Jakie czynniki wpływają na cennik regeneracji skrzyni biegów?

Naprawa skrzyni biegów w serwisie lub warsztacie samochodowym może wiązać się z bardzo zróżnicowaną skalą wydatków. W przypadku tańszych aut, regeneracja może okazać się całkowicie nieopłacalna. Co więcej, nie istnieje uniwersalny cennik, który wskazałby kierowcy, ile kosztuje naprawa skrzyni w danym aucie. Wszystko zależy od specyfiki skrzyni biegów, czasochłonności oraz stopnia skomplikowania usługi.

Cennik regeneracji skrzyni biegów może różnić się w zależności od lokalizacji konkretnego serwisu. Mimo tego znacznie ważniejszym wyznacznikiem cen okazuje się sam typ skrzyni biegów. Dla przykładu, wymiana bądź naprawa manualnej skrzyni biegów to koszt od kilkuset złotych (przyjmujemy tutaj ceny minimalne). Niestety regeneracja skrzyni automatycznej okazuje się znacznie bardziej skomplikowana. Z tego względu usługa wykonana w serwisie lub warsztacie samochodowym do koszt minimum kilku tysięcy złotych. Ostateczny cennik regeneracji skrzyni biegów w nowszych pojazdach może przekroczyć kwotę 10 000 zł.

Ile kosztuje regeneracja? Każda firma wycenia usługę w sposób indywidualny. Regeneracja bądź naprawa skrzyni manualnej lub automatycznej zostaje wyceniona po dokonaniu kompleksowych oględzin. Największą składową wydatków okazują się koszty robocizny. Nic w tym dziwnego bowiem samo rozłożenie i złożenie skrzyni biegów to praca na wiele godzin.

Ile kosztuje regeneracja manualnej skrzyni biegów w serwisie lub warsztacie samochodowym? Średni koszt usługi w roku 2022

Jak już ustaliliśmy, cennik regeneracji skrzyni biegów jest bardzo zróżnicowany. Na szczęście naprawa skrzyni manualnej okazuje się mniej skomplikowana, co wiąże się z atrakcyjniejszymi cenami usługi. Ile kosztuje regeneracja? Firma dokonująca regeneracji skrzyni biegów poda stawkę po uprzednim zdemontowaniu części i zdiagnozowaniu ewentualnych usterek. Na ostateczny koszt naprawy w warsztacie samochodowym lub serwisie złoży się koszt robocizny oraz wymiana poszczególnych elementów skrzyni biegów.

Ile kosztuje naprawa manualnej skrzyni biegów. Cena samej robocizny na ogół rozpoczyna się od kwoty 2 000 zł. Jest to dość atrakcyjna cena, obejmująca demontaż, diagnostykę, naprawę oraz ponowny montaż skrzyni biegów. Do kosztów robocizny dochodzi także cena nowych elementów. Dla przykładu, regeneracja skrzyni biegów może wiązać się z koniecznością wymiany sprzęgła. Koszt wymiany sprzęgła to około 300 – 700 zł w zależności od jego specyfikacji. Naprawa skrzyni biegów może być też połączona z wymianą oleju. Cena tego typu usługi w warsztacie to około 150 – 250 zł. Za nowe łożyska i uszczelniacze zapłacimy minimum 300 zł.

Cennik regeneracji skrzyni biegów – koszt naprawy skrzyni manualnej. Aktualizacja: 15-10-2022 r.

Średni koszt od

Średni koszt do

Regeneracja skrzyni biegów (tylko robocizna)

2 000 zł

4 000 zł

Wymiana sprzęgła

300 zł

700 zł

Wymiana oleju

150 zł

250 zł

Wymiana łożysk i uszczelniaczy

300 zł

500 zł

Źródło: opracowanie własne

Cennik regeneracji skrzyni biegów – ile kosztuje naprawa skrzyni automatycznej?

Firma wykonująca regenerację skrzyń automatycznych może określić dość zróżnicowaną cenę za usługę. Podstawą będzie sama cena robocizny, będąca wydatkiem rzędu 2 500 – 5 000 zł. Do kosztów regeneracji w serwisie dochodzi jeszcze wymiana części. Sumaryczna cena regeneracji automatycznej skrzyni biegów na ogół waha się pomiędzy kwotami 5 000 – 10 000 zł. Bywają jednak sytuacje, w których za regenerację automatycznej skrzyni biegów w nowszym samochodzie trzeba zapłacić powyżej 12 000 zł.

Cennik regeneracji skrzyni biegów powinien także określać usługi dodatkowe. Podczas regeneracji skrzyni automatycznej może zajść konieczność wymiany oleju (średnia cena około 200 – 400 zł). Do kosztów całkowitych może dojść także naciągnięcie łożysk, które kosztuje średnio 900 – 1 100 zł. Znacznie większym wydatkiem okazuje się nowa okładzina cierna do przekładni automatycznej. Średni koszt takiej usługi to około 1 500 – 2 500 zł. Firma może także wykonać wymianę mechatroniki w dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Jest to etap prac, który mocno podnosi ostateczny koszt regeneracji automatycznej skrzyni biegów. Za samą wymianę mechatroniki w dwusprzęgłowej skrzyni biegów zapłacimy około 3 500 – 5 000 zł. Dodatkowym wydatkiem okazuje się regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego, za którą możemy zapłacić około 800 – 1 200 zł. Wskazane koszty są mocno uśrednione. Cennik regeneracji skrzyni biegów będzie różnił się w zależności od stawki wykonawcy oraz specyfiki pojazdu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Średni koszt regeneracji automatycznej skrzyni biegów. Jaką kwotę pobierze firma dokonująca regeneracji? Aktualizacja: 15-10-2022 r.

Średni koszt od

Średni koszt do

Regeneracja automatycznej skrzyni biegów (tylko robocizna)

2 500 zł

5 000 zł

Wymiana oleju

200 zł

400 zł

Naciągnięcie łożysk

900 zł

1 100 zł

Nowa okładzina cierna do przekładni automatycznej

1 500 zł

2 500 zł

Wymiana mechatroniki w dwusprzęgłowej skrzyni biegów

3 500 zł

5 000 zł

Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

800 zł

1 200 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik regeneracji skrzyni biegów ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej. Cena oferowana w specjalistycznych firmach może się odczuwalnie różnić. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje regeneracja manualnej lub automatycznej skrzyni w Twoim aucie, zapoznaj się z ofertą lokalnych serwisów.

ikona podziel się Przekaż dalej