Jak przebiega renowacja alufelg i co wpływa na cennik malowania felg aluminiowych?

Zanim omówimy, ile kosztuje malowanie felg aluminiowych, wskażemy najważniejsze kwestie techniczne. Renowacja felg aluminiowych wymaga dużej precyzji i doświadczenia. Pierwszym etapem prac na ogół jest piaskowanie, sodowanie lub szkiełkowanie. Zadaniem pierwszego etapu jest dokładne oczyszczenie powierzchni i przygotowanie ich pod malowanie.

Dalsza renowacja w warsztacie może przebiegać na kilka sposobów. Na ogół alufelgi maluje się metodą proszkową. W tym przypadku wykorzystuje się farbę w postaci specjalnego proszku, nakładanego na powierzchnie metodą natryskową. Zaletą metody jest wysoka dokładność i możliwość równomiernego pokrycia materiału o nierównomiernych kształtach. Pomalowane alufelgi zostają poddane procesowi utrwalenia proszku. Utrwalenie odbywa się w wysokich temperaturach. W efekcie działania temperatury około 200 stopni Celsjusza dochodzi do roztopienia się proszku i zespolenia go na powierzchni alufelgi. W ten sposób powłoka malarska zyskuje dużą odporność, trwałość na zarysowania, a także działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Cennik malowania felg aluminiowych może być uzależniony od wielu czynników. Pierwszym i jednym z najważniejszych okazuje się sam rozmiar alufelgi. Im większy, poddany malowaniu element, tym na ogół wyższa cena za sztukę. Cena renowacji może być także uzależniona od ilości nałożonych warstw malarskich. W uproszczeniu, im lepsza jakość wykonania, tym wyższa stawka za piaskowanie z malowaniem. Na cennik malowania felg aluminiowych z pewnością wpłynie także renoma oraz lokalizacja warsztatu. Cena za komplet felg w renomowanym, ulokowanym w centrum dużego miasta warsztacie może być wyższa w porównaniu ze stawkami w mało znanych miejscach. Najwyższe ceny na ogół obowiązują w takich miastach jak Warszawa. Cennik malowania felg aluminiowych w znanych, warszawskich warsztatach niemal zawsze różni się od stawek obowiązujących w mniejszych miejscowościach wschodnich województw naszego kraju. Pamiętajmy jedynie, że sam koszt usługi nie powinien być jedynym wyznacznikiem wyboru. Dla uzyskania najlepszych efektów, warto wybrać warsztat, który odpowiednią jakość i profesjonalne podejście do oczekiwań klienta.

Ile kosztuje malowanie alufelg? Sprawdzamy cennik malowania felg aluminiowych

Cennik malowania felg aluminiowych w samochodach osobowych

Jaka jest cena za malowanie alufelg do samochodów osobowych? Jak już wspomnieliśmy, cena za komplet lub za sztukę będzie w dużej mierze uzależniona od rozmiaru. Poniżej prezentujemy poglądowy cennik malowania felg aluminiowych. Zakładamy, że renowacja zostanie przeprowadzona w sprawdzonym warsztacie. W kosztach zostanie uwzględnione piaskowanie i nałożenie trzech warstw powłoki malarskiej.

Ile kosztuje malowanie alufelg w warsztacie? Średnia cena malowania niewielkich alufelg w rozmiarze do 15 cali to wydatek średnio 90 – 170 zł za sztukę. Im większa będzie aluminiowa felga, tym wyższy okaże się koszt jej pomalowania. Dla przykładu, piaskowanie i pomalowanie 16 calowej felgi aluminiowej będzie wydatkiem rzędu 100 – 190 zł za sztukę. Z kolei w przypadku felg aluminiowych w rozmiarze 17 cali przyjdzie nam zapłacić 120 – 210 zł za sztukę (czyli 480 – 840 zł za komplet.

