Lampa owadobójcza - zasada działania i zastosowanie

Sezon wiosenno-letni dla niektórych osób, wbrew pozorom zalicza się do bardzo uciążliwych ze względu na muchy, komary oraz inne owady, które potrafią mocno obniżyć nasz życiowy komfort. Spośród licznych sposobów na owady wymienić możemy lampy owadobójcze. Jest to lampa, która działa w oparciu o promienie UV. Ultrafioletowa lampka przeciw owadom, oczywiście zbudowana jest z obudowy, w której umieszczone zostaje źródło światła. Promienie UV odpowiadają za wabienie owadów. Natomiast w zależności od konkretnego rodzaju lampy, znajduje się także element, który likwiduje muchy, komary bądź inne owady.

Zatem lampka działa nie tylko jak wabik, ale również powoduje realne wyeliminowanie insektów. Lampy owadobójcze posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Ultrafioletowa lampka może być zamocowana w restauracjach, kawiarniach, sklepach, gospodarstwach rolnych, a także w firmach produkujących lub przetwarzających żywność. Okazuje się, że tego typu lampka przeciw owadom może znaleźć zastosowanie również do domu.

Lampa odstraszająca owady - rodzaje

Wybierając lampki na owady, możemy zdecydować się na zakup różnych typów urządzeń, które różnią się między sobą przede wszystkim sposobem działania. Dlatego pod tym względem jesteśmy w stanie wymienić przede wszystkim takie lampy owadobójcze jak:

  • Lampy lepowe - lampka przeciw owadom tego typu nazywana jest również jako lampka klejowa. W obudowie znajduje się lep, który powoduje, że muchy oraz komary przyklejają się do niego. Promienie UV działają wabiąco, natomiast sam lep unieruchamia owady. Oczywiście musimy pamiętać o regularnej wymianie lepu.
  • Lampy rażące - ultrafioletowa lampka przeciw owadom działa w oparciu o rażenie prądem elektrycznym. Elektryczna lampka na obudowie posiada specjalną siatkę będącą pod napięciem, dzięki czemu muchy oraz komary zostają porażone.
  • Lampy wiatrakowe - jak w pozostałych przypadkach ultrafioletowa lampka wabi muchy i komary, a następnie zgarnia specjalnym wiatraczkiem do pojemnika, z którego owady nie mogą się już wydostać. Oczywiście tego typu odstraszająca lampa ultrafioletowa wymaga regularnego czyszczenia.
  • Lampy uniwersalne - lampy na owady o charakterze uniwersalnym, mogą doskonale eliminować owady przy pomocy lepu bądź za pośrednictwem wcześniej wspomnianej kratki będącej pod napięciem.
Lampa owadobójcza emitująca niebieskie światło, a także rodzaje lamp, producenci, skuteczność różnych modeli oraz ceny
Lampa owadobójcza krok po kroku, czyli rodzaje urządzenia, producenci, ceny, opinie oraz skuteczność krok po kroku

Kolejne podziały lamp odstraszające owady nie dotyczą już sposobu działania, ale mają one nieco inne parametry. W takim kontekście wyróżniamy między innymi lampki na baterie, a także elektryczne, które już wymagają podłączenia do sieci. Lampki na baterie świetnie sprawdzą się do domu, a także do wszelkich niedużych pomieszczeń. Ich największą zaletą jest to, że mogą być montowane w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci. Natomiast lampka elektryczna może wyróżniać się nie tylko większą mocą, ale również zdecydowanie większymi rozmiarami. Zatem elektryczna lampka owadobójcza uznawana jest za bardziej profesjonalną. Dodatkowo wymienić możemy lampki, które mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz, jak i również dedykowane do wnętrz. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o zwalczaniu owadów latających w domu.

Popularne modele lamp na owady ze sklepu internetowego

Jeżeli interesują nas lampy owadobójcze, to warto zastanowić się nad tym, jakie modele są w tej chwili najbardziej rekomendowane. Dzięki temu będziemy wybrać dogodne urządzenie UV do domu lub na zewnątrz, które posiada na swój temat pozytywne opinie. Warto w tym celu przeglądać oferty sklepu internetowego, ponieważ zyskujemy większą dostępność tych urządzeń, ale i również znacznie większy wybór sprawdzonych modeli.

