Sypialnia ze skosem - optymalnie wykorzystać skosy i belki

Sypialnie na poddaszu nierozerwalnie wiążą się za skosami. Skos jest swego rodzaju przeszkodą, która mocno może utrudnić aranżację sypialni. Gdy jednak na ten temat spojrzymy szerzej okaże się, że te skosy i niskie ściany kolankowe oraz czasami ich brak można w bardzo ciekawy sposób wykorzystać. Warto pobawić się formą zastosować nietypowe rozwiązania. Dużo zależy tutaj do wysokości ścianek kolankowych. Im są wyższe, tym łatwiej je zagospodarować. Wówczas znakomicie sprawdzą się szafki, które można do nich dostawić. Sypialnia ze skosem pełnym, bez ścianek kolankowych, może wymagać zabudowy tych skosów. Gdy ścianki kolankowe są niskie, można zastosować szuflady dostosowane głębokością do skosu. Wyższe ściany warto wykorzystać pod większe meble, a pod oknem dachowym postawić łóżko.

Sypialnia na poddaszu - naturalistyczny styl nowoczesny w drewnie

Bardzo często spotykanymi sposobami na aranżacje sypialni na poddaszu jest wykończenie ich drewnem. Nowoczesne sypialnie na poddaszu wykończone w drewnie dają bardzo przytulne wrażenie. Drewno sprawia ponadto, że oświetlenie dochodzące z okien dachowych jest mocniejsze. Taka sypialnia na poddaszu może być wykończona minimalistycznie. Stawiamy wówczas tylko łóżko i jednolitą szafę na wysokiej ścianie pasującą kolorystycznie do boazerii i płytek lub parkietu ułożonych na poddaszu. Można również stosować takie aranżacje sypialni na poddaszu, które naturalistyczny styl nowoczesny, wzbogaci o nowoczesne meble drewniane.

Projekty sypialni na poddaszu w bieli - styl klasyczny

Biel to kolor, który zapewnia dodatkowe oświetlenie oraz sprawia wrażenie czystości, ładu, harmonii i elegancji. Aranżacje sypialni w kolorze białym są bardzo popularne. Można również ten kolor wykorzystać na poddaszu. Znakomicie sprawdzą się tu białe meble w stylu klasycznym, pościele, dywany. Te oraz inne elementy dekoracyjne utrzymane w bieli sprawią, że wystrój sypialni na poddaszu nabierze lekkości. A my poczujemy się w sypialni jak na poddaszu dworku, pałacyku czy zamku. Jest to rozwiązanie dla osób ceniących, elegancję, szyk i dobry smak. Jednak w przypadku tego rozwiązania powinniśmy pamiętać o tym, że wystrój wnętrz w kolorze białym wymaga szczególnego zachowania czystości.

Nowoczesna sypialnia na poddaszu, umieszczona w dużych pomieszczeniach to świetne rozwiązanie. Aranżacja sypialni nie jest szczególnie wymagająca ani szczególnie trudna. Duże sypialnie na poddaszu mają wiele uroku.
Sypialnia na poddaszu - top 10 pomysłów na projekty i aranżację sypialni

Aranżacja sypialni a tradycyjny styl - wykorzystanie belek i innych elementów

Bardzo ciekawym sposobem na wykorzystanie przestrzeni poddaszy są inspiracje w tradycyjnym stylu, które umożliwiają jako dekorację wnętrz użycie elementów konstrukcyjnych dachu. Sypialnie na poddaszu, w których jest dobrze widoczna struktura sklepienia dają świetną możliwość zagospodarowania tej przestrzeni w tradycyjnym, staropolskim stylu i nadadzą niepowtarzalny urok temu miejscu. Wystrój sypialni na poddaszu w takim staropolskim stylu powinny uzupełniać tradycyjne meble oraz dodatki związane z polską tradycją, jak na przykład skóry, koła od powozów, czy tradycyjne lampy. Tradycyjny styl z wykorzystaniem belek jest idealnych dla tych, którzy lubią elementy historyzujące i mają upodobanie do motywów staropolskich.

Nowoczesne sypialnie na poddaszu - pokoje dla dzieci

Aranżacje sypialni na poddaszu jako sypialnia-pokój dla dzieci to bardzo częste rozwiązanie. Chyba każdy maluch marzy o tym, by mieszkać na poddaszu. Wykorzystanie poddasza jako pokoju dziecięcego ma również tą zaletę, że meble dla dzieci są mniejsze i można ciekawie wykorzystać małe ścianki kolankowe, skosy i nierówności pod meble dziecięce. Biurko powinno znaleźć się w sąsiedztwie okna dachowego, co naturalnie zapewni oświetlenie i dobre warunki do nauki. Łóżko można dostawić do ścianek kolankowych. Jako pokój dla dzieci sypialnia na poddaszu powinna być urządzona w stylu nowoczesnym, wówczas nasze pociech mogą się poczuć jak prawdziwi eksploratorzy kosmosu, wyglądając nocą przez okno dachowe i podziwiając gwiazdy.

Mała sypialnia na poddaszu - minimalistyczne wykorzystanie przestrzeni

Często się zdarza, że poddasza mają bardzo małe powierzchnie. Taka mała sypialnia na poddaszu powinna być wykorzystana właściwie tylko jako sypialnia. Wówczas wstawiamy tam tylko jeden mebel - łóżko. Skosy, nierówności, belki same w sobie powodują pewne urozmaicenie. W takim przypadku powinniśmy pomyśleć o ciekawej aranżacji ścian i podłóg i postawić na minimalizm. Doskonale sprawdzą się dywany czy makatki. Wówczas nasza mała sypialnia na poddaszu stanie się bardzo przytulnym miejscem. Taką małą sypialnię można również pomalować w jaskrawe, krzykliwe kolory, co spowoduje, że otrzymamy doświetlenie tej małej przestrzeni. A może zainteresuje cię także sypialnia w stylu skandynawskim?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Inspiracje na dzielenie skosów - sypialnia na poddaszu z łazienką

Gdy przestań naszego poddasza jest duża możemy się zastanowić nad tym, aby sypialnie na poddaszu podzielić na mniejsze części. Bardzo dobrze, gdy w pobliżu sypialni znajduje się łazienka i nie musimy w środku nocy schodzić po schodach za potrzebą. Jedną z inspiracji jak ciekawie urządzić sypialnię na poddaszu jest takie podzielenie poddasza, aby uzyskać oprócz sypialni także łazienkę. Takie rozwiązanie w sypialni na poddaszu okaże się bardzo praktyczne. W tym przypadku największą trudnością okaże się podzielenie wnętrza przy skosie dachu. Nie jest to jednak bardzo trudne, a nową ściankę można wykorzystać, np. po to, by zawiesić na niej lustro. W ten sposób nasza sypialnia na poddaszu będzie dodatkowo oświetlona. W nowym pomieszczeniu, które otrzymamy w wyniku podzielenia poddasza możemy także urządzić garderobę czy biblioteczkę. Sprawdź także pomysły na aranżację łazienki na poddaszu.

Sypialnia na poddaszu - top 10 pomysłów na projekty i aranżację sypialni 3

Nowoczesne sypialnie na poddaszu - wykorzystanie dużych przestrzeni

Wystrój sypialni na poddaszu, które ma dużą powierzchnię, można również urządzić w nowoczesnym stylu, korzystając z kolorów i kontrastów. Gdy mamy do zagospodarowania dużą przestrzeń, sypialnia na poddaszu może przyjąć bardzo ciekawe formy wykończenia. Pomalowanie sufitów i skosów na kolor biały, a ścian pionowych w mocne kolory da bardzo ciekawe efekty światła i cienia. W takim rozwiązaniu dobrze sprawdzą się ciemna, brązowa lub szara wykładzina oraz duże łóżko w bardzo prostych kształtach. Należy pamiętać o tym, że w stylu nowoczesnym proste kształty i minimalizm sprawdzają się najlepiej. Znakomitymi dodatkami będą tutaj mocne kolory, które świetnie uzupełnią wspomnianą grę świateł i cieni. Dobre będą np. narzuty na łóżko w kolorze bordo. Nowoczesna sypialnia na poddaszu to mimo wszystko także przytulna sypialnia.

Sypialnie na poddaszu w kolorze przytulnej, namiętnej czerwieni

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

Czerwień jest kolorem miłości i namiętności. Jest to kolor bardzo ciepły i dominujący. Dzięki temu doskonale sprawdzi się przede wszystkim w sypialni na poddaszu. Jako że poddasze poprzez swoje skosy zabiera sporo przestrzeni, ten kolor dodatkowo ociepli to miejsce. Najlepiej, by ściany, sufity i skosy pomalowane były na biało, a wówczas soczysta czerwień nada kontrastu i ciepła. Takie przestrzenie same z siebie poprzez grę barw czerwieni i bieli będą dobrze doświetlone. W sypialni na poddaszu idealnym zastosowaniem barwy czerwonej będzie wykorzystanie jej do fragmentów mebli, pościeli, narzuty na łóżko i innych dodatków. Dopełnieniem kompozycji może być czerwone zasłony, oranżeria.

Sypialnie na poddaszu w stylu etno - styl afrykański

Kolejnym ciekawym pomysłem na zagospodarowanie powierzchni poddasza są sypialnie w stylu etno. Sypialnie na poddaszu nawiązujące do tego stylu pozwolą ma skuteczne zamaskowanie skosów i nierówności. Szczególnie atrakcyjne będzie zaaranżowanie poddasza na styl afrykański. Charakteryzuje się on mocnymi, wyrazistymi kolorami, takimi jak czerwony, żółty, zielony czy niebieski. Dobrym pomysłem będzie pomalowanie ścian i skosów w nierównomierne, lecz symetryczne paski w tych kolorach lub wzory stylizowane na styl afrykański. Można też pomalować każdą ze ścian w innym z tych kolorów. Zastosowanie tych tradycyjnych dla kultur afrykańskich barw sprawi, że na poddaszu będzie jasno. Warto również zastosować różnego rodzaju dodatki charakterystyczne dla kultur afrykańskich. Bardzo dobre będą narzuty z afrykańskimi wzorami, wazony, obrazy i inne elementy.

Sypialnię na poddaszu można urządzić na wiele sposobów. Dużo zależy od naszych upodobań, preferencji. Jednak w przypadku poddasza, dużo bardziej niż w przypadku innych pomieszczeń, uzależnieni jesteśmy od jego wielkości i kształtów. Tym co może utrudnić urządzenie poddasza są skosy i elementy konstrukcyjne jak np. belki. Jednak to, co pozornie wydaje się przeszkodą, można w ciekawy sposób wykorzystać jako motyw przewodni aranżacji sypialni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły