Systemy sufitów podwieszanych z krawędzią A – konstrukcja widoczna

Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i uniwersalne. Panele sufitowe produkowane są w rozmaitych rozmiarach i tonacjach. Sufity podwieszane z krawędzią A montuje się od góry, a ich podstawę stanowi standardowa konstrukcja typu T24. Instalacja tego typu paneli nie niesie ze sobą problemów, podobnie jak demontaż. Dzięki prostym krawędziom paneli sufitowych, łatwiejsze stają się także prace montażowe. W przypadku konieczności docięcia modułów możemy wykorzystać tradycyjny nożyk do tapet.

Znajdź sprawdzonego fachowca

Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca od sufitów podwieszanych lub od ogólnych remontów, wypełnij ten formularz, W odpowiedzi otrzymasz atrakcyjne oferty od lokalnych wykonawców i sam wybierzesz najkorzystniejszą. Usługa jest bezpłatna

Sprawdź!

Płyty sufitowe z krawędzią A są przeznaczone do montażu w pomieszczeniach, w których większego znaczenia nie ma estetyka wykończenia. Doskonale więc sprawdzą się w placówkach medycznych, obiektach edukacyjnych pomieszczeniach biurowych, jak i urzędach oraz placówkach handlowych. Sufity tego rodzaju znajdują swe zastosowanie w zapleczach technicznych i serwerowniach. Jeśli rozważasz wybór alternatywnego rozwiązania do swojego domu, sprawdź także: Ile kosztuje sufit napinany?

Systemy sufitów podwieszanych z krawędzią E – konstrukcja częściowo ukryta

Sufity podwieszane z krawędzią E prezentują się zdecydowanie estetyczniej. Poszczególne panele sufitowe profilowane układać możemy w różnej odległości od siebie – 15 mm lub 24 mm. Takie rozmieszczenie przekłada się na uzyskanie efektu cienia, który wpływa na wystrój pomieszczenia, przy zastosowaniu odpowiedniej aranżacji. Konstrukcja systemu sufitów podwieszanych może być zakończona krawędzią ostrą, pionową lub skośną, dzięki czemu stwarza większe możliwości aranżacji we wnętrzu.

Systemy sufitów podwieszanych są bardzo łatwe zarówno w montażu, jak i demontażu. Podobnie, jak w przypadku sufitu podwieszanego z krawędzią A, montowane są od góry, a ich podstawę stanowi standardowa konstrukcja typu T24. Jedyne, co może sprawić nam trudności, to przycinanie kasetonów pod skosem. Pomocny stanie się z pewnością specjalny nóż znajdujący się w ofercie producenta sufitów podwieszanych. Tego typu produkt wykorzystywany jest zarówno w nowoczesnych hotelach, sklepach, jak i biurach oraz klinikach. Jeśli jesteś zdecydowany na sufit podwieszany, w tym artykule znajdziesz informacje na temat cen i ciekawych rozwiązań oświetleniowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze szlifierki do gipsu

Szukasz dobrej jakości szlifierki do gipsu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź koniecznie najczęściej kupowane szlifierki przez naszych czytelników.

Konstrukcja sufitów podwieszanych z krawędzią X o wyglądzie monolitycznym

Systemy sufitów podwieszanych z krawędzią X są instalowane na wymiar, a to sprawia, że elementy konstrukcyjne nie są widoczne. Z racji tego, że zarówno montaż, jak i demontaż przebiega od dołu, panele sufitowe możemy zamontować blisko stropu, nawet w odległości sięgającej 62 mm. Koniecznością w tym przypadku nie jest zapewnienie dodatkowej szczeliny pomiędzy konstrukcją nośną a stropem, co jest istotne zwłaszcza w niskich pomieszczeniach.

Tego typu sufity występują w standardowym kolorze białym, ale spotkać możemy je również w 34 innych odcieniach. Sufity podwieszane z krawędzią X dostępne są w trzech rozmiarach: 600x600 mm, 1200x600 mm, 1800x600 mm. Panele sufitowe bardzo łatwo możemy zdemontować i ponownie zainstalować, w razie takiej konieczności. System montażu przekłada się na uzyskanie jednolitej powierzchni sufitu, w której nie będą widoczne poszczególne panele. Sufity podwieszane o krawędzi X będą idealnym urozmaicenie dużych powierzchni, jak i wnętrz reprezentacyjnych, w tym hoteli i biur.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii sucha zabudowa