Jak się pozbyć kuny? Odstraszacz kun, a może pułapka na kuny?

Zwalczanie kuny domowej za pomocą odstraszaczy ultradźwiękowych

W ofertach sklepów branżowych znajdziemy ultradźwiękowy odstraszacz kun. Jest to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń, które może pomóc w skutecznym pozbyciu się nieproszonego lokatora. Zwalczanie kuny domowej za pomocą odstraszaczy ultradźwiękowych nie wymaga zbyt skomplikowanych działań, co jest jego główną zaletą.

Jak się pozbyć kuny za pomocą ultradźwięków? Tego typu odstraszacz kun emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości powyżej 22 kHz. Ultradźwięki o emitowanych przez urządzenia częstotliwościach nie są słyszalne dla człowieka, ale mogą być bardzo drażniące dla zwierząt. Ostraszacze potrafią zniechęcić takie stworzenia jak kuna leśna, myszy lub szczury, wykazując przy tym dużą skuteczność działania.

Co ważne, ultradźwiękowy odstraszacz kun może być wykorzystany w różnych przestrzeniach. Możemy umieścić go na dachu, w garażu, na poddaszu, a niektóre urządzenia umożliwiają także wykorzystanie ich na zewnątrz. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi modeli. Niektóre posiadają standardowe zasilanie z sieci, inne działają poprzez akumulator. Drugie rozwiązanie najczęściej wykorzystuje się do użytku zewnętrznego i w miejscach, w których nie ma dostępu do przyłącza energetycznego.

Kuna na strychu czy na posesji słyszy bardzo nieprzyjemne dźwięki, które mogą zmotywować ją do opuszczenia danego terenu. Ultradźwiękowy odstraszacz kun jest zatem jednym ze sposobów na pozbycie się szkodnika, bez wyrządzania mu szkody i może być skuteczną alternatywą dla takich rozwiązań jak trutka na kuny.

Dostępna w sprzedaży trutka na kuny może mieć postać pasty lub drobnych granulek. Trutka na kuny i szczury z reguły posiada wydłużony czas działania i wykazuje wysoką skuteczność. Większość preparatów nie pleśnieje i może być stosowana w przestrzeniach osłoniętych przed opadami deszczu. Wybierając tego typu opcje, warto mieć na uwadze, że trutka na kuny może być niebezpieczna także dla ludzi lub zwierząt domowych. Dlatego jej wykorzystanie wymaga szczególnej ostrożności.

Naturalne odstraszacze zapachowe i pułapka na kuny

Kuna leśna nie lubi niektórych zapachów. Możemy to wykorzystać w celu odstraszenia jej na poddaszu lub w garażu. W sklepach branżowych znajdziemy ekologiczne produkty zapachowe, których zadaniem jest zniechęcenie intruza.

Naturalny, zapachowy odstraszacz kun zawiera w sobie psią sierść, zapach lawendy i wosk. Produkt sprzedawany w niewielkich woreczkach, które umieszcza się w miejscu zabezpieczonym przed deszczem. Kuna leśna unika zapachów, które są dla niej nieprzyjemne. Dlatego naturalna kompozycja w odstraszaczach zapachowych może okazać się skuteczną, a jednocześnie ekologiczną opcją na zniechęcenie intruza.

Zapachowy, naturalny odstraszacz kun nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Tego typu produkty posiadają zróżnicowane opinie i nie sprawdzą się w każdym przypadku. Z pewnością będzie to warta rozważenia opcja, którą docenią szczególnie miłośnicy ekologii. Naturalny, zapachowy odstraszacz kun jest tani w zakupie i wymaga wymiany po kilku miesiącach. Podstawowym minusem tego rozwiązania jest możliwość wywoływania alergii u osób, które są uczulone na psią sierść.

Drugie rozwiązanie to pułapka na kuny. Jest to dobra odpowiedź na pytanie, jak się pozbyć kuny z pomieszczenia. Dostępna w sprzedaży pułapka na kuny może przybierać różne rozmiary, jednak jej specyfika działania jest bardzo prosta.

Największą popularnością cieszy się żywołowna pułapka na kuny. Jest to produkt, którego użycie nie stanowi zagrożenia dla życia zwierzęcia. Pułapka na kuny składa się ze specjalnych zapadek, które uruchamiają się wtedy, gdy stworzenie wejdzie do środka klatki. Tak przeprowadzone zwalczanie kuny domowej wymaga dobrego przygotowania. Pułapka na kuny nie może nosić na sobie zapachu człowieka. Kuna leśna posiada doskonały węch, dlatego pułapka nie powinna być dotykana gołymi rękami. Możemy ustawić ją na poddaszu, strychu i w każdej innej, dowolnie wybranej przestrzeni. Kuna na strychu może być zwabiona do klatki za pomocą przynęty. W roli przynęty świetnie sprawdza się jajko lub kawałek surowego mięsa drobiowego. Przynęta, podobnie jak sama klatka nie powinna być dotykana gołymi rękami, ponieważ kuna na strychu nie da się wtedy zwabić do pułapki.

Pułapka na kuny nie wyrządza zwierzęciu krzywdy, jednak generuje dodatkowy problem z jego wywiezieniem. Zwalczanie kuny domowej wymaga w tym wypadku wywiezienia jej w miejsca oddalone od gospodarstw domowych. Pułapka na kuny nadaje się do wielokrotnego użytku, dlatego jest dość ekonomicznym rozwiązaniem. Po złapaniu i wywiezieniu kuny, należy uszczelnić przestrzenie, przez które kuna dostawała się do garażu lub na poddasze. Dzięki temu zwalczanie kuny domowej będzie najbardziej skuteczne i zminimalizujemy ryzyko ponownego pojawienia się kolejnego szkodnika. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak pozbyć się kuny.

Jak się pozbyć kuny z samochodu?

Kuna na strychu generuje spore problemy, jednak jeszcze większym problemem okazuje się kuna leśna, która upodobała sobie nasz samochód. W tym przypadku zwykła pułapka na kuny lub elektroniczny odstraszacz kun nie zawsze wystarczają w walce ze szkodnikiem. Na szczęście w sprzedaży znajdziemy także specjalne odstraszacze samochodowe.

Odstraszacz kun do samochodu pobiera niewielką ilość prądu, co umożliwia przyłączenie go do akumulatora samochodowego. Urządzenie montuje się w aucie na dowolnie wybrany okres czasu i nie trzeba demontować go po uruchamianiu pojazdu.

Dobrej jakości odstraszacz kun do samochodu jest całkowicie odporny na działanie wilgoci oraz zmiennych temperatur. Urządzenie może emitować impulsy elektryczne, które nie zabijają, ale odstraszają zwierzę. Dodatkowo w odstraszaczach znajdują się ultradźwiękowe emitery, zniechęcające szkodnika do eksploracji auta.

Kuna na posesji, jakie są rodzaje pułapek na kuny, ile kosztują pułapki na kuny i gdzie można kupić preparaty na pozbycie się kun leśnych
Odstraszacze ultradźwiękowe na kuny, czy trutka na kuny jest skuteczna i gdzie można kupić trutkę na kuny

Samochodowy odstraszasz kun może być też wspomagany przez odstraszacze zapachowe. Kuna leśna nie lubi wielu zapachów, a ze względu na doskonałe powonienie, unika miejsc otoczonych nieprzyjemną dla niej wonią. Dlatego odstraszacz zapachowy staje się świetną ochroną dodatkową. Możemy rozsmarować go na przewodach hamulcowych, nadkolach i innych elementach pojazdu, które wymagają szczególnej ochrony. Substancja zapachowa może być bardzo skuteczna, jednak wymaga regularnego stosowania po opadach deszczu.

