Od czego zależy cena Maserati?

Jak nie trudno się domyślić, cennik za nowe pojazdy okazuje się mocno zróżnicowany. Zarówno model Levante, jak i popularny Ghibli występują w wielu wariantach konfiguracyjnych. Ceny samochodów będą uzależnione od wybranego silnika, dodatkowych opcji wyposażenia, a często nawet od koloru powłoki lakierniczej.

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje Maserati, musimy także wyszczególnić źródło zakupu. Nowe pojazdy osobowe i SUV są dostępne u autoryzowanych dealerów. Dobrym przykładem jest tu spółka Chodzeń, w której nabędziemy nowe Ghibli, Levante, Grantourismo czy Quattroporte z bieżącego rocznika.

Ceny samochodów marki Maserati będą też uzależnione od rocznika. Na oficjalnej stronie producenta możemy zamówić i dowolnie skonfigurować auta dostępne na rok 2022. Cena Maserati jest wtedy podawana po wyszczególnieniu indywidualnych wymagań klienta. Cennik zależy od wybranych rozwiązań oraz interesującego nas modelu. Na stronie producenta możemy wybierać pomiędzy różnymi opcjami wyposażenia Ghibli, Levante, Quattroporte, Maserati Grantourismo. Cena Maserati z oficjalnej strony producenta zostaje zaprezentowana w walucie euro.

Ile kosztuje Maserati? Sprawdzamy ceny samochodów od autoryzowanego dealera

Cennik za nowe, dostępne w sprzedaży samochody jest uzależniony od wybranego modelu oraz jego dostępności. Nowe Ghibli, Levante, Quattroporte i Grantourismo potrafią wygenerować dość zróżnicowany cennik zakupu. Poniżej przyjrzymy się bliżej ofercie autoryzowanego dealera Maserati, spółki Chodzeń.

Pierwszym przykładem jest cena Maserati Levante F-Tributo z silnikiem V6 oraz w wersji GranSport. Nowy SUV przyspiesza do 100 km/h w 6 sekund i posiada 350 koni mechanicznych. Cennik zakupu dostępnego w sprzedaży modelu wynosi 141 800 Euro.

Drugi dostępny w sprzedaży model SUV to Maserati Levante S w wersji GranSport, MY21. Auto w kolorze białej perły i mocą 430 koni mechanicznych przyspiesza do 100 km/h w 6,9 sekundy. Ceny samochodów w ofercie spółki Chodzeń zostały objęte ofertą specjalną. Aktualny cennik za pojazd wynosi 710 000 zł.

W sprzedaży znajdziemy też Maserati Ghibli S Q4 z silnikiem V6 o mocy 430 koni mechanicznych. Auto zasilane benzyną bezołowiową zostało wyposażone w 8 biegową, automatyczną skrzynię biegów i przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Cennik za nowe Ghibli S Q4 w kolorze Blue Noble wynosi 606 000 zł (aktualna cena w ofercie specjalnej).

Interesująco prezentuje się także Maserati Ghibli w wersji Hybrydowej. Silnik L4 o mocy 330 koni mechanicznych przyspiesza do 100 km/h w 5,7 sekundy. Co więcej, auto wyróżnia się emisją spalin na poziomie 192 – 216 g/km. Dostępny w sprzedaży model posiada powłokę lakierniczą w kolorze Grigio (metaliczny). Cena Maserati kształtuje się tu na poziomie 540 000 zł. Poniżej prezentujemy  tabelaryczne, poglądowe zestawienie cen Maserati z aktualnej oferty sprzedaży.

Ile kosztuje Maserati? Ceny samochodów z oferty dealera Chodzeń. Aktualizacja: wrzesień 2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Nowy SUV Maserati Levante

580 000 zł

710 000 zł

Nowe Maserati Ghibli

520 000 zł

606 000 zł

Źródło: https://www.maserati-chodzen.pl/serwis/samochody-nowe/

Ile trzeba zapłacić za nowe Maserati Quattroporte?

Maserati Quattropore to efektownie wyglądający pojazd, dostępny w wielu opcjach konfiguracyjnych. Pochodzące od autoryzowanego dealera ceny samochodów zostały wyrażone w euro. Poniżej przybliżmy cennik modeli w wersji STD. Są to nowe, dostępne na zamówienie pojazdy z trzyletnią gwarancją. Co istotne, gwarancja nie posiada limitu kilometrów.

Na pierwszej pozycji naszego zestawienia znajduje się Maserati Quattroporte GT V6 o mocy 350 koni mechanicznych. Cena modelu z podstawowym wyposażeniem rozpoczyna się od kwoty 124,096 euro. Na drugim miejscu znalazło się Maserati Quattroporte w wersji Modena z silnikiem V6 i mocą 430 koni mechanicznych. Za omawiany model z podstawowym wyposażeniem trzeba zapłacić od 152,008 euro.

Jeszcze więcej zapłacimy za Maserati Quattroporte Modena Q4 z silnikiem V6. Za model o mocy 430 koni mechanicznych trzeba zapłacić od 157,830 euro. Najdroższe w zakupie okazuje się Maserati Quattroporte Trofeo V8. Auto wyposażono w silnik o mocy 580 koni mechanicznych. Minimalna cena auta z bieżącego rocznika to 199,816 euro. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ceny Maserati

Ceny samochodów

Maserati Quattroporte GT V6 350 KM

od 124,096 euro

Maserati Quattroporte Modena V6, 430 KM

od 152,008 euro

Maserati Quattroporte Modena Q4, V6, 430 KM

od 157,830 euro

Maserati Quattroporte Trofeo V8, 580 KM

od 199,816 euro

Źródło: https://www.maserati-chodzen.pl/modele-maserati/cennik-samochodow-maserati/

W sprzedaży znajdziemy także używane. Ceny pojazdów (np. Grantourismo) można prześledzić na serwisach aukcyjnych.

ikona podziel się Przekaż dalej