Jakie czynniki wpływają na cennik szyb samochodowych?

Wstawianie nowych szyb do auta może generować dość zróżnicowane ceny. Kierowcy chcący wiedzieć, ile kosztuje wymiana szyby czołowej do konkretnego modelu auta, powinni zapoznać się z cennikami przynajmniej kilku lokalnych firm. Ceny będą ściśle uzależnione od modelu i wielkości pojazdu, ale i od stawki konkretnego warsztatu. Ostateczne ceny na ogół ustala się indywidualnie. Stawka za wstawianie nowej szyby czołowej będzie uzależniona od rozmiarów elementu oraz nakładu czasu pracy. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im większa będzie szyba i większy stopień skomplikowania wymiany, tym wyższa stawka za jej wstawianie.

Cennik szyb samochodowych będzie uzależniony od specyfiki szyby. Na ogół montaż nowej szyby przedniej generuje wyższe ceny niż wstawianie szyby bocznej. Wymiana będzie tym droższa, im wyższy będzie segment pojazdu. Dla przykładu, stawka za wstawianie szyby czołowej do Fiata Pandy (segment A) może być odczuwalnie niższa w porównaniu z cenami za montaż szyby do Audi A6 (segment E). Jest to ściśle związane z rozmiarami nowego elementu oraz stopniem skomplikowania montażu.

Kolejny czynnik wpływający na ceny wymiany to jakość nowego elementu. Niemal każdy warsztat może zaoferować klientowi różnego rodzaju szyby czołowe i szyby boczne. Ceny wybranych rozwiązań różnią się od siebie o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent. Im wyższa jakość szyby przedniej, tylnej lub bocznej, tym na ogół wyższa cena za jej zakup i wstawienie do auta. Ze względu na różnorodność cen nowych elementów wskażemy cennik samej usługi montażowej. Do kosztów całkowitych należy doliczyć zakup szyby samochodowej.

Ile kosztuje wymiana szyby do auta? Ceny robocizny

Cennik szyb samochodowych w autach osobowych

Jak już wspomnieliśmy, wymiana szyby samochodowej może wiązać się z dość zróżnicowaną skalą wydatków. Ceny zostają uzależnione od wielkości elementu i specyfiki pojazdu. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen montażu. Kwoty zawierają stawkę podatku VAT i stanowią wartości orientacyjne. W cenniku nie zawarliśmy kosztów zakupu szyby. Stawki prezentują jedynie koszt profesjonalnej usługi montażowej.

Cennik szyb samochodowych na ogół rozpoczyna się od kwoty 80 zł (za samą robociznę). Jest to dość niska cena montażu szyby bocznej w autach osobowych. Średnie ceny wymiany szyby bocznej wahają się pomiędzy kwotami 80 – 200 zł. Im większy element, tym wyższa stawka montażu.

Wymiana szyby czołowej niemal zawsze wiąże się z odczuwalnie wyższymi wydatkami. Średnia cena za wymianę szyby w niewielkim aucie osobowym (głównie segmentu A) rozpoczyna się od kwoty 100 zł. Niestety w większości modeli musimy liczyć się z odczuwalnie wyższymi wydatkami. Wymiana szyby przedniej może kosztować około 400 zł.

Ile kosztuje wymiana szyby tylnej w autach osobowych? Ceny mogą być porównywalne do kosztów wymiany szyby przedniej. Wymiana szyby tylnej będzie ściśle uzależniona od modelu pojazdu i specyfiki nadwozia. Za montaż niewielkiej szyby tylnej do auta osobowego zapłacimy około 120 zł. Tymczasem wstawianie nowej szyby do dużego kombi może być wydatkiem rzędu około 400 zł. Do kosztów całkowitych należy także doliczyć zakup nowej szyby.

Cennik szyb samochodowych – ile kosztuje wymiana szyby w autach osobowych? Aktualizacja: 18-10-2022 r.

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Wymiana szyby czołowej

100,00 zł

400,00 zł

Wymiana szyby bocznej

80,00 zł

200,00 zł

Montaż szyby tylnej

120,00 zł

400,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Cennik szyb samochodowych w autach dostawczych

Wstawienie szyby przedniej lub bocznej do auta dostawczego wiąże się z większymi wydatkami. Wszystko za sprawą pokaźniejszych rozmiarów elementu oraz wyższego stopnia skomplikowania prac montażowych.

