Wytrzymała taśma ślizgowa do płyt gipsowo kartonowych - charakterystyka i cena

Wykonanie połączenia ślizgowego w przypadku płyt gipsowo kartonowych nie byłoby możliwe bez zastosowania taśmy samoprzylepnej, która gwarantuje jego wytrzymałość. W miejscu, gdzie płyta gipsowo-kartonowa styka się z murem albo otynkowaną ścianą, taśma ślizgowa zadziała znakomicie. Jej rola to:

  • Niedopuszczenie do powstania rys i głębszych pęknięć na powierzchni
  • Połączenie z sobą dwóch powierzchni w sposób solidny i trwały, a jednocześnie łatwy
  • Chronienie ścianki działowej

Łatwość montażu tego elementu należy do zalet, które w opiniach użytkowników wymieniane są bardzo często. Nie trzeba bowiem powierzać prac profesjonalnej ekipie zajmującej się wykończeniami. Z powodzeniem można samodzielnie ją przytwierdzić (pamiętając jednak o tym, iż połączenie ślizgowe wymaga wykonania niewielkiej szczeliny, która jest wypełniona elastycznym materiałem – taśma samoprzylepna sprawdza się w tym celu bez zarzutu).

Niewygórowana cena produktu również zachęca do jego zakupu. Za egzemplarz długości 60 m i szerokości 5 cm zapłacimy średnio 9-10 złotych. Podobne ceny zaobserwować możemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, różnice między nimi nie są duże. Fakt samoprzylepności taśmy ślizgowej również zasługuje na uwagę, w znacznym stopniu ułatwia bowiem korzystanie z niej.

Pamiętać warto o tym, że po zastosowaniu płyty gk należy uzupełnić przestrzeń między płytą a ścianą masą szpachlową. Jednak nie ma na szczęście ryzyka tego, że masa zostanie związana z taśmą. Taśma ślizgowa bowiem pozbawiona jest adhezji. Następnie przychodzi czas na przeszlifowanie powierzchni i usunięcie nadmiaru taśmy. Niekiedy wykonuje się również akrylowanie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o stelażach pod płyty kartonowo-gipsowe?

Najlepsza taśma do płyt gk, czyli jaka? Knauf, Saint Gobain

Taśmy samoprzylepne Knauf do płyt gk zbierają bardzo pozytywne opinie użytkowników. Doceniają oni fakt, że ten specjalistyczny produkt jest dostępny w niskiej cenie, a jego trwałość i solidność nie mają sobie równych. W przypadku jego zastosowania jest możliwość pojawienia się wyłącznie cienkiej, kontrolowanej rysy, pęknięcia powierzchni zaś zostają wyeliminowane. Nic dziwnego, że marka Knauf jest dla wielu amatorów i profesjonalistów synonimem wysokiej jakości produktów do wykończeń.

Saint Gobain to marka, która na polskim rynku cieszy się coraz większą popularnością. Tworzy płyty, bloczki gipsowe, masy i kleje oraz inne produktu wysokiej jakości sprawdzające się przy wykończeniach. Regips (błędnie określany niekiedy jako płyta ślizgowa, która de facto jest wykonanym z poliamidu egzemplarzem służącym do produkcji elementów maszyn) zostanie idealnie połączony z murem dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału od Saint Gobain. Za opakowanie zawierające aż 60 mb produktu nie powinniśmy zapłacić więcej niż 10 zł. Dostępny jest on choćby w sklepach sieci Castorama. Pamiętajmy zatem, że płytą ślizgową nie należy nazywać płyt gk.

Połączenie ślizgowe stanowi w opinii specjalistów z branży niezwykle udany mariaż trwałości oraz estetyki, dlatego jest ono powszechnie stosowane. Powstaje dzięki niemu bowiem niewielka dylatacja, dzięki której wyeliminowane zostaje ryzyko pojawienia się rys. Trzeba bowiem pamiętać, że budynek przez cały czas pracuje i niepozostawienie niewielkiej szczeliny uznane byłoby za spory błąd. Połączenia ślizgowe ze szczeliną to konieczność.

Taśma samoprzylepna do płyty gk - opinie

Jak już wspomnieliśmy, sprawdzająca się w przypadku regipsu (który niektórzy nazywają potocznie płytą ślizgową) taśma samoprzylepna cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Docenia się to, że dzięki owemu prostemu rozwiązaniu można w sposób wygodny i komfortowy połączyć z sobą dwie różne powierzchnie o różnej rozszerzalności cieplnej, nie narażając ich na zniszczenie.

Dostępne w Castoramie i innych sklepach z podobnym asortymentem taśmy ślizgowe sprawiają, że regips można przytwierdzić w sposób łatwy i szybki, eliminując tym samym nierówności ścian. Taśmy sprawdzające się w przypadku płyty gk określane są przez kupujących jako:

  • Powszechnie dostępne (bowiem istnieje możliwość ich zakupu choćby w sklepach Castorama)
  • Niedrogie
  • Proste do zastosowania
  • Pozwalające na samodzielny montaż elementów
  • Ułatwiające stworzenie połączeń ślizgowych funkcjonalnych i zarazem niezwykle estetycznie wykończonych

Trudno zatem dziwić się temu, że taśmy te są w powszechnym użyciu. To dzięki ich zastosowaniu płyta gipsowo-kartonowa (określana niekiedy błędnie jako płyta ślizgowa) może być połączona z podłożem w idealny sposób. Stworzone tak połączenia ślizgowe wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością.

ikona podziel się Przekaż dalej