Jakie czynniki mogą wpływać na cennik usług transportowych

Cena za transport mebli jest mocno zróżnicowana. Ostateczna stawka jest często ustalana w sposób indywidualny. Istnieje kilka podstawowych czynników, które wpływają na skalę wydatków za przewóz. Jednym z nich jest lokalizacja. Cennik usług transportowych może być realizowany w obrębie danego miasta, co na ogół wiąże się z atrakcyjniejszą stawką. Firmy transportowe oferują także przewóz między miastami. W tym przypadku cena jest często przeliczana za kilometr pokonanej trasy.

Przewóz mebli może wiązać się z wniesieniem. W tym przypadku cena ulega odczuwalnemu zwiększeniu. Firmy transportowe nie tylko oferują przewiezienie mienia pomiędzy wskazanymi lokalizacjami (np. ze sklepu), ale także zapewniają pracowników do przenoszenia. W tym przypadku cena będzie uzależniona od liczby pracowników. Najtańsza opcja to wynajem pojazdu z kierowcą, który pomoże w przeniesieniu mebli. Jedna osoba nie będzie w stanie przenieść cięższych elementów wyposażenia. Dlatego w wielu przypadkach zachodzi konieczność wynajmu kilku dodatkowych pracowników. Cena za przewóz mebli z wniesieniem jest na ogół ustalana w oparciu o roboczogodzinę.

Zanim przybliżymy cennik usług transportowych, musimy podkreślić, iż cena usług różni się w zależności od lokalizacji. Najwyższe stawki na ogół obowiązują w centrum miasta (głównie w Warszawie). Stawki firm transportowych w mniejszych miejscowościach (przeważnie we wschodniej części kraju) mogą okazać się odczuwalnie niższe. Poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik usług transportowych.

Transport mebli – ile kosztuje usługa w centrum miasta?

Cena za transport mebli w centrum miasta może być rozliczana w oparciu o roboczogodzinę. Jest to najczęściej stosowany przelicznik firm transportowych. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cena za przewóz mebli będzie uzależniona od liczby pracowników oraz zakresu usługi (sam przewóz lub przewóz z wniesieniem).

Ile kosztuje sam transport mebli w centrum miasta? (np. ze sklepu do innej lokalizacji). Cennik usług transportowych na ogół rozpoczyna się od kwoty 60 zł za każdą rozpoczętą roboczogodzinę. W cenie znajduje się wynajem samochodu dostawczego z kierowcą, który nie uczestniczy w przenoszeniu mebli. Cena za transport mebli w różnych firmach transportowych może być odczuwalnie wyższa. Stawki za przewóz w różnych regionach kraju nierzadko dochodzą do kwoty 150 zł za roboczogodzinę.

Transport mebli w centrum miasta może być połączony z wniesieniem. Najtańszą opcją na ogół jest wynajęcie samochodu dostawczego z kierowcą, który pomoże we wniesieniu mebli. Cena tego typu usługi zazwyczaj mieści się w kwocie 80 – 180 zł za każdą rozpoczętą roboczogodzinę.

Kierowca oferuje jedynie pomoc w przeniesieniu mebli. Jeśli chcemy zapewnić sobie przeniesienie cięższych przedmiotów ze sklepu lub mieszkania, musimy zatrudnić dodatkowego pracownika. Firmy oferujące transport mebli często posiadają w swojej ofercie wynajem samochodu dostawczego z kilkoma pracownikami. Usługa z wniesieniem kosztuje przynajmniej 120 zł za roboczogodzinę. Jest to cena przewozu mebli w centrum miasta wraz z wniesieniem przez dwóch pracowników. Cennik usług transportowych może być odczuwalnie wyższy. Niektóre firmy transportowe oferują stawki rzędu 300 zł za roboczogodzinę (w cenie znajduje się wynajem samochodu dostawczego wraz z dwoma pracownikami przenoszącymi meble). Za wynajem dodatkowego pracownika dopłacimy średnio 40 – 80 zł za każdą rozpoczętą roboczogodzinę.

Ile kosztuje transport mebli w centrum miasta? Ceny transportu i usługi z wniesieniem. Aktualizacja: 19-10-2022 r.

Średnia cena usługi od

Średnia cena usługi do

Wynajem samochodu dostawczego z kierowcą – tylko transport mebli

60,00 zł/godz.

150,00 zł/godz.

Wynajem samochodu dostawczego z kierowcą pomagającym w przenoszeniu

80,00 zł/godz.

180,00 zł/godz.

Wynajem samochodu dostawczego z dwoma pracownikami przenoszącymi meble

120,00 zł/godz.

300,00 zł/godz.

Wynajem dodatkowego pracownika do przenoszenia mebli

40,00 zł/godz.

80,00 zł/godz.

Źródło: opracowanie własne

Ile kosztuje transport mebli między miastami?

Transport mebli ze sklepu czy mieszkania może być realizowany między miastami. Cena przewozu jest tu na ogół ustalana w sposób indywidualny. Niektóre firmy oferujące transport mebli prezentują oficjalny cennik usług. Przewóz mebli pomiędzy miastami jest przeważnie przeliczany za kilometr trasy.

Ile kosztuje usługa realizowana między miastami. Cena za kilometr trasy na ogół rozpoczyna się od kwoty 1,50 zł. Jest to bardzo atrakcyjna stawka oferowana przez nieliczne firmy transportowe. W takiej cenie zazwyczaj znajduje się wynajem mniejszego samochodu dostawczego z kierowcą. W wielu przypadkach cena za kilometr trasy okazuje się odczuwalnie wyższa. Średnia stawka firm transportowych oscyluje wokół kwot 1,50 do 5,00 zł za kilometr. Wyższa stawka może obejmować transport mebli wraz z wniesieniem. Ze względu na dużą różnorodność cen, warto skontaktować się z firmą transportową i dopytać o indywidualną wycenę zlecenia.

W ofercie firm transportowych znajdziemy także usługi dodatkowe. Dobrym przykładem jest wynajem wózków transportowych lub sprzedaż kartonów do przeprowadzek. Cena kartonów będzie uzależniona od ich rozmiarów. Średnia cena jednego kartonu do przeprowadzki waha się pomiędzy kwotami 4 – 8 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje transport mebli między miastami? Średnia cena za kilometr rozpoczętej trasy. Aktualizacja: 19-10-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Transport między miastami

1,50 zł za kilometr

5,00 zł za kilometr

Sprzedaż kartonów do przeprowadzek

4,00 zł/szt.

8,00 zł/szt.

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik usług transportowych zawiera wartości poglądowe. Ceny nie stanowią oferty handlowej i nie zawierają wartości podatku VAT. Stawka za transport mebli w centrum miasta lub między miastami (np. z wyniesieniem ze sklepu) może się różnić. Dlatego większość firm transportowych wycenia usługi w indywidualnym kontakcie z klientem.

ikona podziel się Przekaż dalej