Sufity podwieszane kasetonowe – zalety

Kasetony o kształcie kwadratu, prostokąta lub koła, montowane są przy wykorzystaniu profili na stałe lub z możliwością dowolnej zmiany ich układu. Dzięki temu stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych, gdyż kasetony dostępne są w rozmaitej palecie kolorystycznej. Dodatkowo są gładkie i wyróżniają się niesamowitą fakturą. W zależności od potrzeb, możemy wybrać również kasetony płaskie i perforowane, które doskonale pochłaniają dźwięki. Dzięki temu sprawdzą się w placówkach medycznych, ale również w szkołach i biurach. W budynku mieszkalnym, idealnie nadają się do wyciszenia pomieszczenia, w którym umieszczony jest telewizor. Jeśli zainteresował cię ten temat, więcej o rodzajach, montażu i sposobach oświetlenia sufitów podwieszanych znajdziesz w tym artykule.

Konstrukcja sufitów podwieszanych kasetonowych

Do wykonania sufitu podwieszanego kasetonowego nie wymaga się odpowiedniego przygotowania powierzchni. Istotą konstrukcji jest stelaż, który przekłada się na skuteczny montaż płyt, które są estetyczną kwintesencją projektu. Ich zaskakująca trwałość i sposób montażu mają wpływ na ostateczny wygląd stropu. Bardzo popularne są płyty kartonowo-gipsowe, które stosuje się we wnętrzach, w którym wilgotność powietrza nie jest większa niż 70%.

Prócz standardowych płyt, możliwe jest wykonanie sufitu z kasetonów rastrowych, metalowych, drewnianych lub powstałych na bazie wełny mineralnej. Ich wybór zależy jedynie od indywidualnych preferencji, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Więcej porad i informacji na temat sufitów podwieszanych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Sufity podwieszane kasetonowe - ceny

Znajdź sprawdzonego fachowca

Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca od sufitów podwieszanych lub od ogólnych remontów, wypełnij ten formularz, W odpowiedzi otrzymasz atrakcyjne oferty od lokalnych wykonawców i sam wybierzesz najkorzystniejszą. Usługa jest bezpłatna

Sprawdź!

Mimo, że sufit podwieszany kasetonowy kojarzy się z dużą inwestycją, w rzeczywistości nie są to tak zawrotne kwoty. Zakup materiałów i cena montażu nie przyprawia o zawrót głowy, szczególnie gdy przekładają się one na wytrzymałe i elastyczne wykończenie wnętrza. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników. Jednym z nich jest kształt i powierzchnia pomieszczenia, a także rodzaj płyt.

Sufity podwieszane bardzo dobrze się sprawdzają. Kasetony mają bardzo wiele różnych zastosowań i pięknie się prezentują w wielu sytuacjach.
Sufity podwieszane kasetonowe – producenci, ceny, polecane rozwiązania

I tak cena za montaż jednego metra kwadratowego sufitu podwieszanego kasetonowego w województwie łódzkim wynosi 60 zł i jest to największa kwota w porównaniu z innymi województwami. Tuż za nim plasuje się województwo pomorskie z kwotą 58 zł/1 m2. Najtaniej będzie w województwie małopolskim, gdzie montaż jednego metra kwadratowego kosztować nas będzie jedynie 45 zł. Dokładne ceny w zależności od województwa znajdziesz w tym artykule.

Producenci sufitów podwieszanych kasetonowych

Istnieje wiele firm, w ofercie których znajdziemy sufity podwieszane kasetonowe. Jedną z nich jest producent sufitów podwieszanych Ponto Pruszyński. Szerokim asortymentem może pochwalić się również Barwa System, która wykonuje sufity również ze stopu aluminium, lakierowanego piecowo, metodą dwuwarstwowego lakierowania. Na rynku prym wiodą sufity podwieszane kasetonowe wykonywane przez firmę Armstrong i Amf.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii sucha zabudowa