Bezpieczna bramka na schody

Bramka zabezpieczająca z drewna lub metalu

Barierki ochronne są przeważnie stworzone z drewna lub trwałego metalu. Oba rozwiązania posiadają swoich zwolenników oraz przeciwników. Drewniana bramka zabezpieczająca stanowi skuteczną ochronę przed dziećmi. Może zawierać trzystopniowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają przypadkowe otwarcie.

Warto także pamiętać, że drewno dobrze komponuje się w większości aranżacji. Można dopasować go do barwy schodów lub wyglądu futryny. Dzięki temu bramka na schody elegancko komponuje się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Drugie popularne rozwiązanie to metalowa bramka zabezpieczająca (przeważnie rozporowa). Metal wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co stanowi skuteczną barierę ochronną przed dziećmi. Owe zabezpieczenie może znajdować się zarówno na górze, jak i dole schodów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Materiałowa barierka na schody

Bramka na schody może też posiadać wypełnienie z materiału. Tak zwane rolety zabezpieczające świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy miejsca na produkty z tradycyjnym uchyleniem skrzydła zabezpieczającego.

Barierki ochronne z materiału mogą okazać się dość odporne. Świetnie sprawdzą się dla dzieci raczkujących. Wiele modeli wymaga wiercenia otworów w ścianie lub futrynie, co stanowi jedną z ważniejszych przeszkód montażowych.

Wybierając tego typu produkty, warto zwrócić uwagę na sposób zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Dobrej jakości bramka na schody powinna posiadać przynajmniej dwa stopnie zabezpieczeń. Najlepsze opinie zbierają produkty z zabezpieczeniem trzystopniowym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Bramka rozporowa czy materiałowe barierki ochronne?

Rozporowa barierka na schody zyskała popularność dzięki nieinwazyjnemu montażowi. Grupa tego typu produktów nadaje się do szybkiego demontażu, po którym nie pozostają ślady po wkrętach. Rozporowa barierka na schody może też posiadać wskaźniki prawidłowego zamontowania, co okaże się szczególnie przydatne dla rodziców z małym doświadczeniem monterskim.

Rozporowe produkty posiadają też tak zwane rozszerzenie bramki. Dzięki temu dopasujemy je do większości futryn i rozstawów ścian. Rozszerzenie bramki może posiadać zróżnicowane rozmiary, z pewnością warto zwrócić na to uwagę przed dokonaniem zakupu.

Wygodną w obsłudze alternatywą są materiałowe barierki ochronne. Zazwyczaj wykonuje się je z odpornego tworzywa sztucznego. Wbudowana roleta zwija się w jednym kierunku, a po rozwinięciu tworzy stałą przeszkodę dla dzieci.

Bramka zabezpieczająca z materiału może wymagać bardziej inwazyjnego montażu. Jednak podczas otwierania i zajmowania nie ogranicza przestrzeni użytkowej, co stanowi jej największy atut. Dobrej jakości barierki ochronne wyposaża się w wiele dodatkowych zabezpieczeń dla dzieci. Dodatkowo mamy do dyspozycji większe szerokości oraz zwiększoną wysokość zabezpieczenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Skuteczna bramka ochronna gwarancją bezpieczeństwa

Barierka na schody – po pierwsze jakość wykonania

Nie ulega wątpliwości, że zabezpieczenie przed dziećmi powinno być trwałe i niezawodne. Niestety nie wszystkie bramki spełnią wymagania bardziej wymagających rodziców. Najtańsze modele tworzy się z gorszej jakości materiałów, co przekłada się na mniejszą stabilność oraz trwałość. Tania bramka może też nie posiadać skutecznych zabezpieczeń, które ochroniłyby przed przypadkowym otwarciem.

Dziecko i bramka na schody, czyli bramka zabezpieczająca czy barierka zabezpieczająca dzieci przed upadkiem ze schodów
Zabezpieczająca bramka na schody - rodzaje, ceny, opinie, polecane produkty

Dlatego warto wybierać sprawdzone bramki dla dzieci, wykonane przez znanych producentów i posiadające odpowiednie atesty. Dobrym przykładem będzie tu atest bezpieczeństwa GS czy europejska norma EN 1930:2000, BS 7972:2001.  Produkty rozporowe powinny też posiadać trwałe rozszerzenie bramki, umożliwiające dobre dopasowanie do naszej futryny czy ścian.

Zabezpieczenie przed dziećmi powinno też posiadać sprawdzone zabezpieczenia. Wiele firm wprowadza własne, opatentowane systemy zabezpieczeń przed przypadkowym otwarciem. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając zabezpieczenia przed dziećmi. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele gotowych schodów

Szukasz gotowych schodów do swojego domu? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy najpopularniejsze modele gotowych schodów.

Przegląd popularnych produktów dla dzieci

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi produktów. Większość z nich sprawdzi się a naszych domach i dwukondygnacyjnych mieszkaniach. Poniżej wyszczególnimy przykładowe barierki ochronne, które posiadają przychylne opinie rodziców i są dostępne w atrakcyjnych przedziałach cenowych.

  • Bramka zabezpieczająca Geuther Nature – balustrada wykonana z drewna dębowego, przytwierdzana do ścian lub futryn przy pomocy kołków. Ciekawostką jest szeroki zakres regulacji szerokości, wynoszący od 67 do aż 107 cm. Wysokość 83 umożliwia zabezpieczenie przed dziećmi w różnym wieku. Cena zakupu to 270 zł.
  • Rozporowa bramka na schody Maxigate 73-92 – bramka rozporowa metalowa, z plastikowymi łącznikami. Nie wymaga wiercenia, a jej montaż jest dosyć prosty. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 73-92 cm. Co ważne, produkt został pomalowany środkami nietoksycznymi i posiada dwie blokady zabezpieczeń. Ceny zakupu to 110 zł.
  • Bramka rozporowa Maxigate 133-142 – kolejny produkt z metalu i plastikowych łączników. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 133 – 142 cm, jest to zatem jedna z najszerszych bramek rozporowych, dostępnych na rynku. Produkt kosztuje ok. 210 zł.
  • Barierki ochronne Lionelo Truus – produkt rozporowy, wykonany z drewna. Posiada podwójne zabezpieczenia i możliwość regulacji szerokości. Cena zakupu wynosi 140 zł.
  • Bramka ochronna Baby Dan Premier – barierka rozporowa o czarnym zabarwieniu, Wykonana z metalu i wyposażona w skuteczne, trzystopniowe zabezpieczenie przeciw przypadkowemu otwarciu. Dostępna za około 230 zł.
  • Balustrada Quick Close – produkt metalowy, rozporowy. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 73 do 80 cm. Wysokość 78 cm zapewnia wydajną ochronę przed przejściem młodszych dzieci. Cena zakupu wynosi około 110 zł.
  • Balustrada zwijana Cartero – interesujący model z tekstylną roletą. Można go wykorzystać do zabezpieczania schodów do szerokości 120 cm. Roleta wykonana z dobrego gatunkowo materiału, rozciąga się na wysokość 80 cm. Dużym atutem omawianego modelu jest wskaźnik zablokowania rolety oraz wskaźnik prawidłowego montażu. Cena zakupu to około 240 zł.
  • Barierka zwijana Lionelo Tulia – kolejny produkt marki Lionelo, tym razem jest to bramka zwijana o szerokości do 140 cm. Posiada szereg przydatnych zabezpieczeń oraz trwała roletę o wysokości 93 cm. Cena zakupu modelu Lionelo Tulia wynosi około 195 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanikach na schody?
Ceny balustrad zabezpieczających przed dziećmi

Model

Cena zakupu

Barierka zabezpieczająca Quick Close

110 zł/szt.

Rozporowa bramka na schody Maxigate 73-92

110 zł/szt.

Barierka zabezpieczająca LIonelo Truus

140 zł/szt.

Zwijane barierki ochronne Lionelo Tulia

195 zł/szt.

Bramka rozporowa Maxigate 133-142

210 zł/szt.

Bramka ochronna Baby Dan Premier

230 zł/szt.

Zwijana barierka na schody Caretero

240 zł/szt.

Bramka zabezpieczająca Geuther Nature

270 zł/szt.

Zaprezentowane powyżej ceny za barierki na schody stanowią wartości orientacyjne, wraz z podatkiem VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii schody