Jak się pozbyć kuny? Sprawdzamy ceny i dostępność odstraszaczy

Odstraszacze ultradźwiękowe – cena, przykładowe modele

W sprzedaży internetowej znajdziemy wiele godnych uwagi odstraszaczy ultradźwiękowych. Ich cena zależy od producenta, wydajności urządzenia, a także od jakości jego wykonania i specyfiki budowy. Dlatego poniżej zaprezentujemy przykładowe odstraszacze na kuny, znajdujące się w sprzedaży. Zaprezentowane ceny pochodzą z porównania na portalu ceneo.pl

  • Odstraszacz kun Ultrasonic Duo-Pro Pestrepeeler – wydajne urządzenie z zasilaniem sieciowym i poborem mocy 1,5 W. Skutecznie odstrasza takie stworzenia jak kuna leśna, myszy oraz szczury. Odstraszacz generuje dźwięki w zakresie częstotliwości 25000 – 65000 Hz. Cena zakupu wynosi około 113 – 122 zł.
  • Odstraszacz kun Viano Quattro-LED – wydajne urządzenie, w którym odstraszanie odbywa się poprzez emisję ultradźwięków oraz dodatkowe błyski diod LED. Urządzenie umożliwia wydajne zwalczanie kuny domowej i leśnej, a dzięki czterem głośnikom, wydajnie odstrasza z szkodniki z każdej strony. Viano Quattro-LED jest zasilany z sieci, a cena jego zakupu wynosi około 118 – 120 zł.
  • Odstraszacz Antykuna – produkt polskiego producenta, przeznaczony do zastosowania na poddaszach, strychach, garażach i innych, dowolnie wybranych przestrzeniach. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością, a wodoodporne głośniki umożliwiają montaż pod podbitką okapu. Zmienna częstotliwość pracy zapewnia skuteczność odstraszania. Cena zakupu urządzenia to około 140 – 160 zł.
  • Odstraszacz kun Viano Od3 – bezpieczny dla środowiska generator ultradźwięków, który odstrasza kuny w promieniu do 200 m2. Urządzenie nadaje się do użytku w pomieszczeniach. Jednym z jego atutów okazuje się atrakcyjna cena zakupu. Odstraszcz kun i szczurów Viano Od3 kosztuje około 65 – 73 zł.

Ile kosztuje pułapka na kuny i odstraszacze samochodowe?

Kolejną grupą popularnych produktów są pułapki żywołowne oraz odstraszacze, które możemy zainstalować w samochodach. Są to grupy produktów, którymi możemy zneutralizować problem występowania szkodników typu kuna leśna lub szczur.

Cena zakupu pułapki żywołownej będzie uzależniona od jej rozmiarów, jakości wykonania oraz specyfiki działania zapadek. Największą popularnością cieszą się klatki żywołowne o rozmiarach około 82 x 20 x 27 cm. Większość z nich zostaje wykonana z niemalowanej, ocynkowanej stali, co zapewnia dużą żywotność poszczególnych elementów. Cena zakupu klatki o wskazanych wymiarach wynosi około 70 – 140 zł. W sprzedaży znajdziemy także mniejsze pułapki o rozmiarach około 50 x 17 x 20 cm. Są to produkty przeznaczone do odławiania mniejszych gryzoni. Ich zaletą jest możliwość umiejscowienia w niewielkich przestrzeniach poddasza. Cena zakupu mniejszych pułapek żywołownych na ogół rozpoczyna się od kwoty 50 zł.

Kolejną grupą ciekawych produktów są odstraszacze zapachowe. Kuna leśna lub domowa może unikać odstraszaczy wykonanych z naturalnych składników (głównie sierści psów różnych ras). Odstraszacze naturalne sprzedaje się w postaci woreczka wypełnionego naturalnymi produktami zapachowymi. Cena jednego woreczka to około 10 – 15 zł. W sprzedaży znajdziemy także odstraszacze zapachowe w formie płynu. Są to produkty dostępne w butelkach o pojemności 200 – 250 ml (czasem nieco większe). Średnia cena zakupu płynnego odstraszacza zapachowego na kuny wynosi około 45 – 65 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej