Jak zlikwidować gniazdo os? Najważniejsze zasady bezpieczeństwa, jak pozbyć się os

Użądlenie osy czy dzikich szerszeni jest bolesne, jednak przeważnie nie niesie ze sobą poważnego zagrożenia dla zdrowia. Wyjątkiem są osoby uczulone, które nigdy nie powinny niszczyć kokonów samemu. Co więcej, nawet osoby bez oznak uczulenia powinny zachować najważniejsze środki ostrożności.

Osy możemy bezpiecznie usunąć z garażu, z dachu czy z budynku w okresie nocnym. Owady nie są wtedy aktywne, co zmniejsza ryzyko użądlenia. Usuwanie dzikich owadów warto wykonywać w odzieży ochronnej. Kokon stworzony w domu należy usuwać, po uprzednim poinformowaniu domowników. Zaatakowane osy potrafią być niebezpieczne, dlatego podczas prac należy zadbać o dzieci i zwierzęta domowe, które nigdy nie powinny znajdować się w pobliżu naszych działań.

Jak zlikwidować gniazdo os i jak pozbyć się ich z ogrodu? Kokon możemy zniszczyć na kilka sposobów. Sposób działania będzie uzależniony od lokalizacji kokonu oraz dostępności preparatów owadobójczych. Osy chętnie tworzą kokony na drzewie, w garażu lub w domu letniskowym. Kokon wygląda dość charakterystycznie, a likwidacja z budynku czy z dachu nigdy nie powinna uwzględniać jego palenia czy zalewania wodą. Są to działania niebezpieczne i mogą rozwścieczyć cały rój.

Jak zlikwidować gniazdo os samemu? Bezpieczne metody i skuteczna likwidacja kokonów

Osoby, które zastanawiają się, jak zlikwidować gniazdo os, czy jak odstraszyć koty, powinny zapoznać się z dostępnością specjalnych środków. W ofertach sprzedaży znajdziemy małe, bezpieczne w użyciu gaśnice na osy i szerszenie. Przy ich pomocy usuwanie kokonów będzie znacznie uproszczone.

Gaśnica nadaje się przy inwazji dzikich szerszeni i os w domu, na balkonie, w garażu i na działce. Wszystko, co musimy zrobić to założyć odzież ochronną i spryskać kokon pozostając w większej odległości. Działanie nie wygląda na szczególnie skomplikowane, jednak trzeba zachować środki ostrożności. Najlepiej spryskać kokon na działce w czasie nocy lub bardzo wczesnego poranka, kiedy owady są jeszcze uśpione.

Likwidacja kokonu na balkonie, w domu czy w garażu wymaga kilku podejść. Jeśli upewnimy się, że w kokonie nie znajdują się już żywe osobniki, możemy go bezpiecznie usunąć. W tym celu nakładamy odzież ochronną i naciągamy na kokon szczelny worek foliowy. Następnie odcinamy kokon i usuwamy go z budynku. Aby w pełni zniszczyć wszystkie owady, możemy zanurzyć worek w wiadrze wypełnionym wodą.

Usuwanie dzikich os w garażu, na balkonie czy na działce nie wygląda na szczególnie skomplikowane. Znacznie trudniejsza jest likwidacja kokonu z dachu czy gniazda znajdującego się wysoko na drzewie. Co możemy zrobić? Najprostszą metodą będzie samemu usunąć robotnice lub poprosić o pomoc straż pożarną. Usuwanie kokonów na wysoko położonych gałęziach nie stanowi problemu dla służb ratowniczych, które dysponują odpowiednim sprzętem.

Jak bezpiecznie usunąć osy robotnice na działce. Co robić żeby zniszczyć kokon na drzewie?

Wiemy już, jak wygląda usuwanie gniazd położonych w łatwo dostępnych przestrzeniach. Niestety nocne usuwanie kokonów z dachu czy znajdujących się na drzewie nie jest najlepszym pomysłem. W tym wypadku możemy wykorzystać preparaty, które mają zneutralizować robotnice.

Gniazdo os pod dachem w domu, a także informacje, jak zlikwidować gniazdo os, sposoby i porady
Jak zlikwodować gniazdo os krok po kroku, czyli sposoby i porady, jak bezpieczenie usunąć gniazdo os

Jak bezpiecznie i samemu usunąć osy na działce lub na balkonie? Małe owady potrafią być nieprzyjemnym problemem na działce. Co zrobić, jeśli kokon znajduje się na dachu lub w trudno dostępnym miejscu? Najprościej będzie usunąć osy robotnice. Jak to zrobić? W ofercie sprzedaży znajdziemy różne preparaty chemiczne, które mają na celu zwabienie i zneutralizowanie robotnic.

Co ważne, preparaty pozwalają usunąć osy, jednak nie wabią pszczół i są bezpieczne dla zwierząt domowych. Wszystko, co musimy zrobić, by zniszczyć inwazję os to wystawić trujące wabiki w miejscu ich bytowania. Warto pamiętać, że małe robotnice znajdują pokarm w pewnym oddaleniu od kokonu. Dlatego warto wiedzieć, gdzie odbyła się jego budowa i zaobserwować, w które miejsce najczęściej docierają owady. Wabik można bezpiecznie założyć w nocy lub wczesnym porankiem. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem zwalczania os.

Wabiki mogą pozbyć się niewielkiego gniazda, jednak nie będą wystarczająco skuteczne przy dużej inwazji owadów. W tym przypadku warto poprosić o pomoc wyspecjalizowaną firmę. Pracownicy mogą zrobić zaawansowane wabiki, które przyciągną dużą ilość robotnic, a następnie pomogą usunąć kokony. Wyspecjalizowana ekipa podpowie też, jak odstraszyć koty z ogrodu czy jak odstraszyć koty z domków letniskowych.

Małe gniazdo os w ziemi – co zrobić i jak pozbyć się intruzów?

Budowa kokonów w ziemi jest często praktykowana przez dzikie osy. Małe gniazda okazują się niebezpieczne dla osób, które przechadzają się po posesji. Na szczęście możemy pozbyć się problemu na kilka sposobów.

Pierwsze, co możemy zrobić to zalanie kokonu wrzątkiem. Jest to jeden z prostych, domowych sposobów na to, by pozbyć się kokonu wraz z owadami. Prace warto wykonać nocą, bardzo wczesnym rankiem lub podczas opadów deszczu. Zaatakowane osy mogą być rozwścieczone, dlatego zadbajmy, by w pobliżu nie znajdowały się inne osoby ani zwierzęta.

Budowa podziemnych kokonów może być też zneutralizowana za pomocą preparatów owadobójczych. Wystarczy nanieść je w pobliże wejście do kokonu. Spryskiwanie wykonujemy kilkukrotnie, stosując się do instrukcji obsługi preparatu. Po kilku dniach dzikie osy zostaną skutecznie wytrute, a dalsza budowa podziemnych tuneli zostanie zakończona.

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad, zapoznaj się z innymi artykułami na naszym serwisie. Dowiesz się między innymi, jak odstraszyć koty i jak wybierać rośliny ogrodowe.

ikona podziel się Przekaż dalej