Sufity podwieszane kasetonowe – producenci, ceny, polecane rozwiązania
Poza znaną każdemu funkcją, sufit może być również elementem ściśle powiązanym z zamontowanym światłem. Dzięki możliwościom aranżacyjnym górnej części pomieszczenia, możliwe jest zaprojektowanie oryginalnego oświetlenia w każdym wnętrzu, niezależnie od jego przeznaczenia. Stworzenie gry świateł umożliwiają właśnie sufity podwieszane kasetonowe, które stosowane są w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że stwarzają możliwość ukrycia wszelkich elementów i przewodów instalacji elektrycznej, a łatwy demontaż przekłada się na wygodne, ewentualne poprawki systemu świetlnego.
Jeśli planujesz sufit podwieszany w swoim domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu formularza uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych fachowców.

Sufity podwieszane kasetonowe – zalety
Kasetony o kształcie kwadratu, prostokąta lub koła, montowane są przy wykorzystaniu profili na stałe lub z możliwością dowolnej zmiany ich układu. Dzięki temu stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych, gdyż kasetony dostępne są w rozmaitej palecie kolorystycznej. Dodatkowo są gładkie i wyróżniają się niesamowitą fakturą. W zależności od potrzeb, możemy wybrać również kasetony płaskie i perforowane, które doskonale pochłaniają dźwięki. Dzięki temu sprawdzą się w placówkach medycznych, ale również w szkołach i biurach. W budynku mieszkalnym, idealnie nadają się do wyciszenia pomieszczenia, w którym umieszczony jest telewizor. Jeśli zainteresował cię ten temat, więcej o rodzajach, montażu i sposobach oświetlenia sufitów podwieszanych znajdziesz w tym artykule.
Konstrukcja sufitów podwieszanych kasetonowych
Do wykonania sufitu podwieszanego kasetonowego nie wymaga się odpowiedniego przygotowania powierzchni. Istotą konstrukcji jest stelaż, który przekłada się na skuteczny montaż płyt, które są estetyczną kwintesencją projektu. Ich zaskakująca trwałość i sposób montażu mają wpływ na ostateczny wygląd stropu. Bardzo popularne są płyty kartonowo-gipsowe, które stosuje się we wnętrzach, w którym wilgotność powietrza nie jest większa niż 70%.
Prócz standardowych płyt, możliwe jest wykonanie sufitu z kasetonów rastrowych, metalowych, drewnianych lub powstałych na bazie wełny mineralnej. Ich wybór zależy jedynie od indywidualnych preferencji, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Więcej porad i informacji na temat sufitów podwieszanych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.
Sufity podwieszane kasetonowe - ceny
Mimo, że sufit podwieszany kasetonowy kojarzy się z dużą inwestycją, w rzeczywistości nie są to tak zawrotne kwoty. Zakup materiałów i cena montażu nie przyprawia o zawrót głowy, szczególnie gdy przekładają się one na wytrzymałe i elastyczne wykończenie wnętrza. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników. Jednym z nich jest kształt i powierzchnia pomieszczenia, a także rodzaj płyt.

I tak cena za montaż jednego metra kwadratowego sufitu podwieszanego kasetonowego w województwie łódzkim wynosi 60 zł i jest to największa kwota w porównaniu z innymi województwami. Tuż za nim plasuje się województwo pomorskie z kwotą 58 zł/1 m2. Najtaniej będzie w województwie małopolskim, gdzie montaż jednego metra kwadratowego kosztować nas będzie jedynie 45 zł. Dokładne ceny w zależności od województwa znajdziesz w tym artykule.
Producenci sufitów podwieszanych kasetonowych
Istnieje wiele firm, w ofercie których znajdziemy sufity podwieszane kasetonowe. Jedną z nich jest producent sufitów podwieszanych Ponto Pruszyński. Szerokim asortymentem może pochwalić się również Barwa System, która wykonuje sufity również ze stopu aluminium, lakierowanego piecowo, metodą dwuwarstwowego lakierowania. Na rynku prym wiodą sufity podwieszane kasetonowe wykonywane przez firmę Armstrong i Amf.
Cenniki usług powiązane z tym artykułem
Powiązane artykuły
-
Sufity napinane - opinie, zalety i wady w porównaniu do sufitów powieszanych z płyt g-k
-
Halogeny sufitowe, LED i nie tylko - rodzaje, ceny, montaż i inne porady
-
Zabudowa poddasza krok po kroku – sufit z płyt g-k na stelażu, ściany i inne
-
Sufit podwieszany w kuchni - najciekawsze pomysły, porady, ceny
-
Sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy? Porównujemy krok po kroku
-
Sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy? Praktyczny poradnik
-
Co zamiast sufitu podwieszanego? TOP 3 najlepsze rozwiązania
-
Montaż sufitu podwieszanego - poradnik praktyczny krok po kroku
-
Sufit napinany – montaż krok po kroku sufitu napinanego
-
Systemy sufitów podwieszanych – jak wygląda konstrukcja, co wybrać?
-
Sufit podwieszany na stelażu – jakie materiały i akcesoria będą niezbędne do jego wykonania?
-
Co ile montować profile do sufitu podwieszanego? Praktyczny poradnik
-
Profile aluminiowe do płyt gipsowych - rodzaje, ceny, opinie, producenci
-
Płyty gipsowe - rodzaje, ceny, materiały, opinie, wymiary
-
Listwy styropianowe przysufitowe – rodzaje, ceny, opinie, porady aranżacyjne
-
Wyłaz strychowy - rodzaje, ceny, wymiary, opinie, producenci
-
Profil kapeluszowy krok po kroku – zastosowanie, ceny, rodzaje, porady
-
Płyty kartonowo gipsowe - rodzaje, wymiary, zastosowanie płyt g-k
-
Sztukateria gipsowa w Twoim domu - ile to kosztuje?
-
Taśma ślizgowa do gk – rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
-
Stelaże i profile sufitowe krok po kroku - wymiary, ceny, opinie, porady
-
Wkręty do płyt gipsowych - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie
-
Stelaż pod płyty gipsowe - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie
-
Wymiary płyt gipsowych - płyty k-g, regipsy i inne
-
Ścianki działowe w domu i mieszkaniu - ile kosztuje ich budowa?
-
Profile do regipsów - rodzaje, ceny, materiały, opinie, porady
-
Jakie materiały na sufit napinany sprawdzają się najlepiej?
-
Sufity podwieszane z płyt g-k - ceny, montaż krok po kroku, opinie, zalety i wady
-
Systemy suchej zabudowy - zastosowanie i ceny
-
Kasetony sufitowe - cena, montaż, zastosowanie