Skuteczna trutka na myszy, czyli jaka?

Jak się pozbyć niechcianych gryzoni?

Myszy, szczury czy kuny potrafią wyrządzić dużo szkód w gospodarstwie domowym. Przyciąga ich jedzenie i obecność ludzi. Warto jednak znać bezpieczne sposoby na gryzonie podobnie jak domowe sposoby na mrówki. Gryzonie zamieszkują piwnice, garaże czy szopy czyhając na pożywienie. Myszy czy szczury są nie tylko szkodliwe dla zasobów spiżarki, ale także sprzętu AGD czy RTV i dla samego człowieka.

Gryzonie przedostają się do środka budynków przez niewielkie szpary czy niedomknięte drzwi i okna. Myszy nie mają problemu, aby wejść przez okno, ponieważ z łatwością chodzą po murach. Dlatego też kuny czy myszy często znajdują niewielkie przestrzenie między murem a dachem i przez nie wchodzą do domu. W okresie jesienno-zimowym warto zabezpieczyć wszelkie szpary, aby uniknąć obecności niechcianych gryzoni.

Zachowanie czystości w domu to skuteczny sposób na ograniczenie ryzyka pojawienia się mysz. Należy właściwie dbać o przechowywanie jedzenia czy składowanie śmieci. Worki na odpady to kuszące miejsce dla wszelkiego rodzaju gryzoni. Minimalizacja ryzyka pojawienia się gryzoni będzie lepsza niż działanie wtedy, kiedy już one zasiedliły budynek.

Trutka na myszy – działanie

Trucizna na gryzonie jest mocno toksyczna i powoli unicestwia je. Substancje czynne dodawane do trutek na myszy mają działanie przeciwzakrzepowe. Podczas działania trutki dochodzi do powolnego krwotoku wewnętrznego u myszy. Skuteczna trutka na myszy nie doprowadza do ich nagłej śmierci, ponieważ inne gryzonie mogły by być nieufne w stosunku do niej. Śmierć myszy czy szczura następuje do 7 dni po zjedzeniu trutki. Trucizna wolno działa, a gryzoń umiera najczęściej w ukryciu.

Trutka na myszy jest wysuszająca , co oznacza, że doprowadza do mumifikacji gryzonia. Następuje proces zasuszania gryzonia od środka. Dzięki temu po pomieszczeniu nie roznosi się nieprzyjemny odór, co jest ważne podczas zastosowania trutki w domu. Trutki wysuszające są najczęściej wybierane, choć nie są humanitarne.

Można zastosować również tzw. karmniki deratyzacyjne. Jest to bezpieczna opcja, aby można było stosować trutkę na myszy w obecności innych zwierząt czy osób. Można ją zabezpieczyć na noc czy nieobecności domowników. Karmniki deratyzacyjne mają różne wzory i kształty. Jeśli planujesz zlecić pozbycie się gryzoni, sprawdź także ten artykuł z cennikiem zwalczania myszy.

Inne sposoby na odstraszenie myszy i szczurów

Trutka wysuszająca jest najskuteczniejsza, ale najmniej humanitarna. Są jednak inne sposoby mniej skuteczne, ale nie doprowadzające do unicestwienia gryzoni. Warto je znać podobnie jak domowe sposoby na mrówki. Te metody posiadają również bardzo dobre opinie, ale niekiedy wymagają większej ilości czasu oraz cierpliwości, by pozbyć się gryzoni.

Jednym ze sposobów jest żywołapka. Niewielki kawałek sera czy innego przysmaku ułożony na łapce skutecznie zachęci gryzonia do podejścia na nią. Pułapka skutecznie złapie mysz i będzie można ją wynieść z dala od domu. Ten sposób można stosować w każdych warunkach. Alternatywą jest pułapka przyklejona za pomocą kleju, aby gryzoń nie uciekł.

Dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju klatki z automatycznym zamykaniem się drzwiczek pod wpływem działającej sprężynki czy zmiany kąta nachylenia. Gryzoń nie zostanie zraniony, a jedynie uwięziony. Dzięki takiemu mechanizmowi można wywieźć mysz np. do lasu. Warto wiedzieć o domowych sposobach na myszy podobnie jak o domowych sposobach na mrówki.

Jak stosować truciznę na myszy i szczury?

Trutka na myszy – rodzaje

Trutki wysuszające różnią się między sobą nie tylko ceną i opiniami, ale także strukturą i substancją czynną. Na rynku dostępne są trucizny pod różnymi postaciami. Najczęściej wybierane są te pod postacią granulek czy kostek. Możliwe są także trutki w postaci pasty, płynu czy żelu. Niezależnie od formy trutki do preparatu dołączane są substancje zachęcające gryzonia do jej spróbowania.

Wykładanie truktki na myszy w kanale wentylacyjnym, a także rodzaje, działanie, skuteczność i zastosowanie
Trutka na myszy krok po kroku, czyli rodzaje, skuteczność, jak stosować trutkę na myszy i szczury oraz porady

Do trutek na myszy dodawane są zboża czy inne substancje smakowe. Trutka zachęca gryzonia nie tylko smakiem i zapachem, ale także kolorem. Poza walorami estetycznymi kolory odpowiadają za obecność danej substancji. Przykładowo zielony granulat to przewaga substancji czynnej jaką jest difetialon. Wystarczy jedno spożycie przez mysz trucizny, aby mogła ona skutecznie zadziałać, jak pokazują opinie zadowolonych klientów.

Zastosowanie trutki na myszy

Do opakowania trutki na myszy dołączana jest instrukcja stosowania. Warto ją przeczytać, aby bezpiecznie zastosować preparat. Należy prawidłowo zainstalować trutkę w miejscu, w którym gryzoń najczęściej był widziany. Trucizna na mysz jest niebezpieczna również dla zwierząt domowych i ludzi, dlatego należy zwrócić szczególną ostrożność na właściwe jej przechowywanie.

Trutka na myszy musi być schowana poza zasięgiem dzieci jak każda silnie działająca chemia domowa. Najlepiej jest kupować niewielkie opakowania, aby można było je zużyć za jednym razem. Dzięki temu nie będzie konieczności przechowywania reszty opakowania oraz ryzyka, że dostanie się w niepowołane ręce.

Przykładowe oferty trutek na myszy wraz z cenami

Trutka na myszy dostępna jest u wielu producentów. Zazwyczaj jest to cena w okolicach kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych w zależności od wielkości opakowania. Wystarczy zakupić trutkę i zastosować ją samodzielnie. Jeśli jednak problem niechcianych gryzoni jest dużo większy, można skorzystać z pomocy firm świadczących usługi deratyzacji. Koszt takich czynności zaczyna się od 100 zł. Cena zależy od ilości gryzoni, dodatkowych usług jak dezynfekcja oraz czasu usługi. Opinie na temat deratyzacji są bardzo dobre, ale warto wynająć wykwalifikowaną ekipę z odpowiednimi atestami.

Wykaz wybranych trutek na myszy wraz z cenami

Nazwa trutki na myszy

Przykładowa cena

 Trutka na szczury, myszy, gryzonie granulat 1 kg Ratimor

19,99 zł

Muribrom pasta Bromadiolon 5 kg Trutka na myszy

95,00 zł

Bros - trutka w formie ziarna na myszy i szczury - 90 g

5,09 zł

Trutka na myszy i szczury w formie bloczków 500 g

17,85 zł

ikona podziel się Przekaż dalej