Alarm samochodowy – rodzaje alarmów do auta, montaż alarmu samochodowego

W sprzedaży odnajdziemy wiele interesujących modeli autoalarmów. Ich założenie może wiązać się z mniej lub bardziej skomplikowanym zakresem prac. Najłatwiejsze w montażu będą proste alarmy, które składają się z centralki i kilku czujników. Usługa montażu bardzo prostego, pozbawionego dodatkowych funkcji alarmu do auta nie jest problematyczna, dzięki czemu możemy liczyć na atrakcyjny cennik. Co więcej, założenie najprostszego autoalarmu w samochodzie możemy też wykonać samodzielnie. Jednym z najważniejszych atutów tego rozwiązania są atrakcyjne ceny wykonania. Cennik prostych autoalarmów rozpoczyna się już od kwoty około 100 zł. Niestety nie jest to rozwiązanie o najwyższej skuteczności. W samochodzie warto zainstalować bardziej zaawansowany autoalarm, z większą liczbą czujników i funkcjami dodatkowymi. Ich założenie jest bardziej kłopotliwe, a usługa montażu droższa. Jednak dobrej jakości, nowoczesny alarm do auta jest trudniejszy do obejścia przez złodziei. To z kolei przekłada się na poprawę bezpieczeństwa naszego pojazdu.

Cennik założenia autoalarmu do auta będzie w dużej mierze uzależniony od klasy urządzenia. Polecanym rozwiązaniem jest montaż alarmu samochodowego, który posiada homologacje i znak bezpieczeństwa B. Według PIMOT wyróżniamy cztery klasy autoalarmów, które świetnie sprawdzają się do auta:

  • Klasa popularna POP – to alarm samochodowy z podstawowym wyposażeniem w czujniki otwarcia drzwi i klapy oraz z własną syreną. Klasa popularna posiada stały kod pilota, co jest jej najważniejszym mankamentem.
  • Klasa standardowa STD – alarm samochodowy z pilotem o zmiennym kodzie.  Ceny jego zakupu będą nieco wyższe w porównaniu do cennika alarmów z pierwszej kategorii. Co ważne, niektóre autoalarmy posiadają już blokadę obwodu silnika i czujnik nadwozia, który chroni przed włamaniem. Alarmy klasy STD posiadają także alarmową syrenę oraz sygnalizację światłami.
  • Klasa profesjonalna PRF – rozwiązanie dedykowane dla grupy bardziej wymagających użytkowników. W alarmach profesjonalnych znajdziemy przynajmniej dwie blokady obwodów elektrycznych i minimum dwa czujniki ochrony nadwozia. Ponadto autoalarm posiada własny system zasilania i jest trudniejszy w kodowaniu niż alarmy poprzednich klas. Jedynym istotnym mankamentem takiego autoalarmu okazuje się wyższy cennik zakupu. W ofertach sprzedaży znajdziemy różne rodzaje urządzeń, jednak ich założenie zawsze wiąże się z większym poziomem skomplikowania prac. W związku z tym usługa montażu z pewnością wygeneruje wyższy koszt niż cennik za założenie alarmów z klasy popularnej.
  • Klasa ekstra – to najbardziej zaawansowany autoalarm do auta. W autoalarmie znajduje się szereg zabezpieczeń, a dodatkowo także naprowadzanie GPS. Zaawansowane autoalarmy mogą posiadać funkcję antynapadową i możliwość połączenia się ze smartfonem. Zaawansowany alarm samochodowy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a jego założenie wymaga dużego doświadczenia. Montaż alarmu samochodowego klasy extra warto powierzyć zaufanemu, autoryzowanemu wykonawcy.

Od czego zależą ceny za założenie alutoalarmu? Cennik elektryków samochodowych

W ofercie sprzedaży znajdziemy różne rodzaje alarmu do auta. Nasz wybór będzie wiązał się z bardzo zróżnicowanym cennikiem zakupu, ale i różnymi kosztami montażu. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im bardziej podstawowy będzie autoalarm, tym niższa okaże się cena za jego założenie w samochodzie. Wiele branżowych firm oferuje usługę sprzedaży alarmu wraz z montażem. Jest to polecane rozwiązanie, generujące atrakcyjny cennik całego przedsięwzięcia.

Co ciekawe, autoalarmy z homologacją E20 mogą wygenerować zniżkę na Autocasco. Cennik zakupu autoalarmu i montażu będzie uzależniony od stopnia skomplikowania instalacji, renomy wykonawcy, modelu auta, a także od specyfiki samej usługi. Niektóre firmy umożliwiają montaż door 2 door, inne wymagają pozostawienia pojazdu w warsztacie. Warto poznać cennik konkretnych monterów i upewnić się, że podczas montażu nie przycina się żadnych kabli, ani nie prowadzi działań, które mogłyby powodować utratę gwarancji na pojazd.

Cennik za montaż alarmu samochodowego będzie też uzależniony od terminu wykonania usługi. Niektóre firmy gwarantują montaż dowolnie wybranego dnia roboczego i zabezpieczenie pojazdu w przeciągu kilku godzin. Inne posiadają dłuższe terminy realizacji, ale często także bardziej atrakcyjne ceny usług.

Cennik elektryków samochodowych z pewnością będzie także uzależniony od lokalizacji. Usługa montażu prostego alarmu w warsztacie ulokowanym na peryferiach niewielkiego miasteczka na ogół okazuje się mniej kosztowna niż ceny usługi w znanym, działającym w dużym mieście serwisie. Najwyższe ceny usług obowiązują w takich miastach jak Warszawa. Koszt montażu alarmu w samochodzie może być też uzależniony od konkretnego województwa. Najniższy cennik elektryków samochodowych na ogół odnajdziemy w województwie podlaskim, podkarpackim i lubelskim. Podobna usługa wykonywana w firmie działającej na terenie województwa dolnośląskiego czy zachodniopomorskiego może być odczuwalnie droższa. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat alarmów GSM?

W wielu warsztatach samochodowych możemy również skorzystać z takich usług, jak konserwacja podwozia. Usługa zwiększa żywotność auta i zabezpiecza karoserię. Konserwacja podwozia w samochodzie może generować zróżnicowane ceny. Usługa może kosztować około 500 zł (prosta konserwacja podwozia ) do 1 500 zł (konserwacja podwozia przy wyższym stopniu skomplikowania prac).

Cennik elektryków samochodowych. Ile zapłacimy za założenie alarmu w samochodzie?

Proste rodzaje autoalarmów nie wygenerują nadmiernie wysokich kosztów. Alarm samochodowy klasy POP kupimy już od około 100 zł. Cennik elektryków samochodowych to kolejne 100 – 200 zł za usługę montażu alarmu w samochodzie.

Niekiedy montaż alarmu samochodowego generuje znacznie większe wydatki (podobnie jak konserwacja podwozia). Dobrej jakości alarm samochodowy klasy standardowej lub profesjonalnej może kosztować kilkaset złotych. Ceny montażu alarmu w samochodzie mogą być porównywalne do ceny zakupu urządzenia. Na ogół łączny koszt zakupu urządzenia i usługi montażowej mieści sie w kwocie do 1 000 zł. Wyjątkiem są najwyższej jakości autoalarmy do montażu w samochodzie.

W sprzedaży pojawiają się sie różne rodzaje alarmów z blokadą uruchomienia silnika, samouzbroniejem, funkcją panic lub funkcją antyporwaniową i modułem GPS. Ceny zakupu systemu alarmowego i montażu w samochodzie mogą wynosić kilka tysięcy złotych. Chcąc poznać kompleksowy cennik elektryków samochodowych i warsztatów samochodowych, warto skontaktować się z kilkoma wykonawcami ze swojej okolicy. Pozwoli to na precyzyjne ustalenie wydatków, które będziemy musieli ponieść za montaż alarmu samochodowego lub na inne usługi (np. konserwacja podwozia, naprawy).

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o cenach usług, zapoznaj się z pozostałymi artykułami. Omówimy w nich różne rodzaje usług, podpowiemy, jak dobrać alarm samochodowy, oraz jak powinna wyglądać prawidłowa konserwacja podwozia. Podpowiemy też, co robić, jeśli dziura w drodze spowodowała uszkodzenia pojazdu.

ikona podziel się Przekaż dalej