Za piaskowanie i malowanie 18 calowych felg aluminiowych zapłacimy średnio 140 – 230 zł za sztukę. W przypadku alufelg 19 cali, średni koszt usługi waha się pomiędzy kwotami 150 – 270 zł za sztukę. Cennik malowania felg aluminiowych w rozmiarze 20 cali na ogół utrzymuje się w przedziale 210 – 300 zł. Jaka jest cena za piaskowanie i malowanie 21 calowych alufelg? W tym przypadku średni koszt usługi przeprowadzonej w warsztacie waha się w przedziale 220 – 330 zł.

Zaprezentowany cennik malowania felg aluminiowych uwzględnia piaskowanie i malowanie proszkowe w typowych kolorach. W większości warsztatów możemy także dobrać kolory typu premium, jednak podwyższy to koszt usługi. Jaka jest cena malowania alufelg w niestandardowych kolorach? Średni koszt dopłaty za niestandardowy kolor wynosi 20 – 70 zł za sztukę.

Renowacja felg często obejmuje także istotne usługi dodatkowe. Jest to prostowanie i spawanie alufelg. Cena tego typu prac warsztatowych będzie uzależniona od stanu poddanego renowacji elementu. Średnia stawka spawania felgi waha się w przedziale 50 – 180 zł. Jaka jest cena za spawanie? Wysokość dopłaty powinna mieścić się w przedziale 25 – 70 zł brutto za sztukę, czyli od 100 do 280 zł za komplet. Poniżej prezentujemy tabelaryczny cennik malowania felg aluminiowych. Koszty wskazane w tabeli mają charakter poglądowy i zawierają wartość podatku VAT. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje malowanie alufelg do samochodów osobowych? Ceny za sztukę. Aktualizacja: 24-10-2022 r.

Średnia cena za sztukę od

Średnia cena za sztukę do

Felgi aluminiowe do 15 cali

90,00 zł

170,00 zł

Felgi aluminiowe 16 cali

100,00 zł

190,00 zł

Felgi aluminiowe 17 cali

120,00 zł

210,00 zł

Felgi aluminiowe 18 cali

140,00 zł

230,00 zł

Felgi aluminiowe 19 cali

150,00 zł

270,00 zł

Felgi aluminiowe 20 cali

210,00 zł

300,00 zł

Felgi aluminiowe 21 cali

220,00 zł

330,00 zł

Dopłata za niestandardowy kolor

20,00 zł

70,00 zł

Dopłata za prostowanie

50,00 zł

180,00 zł

Dopłata za spawanie

25,00 zł

70,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Jaka jest cena malowania felg aluminiowych do motocykli lub aut ciężarowych?

W warsztatach możemy także zamówić malowanie i piaskowanie felg do motocykli oraz aut ciężarowych. Ile kosztuje tego typu usługa? Średnia cena malowania felg motocyklowych powinna zamknąć się w kwocie 40 – 130 zł za sztukę (czyli 80 – 260 zł za komplet).

Piaskowanie i malowanie felg do aut ciężarowych niemal zawsze wiąże się z największymi wydatkami. Renowacja przeprowadzona w warsztacie może być wyceniana w sposób indywidualny. Średnia stawka zostaje uzależniona od specyfiki, stanu i rozmiaru felgi. Przeważnie koszt malowania felg do aut ciężarowych zamyka się w kwocie 100 – 380 zł za sztukę.

Kolejnym wydatkiem może być dopłata do koloru Premium. Średnia stawka dopłaty do kolorów niestandardowych na ogół utrzymuje się w widełkach cenowych od 20 do 70 zł za sztukę. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen. Koszty zawarte w tabeli mają charakter poglądowy.

Piaskowanie i malowanie felg aluminiowych do motocykla lub auta ciężarowego. Aktualizacja cen: 24-10-2022 r.

Średnia cena za sztukę od

Średnia cena za sztukę do

Malowanie felg motocyklowych

40,00 zł

130,00 zł

Malowanie felg do aut ciężarowych

100,00 zł

380,00 zł

Dopłata za niestandardowy kolor

20,00 zł

70,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik malowania felg aluminiowych zawiera wartości uśrednione. Stawki oferowane przez niektóre warsztaty mogą się odczuwalnie różnić. Koszty wskazane w tabelach nie stanowią oferty handlowej i zostały oszacowane wraz z wartością podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły