Polerka szyb samochodowych – w jakich przypadkach wskazane jest usuwanie rys z szyby pojazdu?

Szyby samochodowe mogą ulegać zarysowaniom. Wpływa na to wiele czynników, które oddziałują w czasie eksploatacji pojazdu. Z czasem rysy mogą utrudniać jazdę. Problem pojawia się głównie po zmroku. Rozwiązaniem tego mankamentu mogłaby by być wymiana szyby na nową. Niestety cena wymiany przedniej szyby w aucie to koszt minimum 400 zł. Co więcej, nieoryginalna szyba może zmniejszać wartość pojazdu. Jest to szczególnie istotne w autach zabytkowych, w których wymiana szyb oznacza jednocześnie większy wydatek. Rozwiązaniem problemu staje się regeneracja.

Usuwanie rys z szyby poprzez polerowanie warto powierzyć doświadczonemu wykonawcy. Dobrze wykonana polerka wraz ze szlifowaniem może przywrócić odpowiedni wygląd szyby i rozwiązać problem refleksów świetlnych.

Delikatne szlifowanie szyby przy zastosowaniu odpowiednio dobranej pasty polerskiej może przywrócić połysk szyby. Ważne jest tutaj precyzyjne wykonanie i odpowiedni dobór pasty polerskiej oraz narzędzi. Nieprawidłowo wykonana renowacja oraz szlifowanie szyby może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Na szybie może pojawić się więcej drobnych zarysowań. Zwróćmy także uwagę na fakt, że głębokie rysy i zadrapania mogą nie być możliwe do wyeliminowania. Dlatego polerowanie szyby przedniej nie jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie sprawdza się w każdym przypadku.

Usuwanie rys z szyby. Co wpływa na cennik usług?

Usuwanie rys z szyb samochodowych może wygenerować dość zróżnicowany cennik usługi. Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na ostateczną wycenę usługi. Cena za usuwanie rys samochodowych z pewnością będzie uzależniona od jej rozmiaru. Usuwanie rys z szyby niewielkiego pojazdu osobowego okazuje się tańsze niż polerka przedniej, dużej szyby w samochodzie dostawczym. Im większa wielkość szyby, tym bardziej pracochłonna usługa i wyższa cena.

Warto także wiedzieć, że stawka za polerowanie szyby przedniej może być uzależniona od ilości rys i specyfiki szyby. Szlifowanie i polerka mocno podniszczonej szyby samochodowej okaże się droższa niż usuwanie kilku drobnych zarysowań. Regeneracja wielu uszkodzeń na szybie samochodowej nie zawsze jest możliwa. W niektórych przypadkach zaleca się wymianę szyby na nową.

Cennik usług często opiera się o wartość szyby. Im większa wartość, tym na ogół wyższy cennik usług. Różnice w cenach napotkamy także pomiędzy wybranymi lokalizacjami. Usuwanie rys z szyby przeprowadzone w renomowanym warsztacie może okazać się nieco droższe niż polerowanie szyby przedniej u mało znanego usługodawcy. Cennik usług różni się także w zależności od lokalizacji. Ceny za polerowanie szyby przedniej lub szyb bocznych różnią się w zależności od województwa i miasta. Wyższa cena może obowiązywać w warsztatach zlokalizowanych w takich miastach jak Warszawa. Tańsza regeneracja może być wykonana w warsztatach prosperujących na terenie niewielkich miejscowości, jednak nie zawsze jest to regułą. Sprawdź także ten artykuł: Cena polerowania lamp - zobacz, ile kosztuje polerowanie reflektorów samochodowych.

Ile kosztuje polerowanie szyby przedniej lub szyb bocznych?

Wiemy już, jakie czynniki mogą wpływać na stawki za usuwanie rys z szyb samochodowych. Ile kosztuje taka regeneracja? Średnia cena za polerowanie szyby przedniej na ogół rozpoczyna się od kwoty 200 zł. W niektórych przypadkach cennik usług będzie znacznie wyższy. Średnia cena polerowania szyby przedniej w autach osobowych dochodzi do kwoty około 400 zł. Stawka za usuwanie rys z szyb samochodów często okazuje się odczuwalnie wyższa.

Kolejnym przykładem jest usuwanie rys z szyb bocznych. Profesjonalna regeneracja szyb bocznych będzie kosztowała minimum 100 zł netto. Większy stopień skomplikowania lub większa powierzchnia szyb z pewnością zwiększą cennik usług. Średnia cena za usuwanie rys z szyb bocznych na ogół zamyka się w kwocie około 250 zł netto.

W profesjonalnym warsztacie można także zamówić polerkę reflektorów samochodowych. Ile kosztuje taka usługa? Średnia cena polerowania reflektorów samochodowych będzie uzależniona od ich specyfiki, a także od stopnia zarysowania. Średni koszt usług na ogół mieści się w przedziale od 60 do 250 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen.

Ile kosztuje polerowanie szyb samochodowych? Średnie ceny usługi. Aktualizacja: 03-04-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Polerowanie szyby przedniej lub tylnej

200,00 zł

400,00 zł

Polerowanie szyb bocznych

100,00 zł

250,00 zł

Polerka reflektorów

60,00 zł

250,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik polerowania szyb oraz reflektorów samochodowych zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Ceny przedstawione w niniejszym opracowaniu nie zawierają wartości podatku VAT i są kwotami netto. Cena za polerowanie szyby przedniej lub bocznej w lokalnym warsztacie może się nieznacznie różnić. Dlatego chcąc uzyskać dokładną wycenę usługi, warto skontaktować się indywidualnie z potencjalnym wykonawcą.

Jak przebiega ręczne polerowanie szyby przedniej?

Regeneracja szyb samochodowych przebiega przez kilka uniwersalnych kroków. Pierwszym z nich jest przygotowanie niezbędnych narzędzi oraz pasty polerskiej. Szlifowanie na ogół wykonuje się przy użyciu filcu polerskiego, który należy lekko namoczyć przed użyciem (zaimpregnować). Następnie na wilgotny filc nakłada się przygotowaną uprzednio pastę polerską.

Polerowanie wykonuje się wyłącznie na bardzo dobrze wyczyszczonych, pozbawionych pyłu i drobnych zabrudzeń powierzchniach. Pastę nakłada się okrężnymi ruchami. Ważne jest, aby szyba była równomiernie polerowana na całej powierzchni. Po pewnym czasie konieczne będzie naniesienie nowej porcji pasty polerskiej na filc. Czynność wykonuje się dokładnie tak samo jak uprzednio.

Co pewien czas warto sprawdzać stan filcu. Pasta polerska musi być idealnie gładka. Wszelkie grudki lub zabrudzenia, które dostaną się pod filc mogą doprowadzić do pojawienia się nowych zarysowań na szybie. Prace kończą się z chwilą dokładnego wypolerowania całej powierzchni szyby. Następnie należy umyć szybę w celu usunięcia pasty polerskiej. Dobrą praktyką jest także jej dodatkowe odtłuszczenie.

ikona podziel się Przekaż dalej