Izolacja akustyczna ścian - panele akustyczne

Niestety zwykłe mieszkanie w bloku pośród hałaśliwych sąsiadów, może uprzykrzyć życie. Oczywiście notoryczne naruszanie miru domowego powinno być zgłaszane do odpowiednich służb. Jednak, jeżeli słyszymy za ścianą płacz dziecka, stukot obcasów lub inne odgłosy, które są dla nas dość uciążliwe, warto zastanowić się nad wygłuszeniem ścian. Na szczęście nie brakuje możliwości, które pozwolą nam na skuteczną izolację akustyczną.

Przy wyborze odpowiednich materiałów wygłuszających bardzo dużo zależy od tego, czy hałasy pochodzą zza ściany, czy może jednak z zewnątrz. Zazwyczaj poleca się, aby zastosować panele wygłuszające, które wyróżniają się nie tylko bardzo szybkim montażem, ale również są one wyjątkowo dekoracyjne, dzięki czemu możemy z powodzeniem przy ich pomocy ciekawie wykończyć wnętrza.

Materiały wyciszające - rodzaje paneli akustycznych

Wybierając odpowiednie materiały wygłuszające, już wiemy, że w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na źródło hałasu. Ponadto warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na ich zakup. Mając na uwadze to, czy chcemy nimi wygłuszyć ściany, sufit, podłogę lub też inne części mieszkalne, będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć właściwą decyzję co do ich zakupu.

Jeżeli chodzi o wybór materiałów dźwiękochłonnych, to wśród nich wymienimy przede wszystkim:

  • Panele wygłuszające - najczęściej wykonane są one z pianki poliuretanowej, melaminowej lub też z płyty MDF. Panele akustyczne nie tylko wygłuszają hałasy dochodzące z zewnątrz, ale jednocześnie poprawiają akustykę wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest to, że często pełnią one również funkcję dekoracyjną. Dzięki temu, przy pomocy paneli akustycznych możemy ciekawie wykończyć konkretne wnętrze.
  • Szyby dźwiękochłonne - odpowiednia izolacja akustyczna okien, pozwala na znaczne zwiększenie komfortu mieszkania, nawet w sąsiedztwie ruchliwej ulicy. Szyby dźwiękochłonne potrafią obniżyć poziom hałasu nawet o 53 dB. Tego typu materiały składają się przede wszystkim z asymetrycznie zbudowanych szyb, pomiędzy którymi został wprowadzony gz tłumiący hałasy. Zatem wymiana okien może okazać się wystarczającym rozwiązaniem problemu związanego z hałaśliwym sąsiedztwem.
  • Ekrany dźwiękochłonne - chociaż ekrany dźwiękochłonne kojarzą się przede wszystkim z elementem infrastruktury drogowej, to jednocześnie nie powinniśmy zapominać również o płotach akustycznych. Są one przede wszystkim dostępne dla każdego, dzięki czemu możemy się odgrodzić od hałaśliwego sąsiedztwa. Jeżeli w naszej okolicy nie zostały postawione profesjonalne ekrany dźwiękochłonne, to dobrze jest zdecydować się na postawienie płotu o podwyższonych właściwościach izolacji akustycznej. Dzięki temu fale dźwiękowe dochodzące z zewnątrz ulegają odbiciu, a nawet pochłonięciu. Najlepszym rozwiązaniem będą płoty wykonane z tworzyw sztucznego, w którym znajduje się rdzeń wyprodukowany z wełny mineralnej. Okazuje się, że to właśnie wełna mineralna obecnie wykazuje się najlepszymi właściwościami izolującymi przed hałasem. Dzięki takim przydomowym ekranom możemy obniżyć poziom hałasu aż o 25 dB.
  • Maty wygłuszające - są to cienkie maty samoprzylepne, które możemy właściwie umieścić w dowolnym miejscu. Sprawdzą się zarówno w przypadku ścian, sufitów, jak i również okien. Ich zaletą jest wysoka odporność na wilgoć, a także korozję biologiczną. Zatem możemy stosować je niemalże w każdym pomieszczeniu, również w kuchni oraz łazience. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o izolacji akustycznej domu.
Panele wygłuszające ścienne, a także polecane panele dźwiękochłonne, ekrany dźwiękochłonne
Jakie panele dźwiękochłonne, ekrany dźwiękochłonne i inne rozwiązania wybrać
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Maty wygłuszające i panele akustyczne - ceny i opinie

Gdy zdecydujemy się na panele dźwiękochłonne lub szyby dźwiękochłonne, warto dowiedzieć się, w jakich cenach są one obecnie dostępne. Dzięki temu będziemy mogli bez większego problemu przeliczyć całkowity koszt związanych ze zwiększeniem izolacji akustycznej w naszym domu. Oczywiście podane poniżej ceny są jedynie orientacyjne.

Przykładowe ceny i opinie na temat materiałów izolujących wnętrze przed hałasem

Nazwa produktu

Cena

Ekrany akustyczne typu Sound of Silence bez kratki

Cena od 1537,50 zł brutto - bardzo dobre opinie

Panele dźwiękochłonne FiberPRO 120 Pianka

Cena od 254,00 zł - bardzo dobre opinie

Maty wygłuszające 140 kg/m3

Cena od 49,00 zł

Panele dźwiękochłonne Contrato PSA 550

530,00 zł

Panele dźwiękochłonne PS3D 50x50x3 cm

82,00 zł/m2

Panele akustyczne drewniane liniowe Soundrise 1 Zig Zag

227,00 zł

Panele akustyczne drewniane liniowe z perforacją Soundrise 2 Zig Zag

293,00 zł

Panele akustyczne na ściany Birch Econo

350,00 zł

Panele wygłuszające ściany Oak Premium

465,00 zł

Panele wygłuszające sufit Birch Econo

350,00 zł

Szyby dźwiękochłonne

Od 993,00 zł

Maty wygłuszające miękkie Flex

7,25 zł

Maty wygłuszające samoprzylepne 3 cm - 2m2

82,99 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły