Najpopularniejsze, dostępne w sklepach preparaty na muchy i muszki. Działanie i skład

W sklepach branżowych możemy kupić wiele skutecznych preparatów na muchy i muszki. Wiele z nich posiada dobre opinie i działa przez dłuższy czas. Dobrym przykładem okazują się płytki na duże muchy i muszki. Produkt możemy kupić w niemal każdym sklepie branżowym, a zasada działania jest bardzo prosta. Płytka pozwala na wytrucie much, dzięki składowi w postaci substancji czynnych. Najczęściej jest to transflutryna oraz praletryna. W składzie preparatów znajdują się też substancje pomocnicze, intesyfikujące skuteczność działania. Płytki na muchy i muszki posiadają dobre opinie i są chętnie wybieranym produktem. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena. Za duże płytki (np. marki Bros lub Vasco) dostępne w sklepach stacjonarnych zapłacimy ok. 20 zł.

W sprzedaży znajdują się także specjalne lampy owadobójcze (np. Bros). Zaletą tego rozwiązania okazuje się duża skuteczność oraz brak obecności składników chemicznych. Dobrej jakości lampa owadobójcza będzie skuteczna przez cały sezon występowania owadów. Jedynym mankamentem okazuje się wyższa cena zakupu. Za lampy owadobójcze lub lampy odstraszające (Bros, Reject) przyjdzie nam zapłacić powyżej 60 zł.

Dużą popularnością cieszą się także trucizny w postaci sprayu oraz lep na muchy. Dostępne w ofertach sklepów lepy są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach i posiadają dobre opinie. W składzie produktów znajduje się atraktant, który wabi muchy i muszki. Lepik działa na zasadzie przytrzymania owada. Umożliwia to bardzo lepka, niewysychająca powłoka produktu. Na uwagę zasługują lepy marki Bros, Vaco, Effect i Sumin. Są to marki, które posiadają bardzo dobre opinie, a wykonane przez nich lepy działają przez długi czas.

Lep na muchy – jak działa i jaką ma skuteczność?

Jak już wspomnieliśmy, lep na muchy posiada substancje wabiącą, która działa na muchy i muszki. Owad zostaje zwabiony i siada na lepkiej powierzchni produktu. Lepy działają natychmiast i uniemożliwiają owadom odklejenie się od lepiącej powierzchni. Jeden lepik może zwabić dziesiątki, a czasem i setki małych owadów. Dzięki długiemu okresowi działania oraz wysokiej skuteczności, lep na muchy zyskuje szerokie możliwości zastosowania.

Co ciekawe, dostępne w sklepach lepiki na duże muchy i małe muszki mogą także wspomagać zwalczanie rybików cukrowych. Są to niewielkich rozmiarów robaczki, które chętnie skrywają się w domowych zakamarkach. Zwalczanie rybików cukrowych nie jest proste ze względu na dużą odporność i wszystkożerność tych robaków. Lepy na muchy mogą okazać się odpowiedzią na problem. Zwalczanie rybików wygląda tu tak samo jak walka z owadami. Rybik zostaje zwabiony wonią lepika, a następnie unieruchomiony. Takie zwalczanie rybików pozwala na usunięcie robaków ze wszystkich pomieszczeń domowych.

Lep na muchy możemy także zrobić samodzielnie. Prosty skład i łatwość wykonania sprawiają, że tego typu rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Produkty do wykonania domowych lepików możemy kupić w wielu sklepach, a atrakcyjna cena umożliwia wykorzystanie produktów na większych przestrzeniach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o lampach owadobójczych.

Domowy lep na muchy i muszki. Jak zrobić, jaki skład wybrać?

Neutralizacja owadów za pomocą domowych sposobów cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Duże lepiki nie będą drogie w przygotowaniu, a brak substancji chemicznych okazuje się szczególnie polecany, jeśli po budynku poruszają się dzieci lub zwierzęta domowe.

Lep na muchy włożony do doniczki z gruboszem, a także rodzaje lepów, ceny, skuteczność oraz opinie
Lep na muchy krok po kroku, czyli rodzaje, skuteczność, opinie, ceny oraz zastosowanie
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze opryskiwacze

Szukasz dobrej jakości opryskiwacza w przystępnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane opryskiwacze przez internautów.

Aby zrobić domowy lepik na muchy, trzeba przygotować cienki, szary karton, szklankę wody, szklankę cukru i podobną ilość miodu. Są to naturalne, w pełni bezpieczne produkty, które silnie wabią owady. Na wstępie gotujemy wodę, następnie dodajemy cukier i miód, dokładnie mieszając i doprowadzając do pełnego rozpuszczenia składników. W efekcie powstanie bardzo gęsta zawiesina, którą nanosimy na docięte pod wymiar paski kartonu.

W kartonie warto także wykonać niewielką dziurkę. Do tego celu idealnie sprawdzi się domowy dziurkacz. Mały otwór będzie służył do przełożenia sznurka, który stanowi główne mocowanie dla lepiku. Przygotowany materiał zanurzamy w gęstym, ciepłym roztworze. Zawiesina dodatkowo zgęstnieje po wystygnięciu i skutecznie zatrzyma duże lub mniejsze owady. Po przygotowaniu lepików wystarczy zawiesić je na odpowiednim stanowisku. W tym celu wieszamy lepik w pobliżu drzwi wejściowych lub okien. Unikajmy pełnej ekspozycji słonecznej, która mogłaby doprowadzić do zbyt szybkiego wyschnięcia zawiesiny. Miejsce zawieszenia lepików powinno być oddalone od szlaków komunikacyjnych. Najlepsze, co możemy zrobić, to powiesić lepik dość wysoko. Dzięki temu unikniemy kontaktu z włosami osób przechodzących w pobliżu.

Duże lepiki pomagają także na zwalczanie rybików cukrowych. W tym przypadku lepik pokrywamy zawiesiną wyłącznie z jednej strony i umieszczamy go przy miejscach bytowania robaków. Możemy także kupić terpentynę i wymieszać z pozostałymi składnikami. W ten sposób powstanie trutka na rybiki. Trzeba przy tym pamiętać, że terpentyna jest niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Dlatego trutka musi być umieszczona w odpowiednio zabezpieczonym miejscu, dostępnym wyłącznie dla osób dorosłych.

Jaka jest cena za gotowy lep na muchy? Opinie i polecani producenci

Wybierając preparaty do walki z owadami, często sugerujemy się cenami zakupu, opiniami oraz skutecznością działania. Najlepsze opinie zdobywają proste w użyciu produkty, które możemy wykorzystać w pomieszczeniach mieszkalnych, garażach, piwnicach, a nawet na zewnątrz.

Dobrym przykładem jest popularny lepik na muchy marki Vasco. Produkt posiada dobre opinie, a cena zakupu pojedynczego opakowania jest bardzo przystępna. Lepik Vasco możemy kupić już za niespełna 2 zł.

Przychylne opinie zbierają także lepy na muchy marki Bros. Producent zapewnia tutaj duży wybór produktów. Popularnością cieszy się nie tylko lepik w postaci tradycyjnego paska, ale i sznurka lub lepik przeznaczony do doniczek. Za prosty lep Bros, okrągły dostępny w czteropaku zapłacimy około 4 zł. Cena za lepiki do doniczek wynosi niespełna 10 zł.

W sklepach stacjonarnych możemy także kupić długie lepy na muchy Vasco. Cena za jeden lep przeważnie nie przekracza kwoty 1,50 zł. Produkty są niekiedy oferowane w większych zestawach, co zmniejsza koszty jednostkowe. Innym przykładem są eco lepy marki Vigonez. W jednym opakowaniu znajduje się 80 niewielkich pasków, pokrytych gęstym, wabiącym muchy klejem. Cena za pełne opakowanie wynosi niespełna 50 zł.

Lepy na muchy cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego w sprzedaży pojawiają się wyroby różnych producentów. Atrakcyjna cena połączona z wysoką skutecznością działania pozwala skutecznie i ekonomicznie walczyć z uciążliwymi owadami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii szkodniki