Cennik szyb samochodowych w autach dostawczych na ogół rozpoczyna się od kwoty 80 zł. Jest to niska cena montażu szyby bocznej w niektórych modelach pojazdów. W wielu przypadkach wymiana szyby bocznej w autach dostawczych wiąże się ze znacznie wyższymi wydatkami. Średnie ceny usługi niejednokrotnie dochodzą do kwoty 300 zł za samą usługę montażową.

Ile kosztuje wymiana szyby czołowej w samochodach dostawczych? Najniższa cena montażu to na ogół 150 zł. Jest to bardzo atrakcyjna stawka za wstawienie przedniej szyby w niewielkim dostawczaku (sama robocizna). Ceny usługi wymiany szyby niejednokrotnie dochodzą do kwoty 450 zł. Cennik szyb samochodowych może niekiedy wskazywać większe wartości, a do kosztów całkowitych dochodzi jeszcze zakup nowego elementu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje wymiana nowej szyby czołowej i bocznej w autach dostawczych? Aktualizacja: 18-10-2022 r.

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Wymiana szyby czołowej

150,00 zł

450,00 zł

Wymiana szyby bocznej

80,00 zł

300,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Cennik szyb samochodowych – ile kosztuje wymiana szyby czołowej w autach ciężarowych?

Kolejną pozycją w naszym cenniku jest wstawianie szyb do samochodów ciężarowych. Tego typu wymiana generuje największe wydatki. Usługa montażowa na ogół rozpoczyna się od kwoty 100 zł. Jest to niska cena wymiany szyby bocznej. Przy większym stopniu skomplikowania prac montażowych, ceny usługi dochodzą do kwoty 300 zł brutto. Do kosztów całkowitych dochodzi jeszcze cena samej szyby.

Wymiana szyby czołowej w autach ciężarowych również wiąże się z odczuwalnymi wydatkami. Za samo wstawienie nowej szyby zapłacimy minimum 200 zł. Posiadacze pojazdów wyposażonych w szyby wielkopowierzchniowe muszą liczyć się z największym wydatkiem. Ceny samej robocizny (wymiana szyby czołowej w aucie ciężarowym) niejednokrotnie dochodzą do kwoty 600 zł. Zakup nowej szyby wielkopowierzchniowej będzie jeszcze większym wydatkiem, uzależnionym od modelu pojazdu.

Ile kosztuje wymiana szyby w autach ciężarowych? Aktualizacja: 18-10-2022 r.

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Wymiana szyby czołowej

200,00 zł

600,00 zł

Wymiana szyby bocznej

100,00 zł

300,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik szyb samochodowych ma charakter poglądowy. Ceny wymiany szyb w konkretnych modelach pojazdu mogą się nieznacznie różnić. Do kosztów podanych w powyższych tabelach należy doliczyć ceny zakupu nowej szyby.

Cennik szyb samochodowych – ile kosztują szyby do różnych modeli aut?

Powyżej wskazaliśmy cennik montażu szyb samochodowych. Do kosztów całkowitych dochodzi jeszcze zakup nowej szyby. Ile kosztują szyby czołowe? Ceny mogą różnić się w zależności od producenta, specyfiki szyby oraz modelu pojazdu. Aby przybliżyć orientacyjne stawki, zaprezentujemy cennik sieci warsztatów Pilkington Team Partner.

Cennik szyb samochodowych Pilkington Team Partner. Aktualizacja: 18-10-2022 r.

Marka

Model

Cena

Audi

A4 (od 2004)

560,00 zł

BMW

5 Series (od 2003)

690,00 zł

Daewoo

Matiz

330,00 zł

Fiat

Seicento

310,00 zł

KIA

Cee'd (od 2006)

520 - 720,00 zł

Opel

Astra G (od 1997)

360,00 zł

Opel

Astra H (od 2005)

540,00 zł

Opel

Astra J (od 2010)

670,00 zł

Skoda

Octavia II A5 (od 2004)

550,00 zł

Skoda

Octavia III A7 (od 2013)

680,00 zł

Skoda

Roomster / Fabia II (od 2007)

540,00 zł

Toyota

Yaris II (od 2006)

470,00 zł

Volkswagen

Golf VI (do 2008)

650,00 zł

Volkswagen

Golf VII (od 2012)

760,00 zł

Volkswagen

Passat B5

470,00 zł

Volkswagen

Passat B6 (od 2005)

560,00 zł

Volkswagen

Touran ( od 2003)

530,00 zł

Źródło: https://www.markoweszyby.pl/cennik-i-asortyment.html

Pełen cennik dostępny na oficjalnej stronie sieci warsztatów Pilkington Team Partner

ikona podziel się Przekaż dalej