Renowacja podwozia samochodu – samodzielnie czy w warsztacie?

Podwozie każdego samochodu jest nieustannie narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, soli drogowej i mechanicznych mikrouszkodzeń powierzchni. Zabezpieczenia antykorozyjne mogą się zdzierać, a odsłonięta powierzchnia staje się wrażliwa na ataki rdzy. Rozwiązaniem tego problemu staje się kompleksowa renowacja podwozia.

Dobrze wykonane zabezpieczenie podwozia samochodu osobowego może uchronić je przed korozją na okres kilku lat. Renowacja podwozia to innymi słowy zabezpieczenie go specjalną substancją antykorozyjną. Podwozie samochodu musi być dobrze wyczyszczone, a wszystkie elementy widoczne.

Niektórzy właściciele pojazdów decydują się na samodzielne zabezpieczenie podwozia. W sklepach branżowych nabędziemy specjalne preparaty zabezpieczające. Zaletą samodzielnej renowacji jest atrakcyjna cena. Niestety nie każdy jest w stanie wykonać prace w sposób należyty. Co więcej, samodzielna renowacja podwozia samochodu okazuje się bardzo czasochłonna. Dlatego wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z usług doświadczonego warsztatu.

Renowacja podwozia samochodu osobowego – co wpływa na koszt usługi?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje zabezpieczenie antykorozyjne podwozia samochodu osobowego. Usługa może być wyceniana w sposób indywidualny. Możemy wyróżnić kilka podstawowych czynników, które wpływają na cennik konwersacji podwozia. Jednym z najważniejszych okazują się gabaryty pojazdu.

Najatrakcyjniejszy cennik konserwacji podwozia generują niewielkie auta miejskie. Ich zabezpieczenie na ogół okazuje się najmniej problematyczne ze względu na niewielką powierzchnię podwozia. Im większy rozmiar samochodu osobowego, tym droższa może być usługa. I tak cennik konserwacji podwozia w dużym samochodzie typu SUV może być nawet dwukrotnie wyższy w porównaniu z cenami za zabezpieczenie niewielkiego samochodu osobowego z segmentu A.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, usługa jest na ogół wyceniana indywidualnie. Ostateczny koszt renowacji może być uzależniony od stanu karoserii. Koszty zabezpieczenia podwozia samochodu osobowego z pewnością będą również uzależnione od renomy danego warsztatu. Im bardziej znany i renomowany warsztat, lepsza jakość usługi i doświadczony wykonawca, tym na ogół wyższy koszt.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cennik konserwacji podwozia jest lokalizacja warsztatu. Średni koszt usługi przeprowadzonej w centrum dużego miasta może okazać się odczuwalnie wyższy od kosztów warsztatu w niewielkiej miejscowości. Cennik konserwacji podwozia może różnić się także pomiędzy województwami. Najatrakcyjniejsze cenowo oferty na ogół obowiązują w mniejszych miejscowościach wschodniej części naszego kraju. Przypomnijmy jednak, iż koszt zabezpieczania podwozia w samochodach osobowych jest na ogół ustalany indywidualnie. Ostateczna cena usługi może zostać uzależniona od modelu pojazdu oraz stopnia skomplikowania i czasochłonności prac.

Ile kosztuje renowacja samochodu osobowego? Sprawdzamy cennik konserwacji podwozia 2023

Ustaliliśmy już najważniejsze czynniki mogące wpływać na cennik konserwacji podwozia. Ile kosztuje taka usługa w warsztacie? Najniższe wydatki na ogół odczuwają posiadacze niewielkich aut osobowych z segmentu A. Cena kompleksowej konserwacji samochodu rozpoczyna się już od kwoty 750 zł. Przy większym stopniu skomplikowania prac, cena odczuwalnie wzrasta. Zabezpieczenie podwozia niewielkiego samochodu osobowego może kosztować nawet około 1 100,00 zł.

Ile kosztuje konserwacja podwozia nieco większego samochodu osobowego? Jako przykład weźmiemy pod uwagę popularne auta osobowe z segmentu B oraz C. Podstawowe zabezpieczenie antykorozyjne w takim aucie może kosztować około 800 zł. Usługa wykonywana w wielu renomowanych warsztatach będzie odczuwalnie droższa. Górna granica cenowa na ogół zamyka się na kwocie około 1 300,00 zł. Pamiętajmy, iż jest to koszt usługi o normalnym stopniu skomplikowania. Bardziej skomplikowane naprawy mogą być niekiedy jeszcze droższe.

Kolejnym przykładem jest cena renowacji dużego samochodu osobowego z segmentu D lub E. Ile kosztuje usługa wykonana w warsztacie? Cena kompleksowego zabezpieczenia antykorozyjnego na podwoziu na ogół rozpoczyna się od 1 000,00 zł. W niektórych przypadkach cena usługi może wzrosnąć do około 1 500,00 zł. Średnie ceny konserwacji podwozia w dużych autach typu SUV również utrzymują się w przedziale około 1 000,00 – 1 500,00 zł. Poniżej prezentujemy cennik konserwacji podwozia w formie tabelarycznej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje konserwacja podwozia w samochodach osobowych? Aktualizacja: 25-01-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Renowacja podwozia małego samochodu osobowego, segment A

750,00 zł

1 100,00 zł

Renowacja podwozia samochodu osobowego, segment B, C

800,00 zł

1 300,00 zł

Renowacja podwozia dużego samochodu osobowego, segment D,E

1 000,00 zł

1 500,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik konserwacji podwozia zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Koszty zebrane w niniejszym zestawieniu nie zawierają wartości podatku VAT. Cennik konserwacji podwozia w lokalnych warsztatach może się odczuwalnie różnić, a dokładne koszty zostają ustalone po oględzinach auta. Dlatego chcąc ustalić, ile kosztuje zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, warto zapoznać się z ofertą lokalnych wykonawców.

ikona podziel się Przekaż dalej