gotowych schodów do swojego domu? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy najpopularniejsze modele gotowych schodów.

Stopnice drewniane na schodach, czyli stopnie drewniane na schody betonowe oraz ich rodzaje, ceny i opinie
Stopnice drewniane - rodzaje drewna, opinie, ceny, porady

Wybierając gotowe stopnie drewniane, musimy też pamiętać o tym, by ich odcień odpowiadał odcieniom drewna, jakie występują już u nas w domu. Jest to możliwe dzięki dużej różnorodności trepów na schody. Trzymając się tego, wszystko zostanie utrzymane w jednej kolorystyce i będzie wyglądało bardzo estetycznie.

Cena za stopnie drewniane

Ceny za stopnie drewniane są różne i zależą od kilku producentów. Pierwszy z nich jest na pewno to, jaki rodzaj drewna wybierzemy, ponieważ drewna bardziej wytrzymałe, lepsze jakościowo i z lepszej klasy, są dostępne w wyższych cenach niż te, które należą do klasy C, a ich wytrzymałość na różne czynniki jest kiepska.

Ważnym elementem jest również to, na jakiego producenta trepów na schody się zdecydujemy. Pamiętajmy, że jeśli nie mamy pewności co do wyboru producenta, lepiej jest zapytać się znajomych i rodziny lub nawet sprawdzić opinię w internecie, abyśmy nie spotkali się z zawodem. Ostatnim już elementem jest wielkość. Wiadomo, że im większe będą stopnice drewniane, tym wyższa będzie ich cena.

Dla przykładu, za stopnice drewniane sosnowe o wymiarach 1000 × 290 × 35 mm zapłacimy 58 zł, natomiast jeśli jej wymiar będzie wynosił 1200 × 290 × 35 mm, wtedy cena wzrośnie do 76 zł, a przy rozmiarze 2700 × 300 × 35 mm koszt będzie wynosił 198 zł. Stopnice dębowe w rozmiarze 1200 × 195 × 15 mm kosztują 87 zł, 1000 × 290 × 35 mm - 138 zł, a za 1200 × 290 × 35 mm zapłacimy 158 zł. Ceny te są oczywiście orientacyjne i mogą różnić się w zależności od producentów. Stopnice schodowe drewniane to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii schody