Do polecanych lampek odstraszających owady ze sklepu internetowego zaliczymy m.in.:

  • Lampa owadobójcza lepowa UltraTech 30 Impeco Biała - jest to lampa elektryczna ultrafioletowa, która posiada dwie świetlówki o mocy 15 W. Lampa odstraszająca owady znajduje zastosowanie nie tylko w sklepach i restauracjach, ale można również ją wykorzystać do domu. Lampa UV posiada elegancką, białą obudowę, dzięki czemu nie psuje estetyki miejsca, w którym zostanie ona zamontowana.
  • Lampa owadobójcza rażąca EcoZap 26 IMPECO - kolejna lampa elektryczna, która działa w oparciu o dwie świetlówki o mocy  13 W. Odstraszająca lampka wyposażona jest w specjalny ruszt rażący, który natychmiast uśmierca owady. Nie ma najmniejszego problemu z wyczyszczeniem lampki, ponieważ w każdej chwili można ją po prostu wyłączyć. Lampa ze względu na solidną obudowę, jak i również łatwy montaż, sprawdzi się do sklepu spożywczego, restauracji, a także na zewnątrz.
  • Lampa owadobójcza wiatrakowa Insectivoro 396A Kyoto Moel -  jest to elektryczna lampka pochodząca od włoskiego producenta. Produkt jest całkowicie bezpieczny ponieważ nie wytwarza żadnych związków chemicznych, dlatego można go z powodzeniem zastosować do domu, sklepu spożywczego, a także na zewnątrz. Lampka odstraszająca działa w oparciu o wiatraczek, który zgarnia owady do pojemniczka. Muchy oraz komary pozostają w nim uwięzione, dzięki czemu przestają być uciążliwe dla otoczenia.

Lampy owadobójcze - cena i opinie

Mając na uwadze, że lampka ultrafioletowa rzeczywiście jest bardzo skuteczna na owady, warto dowiedzieć się, w jakich cenach są one obecnie dostępne. Patrząc na opinie dotychczasowych użytkowników, będzie łatwiej podjąć decyzję o zakupie konkretnego produktu.

Przykładowe ceny i opinie na lampy na owady

Nazwa produktu

Cena

Lampa ultrafioletowa na owady rażąca CRI 300N Moel, na zewnątrz

Cena od 259,00 zł

Lampa owadobójcza ultrafioletowa kinkietow UltraLite 20 Impeco Biała, na zewnątrz

Cena od 264,00 zł

Lampa owadobójcza ultrafioletowa lepowa MO-Butterfly 700 Moel

Cena od 765,00 zł

Lampa ultrafioletowa owadobójcza na baterie IKN853

Cena od 42,89 zł

Lampa na komary i muchy IPX4 na baterie

26,90 zł

Lampa UV owadobójcza na baterie, akumulator

99,70 zł

Lampa antydepresyjna TL 50 Beuer

349,00 zł

Lampa antydepresyjna Medisana LT 460

241,00 zł

Lampa antydepresyjna Ultraviol Fotovita FV-10

777,77 zł

Lampa antydepresyjna Innolux Valovoima Led, Biurkowa

1390,00 zł

Lampa antydepresyjna Innolux Tubo Led

1290,00 zł

Lampa owadobójcza Bros

35,49 zł

Lampa owadobójcza 2x0,01kW zasięg 20 m Stalgast

125,89 zł

Lampa owadobójcza Ravason LO-LED 10

60,99 zł

Lamp owadobójcza na komary i muchy do restauracji Hendi

104,00 zł

Lampa dezynfekująca, bakteriobójcza UVC/38W/230V + pilot

273,40 zł

Lampa owadobójcza Mosquito Ex 5000

189,99 zł

Lampa owadobójcza Mesko MS 7933

43,99 zł

Profesjonalna lampa owadobójcza na powierzchnię 150 m2

89,00 zł

Ravanson lampa owadobójcza na muchy i komary

59,00 zł

Lampa owadobójcza Uv 368 nm na komary i muchy

40,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii szkodniki