Ceny storczyków doniczkowych – co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

W sprzedaży znajdziemy różne odmiany storczyków. Jednak najważniejszym kryterium wyboru nie jest wyłącznie cena, a stan nowej roślinki. Orchidea powinna posiadać liczne kwiaty, co świadczy o jej dobrej kondycji.

Storczyk dwupędowy czy storczyk wielopędowy z reguły kosztuje więcej niż słaba orchidea z jednym pędem. Wyższa cena to jednocześnie większa gwarancja udanej uprawy. Zadbany storczyk wielopędowy może ponawiać kwitnienie i z pewnością stanowi ciekawą ozdobę domowej aranżacji. Przy zakupie zwróćmy uwagę na fakt, że wszystkie odmiany storczyków powinny mieć zdrowo wyglądające, zielone liście. Żółte lub czerwone wybarwienia mogą świadczyć o chorobach, a kwiat storczyk może szybko stracić swój elegancki wygląd. Orchidea z odpadającymi liśćmi nie jest dobrym zakupem.

Warto także pamiętać, że kwiat storczyk powinien posiadać zdrowe, lekko zielonkawe korzenie. W ofertach sprzedaży znajdziemy odmiany storczyków uprawiane w specjalnym podłożu. W tym wypadku wystarczy ocenić stan górnych korzeni i upewnić się, że podłoże nie jest nadmiernie wilgotne. Ciekawostką jest także storczyk w szkle. Ceny storczyków w kuli czy tubie może okazać się nieco wyższa, jednak tego typu kwiat storczyk dwupędowy zapewnia ciekawą dekorację.

Ceny storczyków. Ile kosztuje orchidea popularnych odmian?

Ceny storczyków doniczkowych będą uzależnione od wyboru konkretnej odmiany. Największą popularnością cieszy się obecnie dwupędowy Phalaenopsis. Cena za dwupędowy, dobrze zachowany okaz rozpoczyna się już od kwoty 30 zł. Storczyk wielopędowy to już wydatek przynajmniej 40 zł.

Najpopularniejsze odmiany storczyków na ogół wiążą się z atrakcyjnymi cenami zakupu. Ciekawostką jest także storczyk w szkle, którego cena na ogół przekracza 50 zł. Ceny storczyków uprawianych w szkle będą w dużym stopniu uzależnione od wielkości i rodzaju pojemnika. Duży storczyk w szkle często kosztuje ponad 150 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze nawozy do kwiatów

Szukasz skutecznych nawozów do kwiatów w dobrych cenach. Te produkty najczęściej wybierają nasi czytelnicy. Sprawdź promocje!

Storczyki stojące na półce w kwiaciarni, a także informacje, ile kosztują storczyki, ceny storczyków w sklepach
Ile kosztują storczyki krok po kroku, czyli ceny gatunków, odmiany, koszt storczyków w doniczkach

Ceny storczyków doniczkowych należących do mniej znanych odmian mogą przekraczać 200 zł. Zatem widzimy, że storczyk w szkle jest odczuwalnie droższy niż dwupędowy okaz w plastikowej donicy. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł na temat odmian i uprawy storczyków.

Ceny storczyków domowych należących do mniej znanych odmian

Mniej znane odmiany storczyków (Dendronium, Miltonia, Zygopetalum, Cymbidium itp) są dostępne w nieco wyższych cenach. Storczyk wielopędowy jest przeważnie wydatkiem ponad 50 zł. Z kolei niewielkich rozmiarów storczyk w szkle na ogół kosztuje ponad 100 zł.

Droższe odmiany storczyków to między innymi Cymbidium i Zygopetalum. Za zdrową, niewielką roślinę na ogół płacimy około 60 zł. Cena za większe okazy niejednokrotnie przekracza kwotę 90 zł.

Warto przy tym pamiętać, że wyższe ceny storczyków mniej znanych odmian wynikają poniekąd z większych trudności w uprawie. Dlatego przed dokonaniem zakupu szczególnie istotna okazuje się ocena stanu zdrowia rośliny.

Najdroższa orchidea. Ile kosztuje storczyk Vanda?

Orchidea Vanda z pewnością należy do najdroższych odmian storczyków, które możemy uprawiać w domu. Niewielkich rozmiarów roślina na ogół kosztuje ponad 70 zł. Dużą zaletą owej odmiany storczyków jest efektowny kształt i wygląd kwiatów. Dlatego Vanda jest stale pożądanym kwiatem ozdobnym.

Ceny storczyków o większych rozmiarach przeważnie kształtują się w przedziale 100 – 150 zł. Ostateczny koszt może być uzależniony od wielkości kwiatów oraz ich wybarwienia. Co ciekawe, na ceny storczyków doniczkowych Vanda wpłynie także specyfika uprawy.

Vanda świetnie sprawdza się na storczyk w szkle. Cena kwiatów w szklanej kuli, tubie lub wazonie na ogół przekracza 150 zł. Duży okaz w eleganckim szkle kosztuje około 200 zł, a górna granica cenowa okazuje się trudna do jednoznacznego oszacowania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły