Aranżacja salonu

Pomysł 1 – otwarta aranżacja salonu o luksusowym charakterze

Jak urządzić salon z kuchnią w stylu nowoczesnym? Nowoczesny salon coraz częściej otwiera się na inne pomieszczenia. W domach spotykamy obecnie połączenie kuchni, jadalni oraz strefy wypoczynku. Pomieszczenie otwarte nadaje ciekawy efekt dekoracyjny, a jednocześnie okazuje się bardzo praktyczne.

Praktyczność i walory dekoracyjne pomieszczeń otwartych prezentuje nasz pierwszy pomysł na aranżacje salonu. Na pierwszy plan wysuwa się tu strefa wypoczynku. Ciekawie prezentuje się przestronny narożnik, który umożliwi przyjemny relaks. Bezpośrednio przy narożniku znajdują się niewielkie pufy oraz ława nawiązująca do barwy podłogi.

Wystrój salonu uzupełniają dopasowane stylistycznie fotele oraz ozdobne poduchy ułożone na narożniku. Oglądając naszą propozycję numer jeden, warto także zwrócić uwagę na podwyższony sufit oraz intensywnie przeszkloną ścianę zewnętrzną. Dzięki temu aranżacja salonu nabiera wrażenia lekkości i staje się wizualnie powiększona. Jeśli chcesz oszacować budżet, wykorzystaj ten kalkulator kosztów remontu lub wykończenia salonu.

Nasza aranżacja wnętrz spójnie łączy się ze strefą kuchenną oraz z jadalnią. Nasz otwarty salon w domu wyposażono w podłużny stół oraz odpowiednią ilość lekkich krzeseł, które nawiązują do wiodącej stylistyki dekoracyjnej. Strefa z kuchnią została wyposażona w stylowe meble kuchenne oraz wyspę kuchenną, która umożliwi wygodne przygotowywanie posiłków. Całość uzupełnia elegancka, drewniana podłoga o jasnym zabarwieniu. Tego rodzaju salon w domu z pewnością może stać się efektowną wizytówką.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym, a także inne aranżacje salonu, które są warte uwagi
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 2 – dekoracja salonu o dużej powierzchni

Nasz pomysł numer dwa to aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią. Widzimy tu połączenie dwóch wiodących barw, które powtarzają się w każdej strefie. To właśnie dzięki temu aranżacja pokoju dziennego nabiera wrażenia spójności.

Na uwagę zasługuje efektowne oświetlenie sufitowe, które nadaje pomieszczeniom nowoczesnego charakteru. Pamiętajmy, że otwarta aranżacja salonu powinna posiadać przynajmniej dwa źródła oświetlenia górnego. Włączniki oświetleniowe muszą być ulokowane tak, aby umożliwić wygodną obsługę. W ten sposób nasza aranżacja wnętrz stanie się nie tylko elegancka, ale i praktyczna. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z szacowanymi kosztami wykończenia salonu.

Minimalistyczny wystrój salonu dodatkowo podkreśli jego nowoczesny charakter. Niekiedy wystarczą nam eleganckie krzesła i stół w strefie jadalnej oraz wygodna sofa wraz ze stolikiem kawowym w strefie wypoczynku. Całość uzupełniamy o odpowiednio dopasowane meble do salonu oraz meble kuchenne w strefie przygotowywania posiłków.

Ciemny salon w nowoczesnym stylu, a także TOP 10 najpiękniejszych aranżacji salonu w domu
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 3 – miejski wystrój salonu

Aranżacja pokoju dziennego może wpisywać się w styl dużego miasta. Widzimy to na naszym trzecim przykładzie, stanowiącym nowoczesny salon otwarty na jadalnie. Strefa wypoczynku została ulokowana w bocznej części pomieszczenia. Wyposażono ją w dwie ozdobne sofy oraz niewielki stolik kawowy. Przy przeciwległej ścianie można ulokować stolik RTV oraz podwieszony telewizor, który uzupełni kompozycję. W pobliżu może znajdować się nieco wysunięta ściana z kominkiem.

Aranżacje salonu z jadalnią powinny posiadać przestronny stół, który umożliwi wygodne spożywanie posiłków. Bezpośrednio przy nich znajdują się krzesła nawiązujące do miejskiego stylu aranżacyjnego. Prezentowany przez nas nowoczesny salon został wyposażony w dwa niezależne źródła oświetlenia górnego. Pierwsze połączono z jadalnią lokując dwie duże lampy sufitowe nad stołem. Drugie źródło oświetlenia górnego znajduje się nad strefą wypoczynku. Są to niewielkie lampy kierunkowe, które eksponują dekoracje na ścianie.

Przeglądając nowoczesne projekty pokoi dziennych zwróćmy uwagę na doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. Efektowna aranżacja pokoju dziennego zawsze posiada większą liczbę okien lub przeszklonych drzwi, które wprowadzają do wnętrza zwiększoną ilość promieni słonecznych.

Jasny, klasyczny, stylowy salon z kryształowym żyrandolem, a także TOP 10 najlepszych aranżacji salonu
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Aranżacje salonu z kominkiem

Pomysł 4 – barokowa aranżacja pokoju dziennego

Salon w domu nie musi wcale nawiązywać do nowoczesnych trendów aranżacyjnych. Równie ciekawie prezentuje się dekoracja salonu zainspirowana stylem barokowym. Przeglądając inspiracje, zauważymy wiele walorów wynikających z owego wyboru. Jeśli szukasz więcej pomysłów, sprawdź także te artykuły o urządzaniu salonu.

Barokowe projekty pokoi dziennych bazują na stylizowanych meblach. Bogato zdobione sofy i eleganckie fotele stanowią dość niecodzienny wystrój salonu. W centralnym punkcie pomieszczenia warto też umieścić stolik kawowy ze zdobionymi nogami. Są to praktyczne i efektowne meble, podkreślające barokowy styl kompozycji.

Nasza aranżacja pokoju dziennego obejmuje też zainspirowany stylem barokowym kominek. Salon w domu z kominkiem daje możliwość relaksu w bardzo komfortowych warunkach. Bezpośrednio przy kominku warto ulokować dodatkowe fotele, które zapewnią przyjemny relaks.

Barokowa aranżacja wnętrz powinna zawierać bogato zdobione oświetlenie górne, które podkreśli stylowy wystrój salonu. Efektowny żyrandol z kryształami nada wrażenia luksusu i dodatkowo udekoruje całe pomieszczenie. Refleksy świetlne elegancko oświetlą aranżacje salonu, podkreślając jej nietypową stylizację. Wnętrze salonu z kominkiem można uzupełnić o nawiązujący do stylistyki obraz ścienny, grube, fantazyjnie upięte zasłony oraz stylowe oświetlenie boczne. Dobrze zaprojektowana aranżacja pokoju dziennego zapewni efektowny wygląd oraz wysoki komfort użytkowy.

Nowoczesny, biały salon na poddaszu z drewnianymi krokwiami, a także 10 najpiękniejszych aranżacji salonu
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 5 – nowoczesny salon z kominkiem na poddaszu

Piękne salony nie muszą znajdować się wyłącznie na dolnej kondygnacji budynku. Ciekawe projekty pokoi dziennych możemy wykorzystać także na poddaszu użytkowym. Propozycja numer pięć to nowoczesny salon tuż pod skosami dwuspadowego dachu.

Oglądając wystrój salonu zauważymy kominek, który stanowi główną ozdobę całego pomieszczenia. Umieszczono go przy jednej ze ścian szczytowych, tworząc niecodzienny efekt wizualny.

Dekoracja salonu to także widoczne elementy więźby dachowej. Odpowiednio zaimpregnowane i pomalowane farbą kryjącą tworzą oryginalny sposób na wykończenie pomieszczenia.

Zaprezentowany projekt wnętrz posiada również wygodną, długą sofę oraz nowoczesny fotel, ulokowany po drugiej stronie pomieszczenia. Na środku znajduje się lekki stolik kawowy, nawiązujący do barwy więźby dachowej. Warto także dodać, że aranżacja salonu bazuje na jasnych kolorach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze salonu staje się optycznie powiększone. Kolory bieli rekompensują słabe doświetlenie pomieszczenia światłem naturalnym.

Nowoczesny mały salon w białym kolorze, a także 10 najciekawszych i najpiękniejszych aranżacji salonu w bloku
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wiertarko-wkrętarek

Poznaj najczęściej wybierane modele wiertarko-wkrętarek. Te urządzenia doskonale sprawdzą się przy wielu pracach remontowych i majsterkowaniu. Sprawdź promocyjne ceny!

Aranżacje salonu o mniejszych rozmiarach

Pomysł 6 – minimalistyczna aranżacja wnętrz o niewielkim metrażu

Dekoracja salonu o niewielkich rozmiarach wymaga starannego rozplanowania wszystkich elementów wyposażenia. Przy odpowiednim przygotowaniu okazuje się, że nawet niewielka aranżacja pokoju dziennego może być bardzo elegancka i praktyczna.

Zaprezentowany przez nas projekt wnętrz bazuje na ponadczasowych odcieniach szarości oraz bieli. Minimalistyczne wyposażenie nie ogranicza możliwości swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu, a jednocześnie zapewnia wygodny wypoczynek. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z szacowanymi kosztami umeblowania salonu.

W centralnym punkcie znajduje się niewielka sofa i lekko wyglądający stolik kawowy. Na przeciwległej ścianie ulokowano telewizor oraz podwieszoną szafkę RTV. Ciekawie prezentuje się także obrotowy fotel nawiązujący do stylistyki sofy.

Aranżacja salonu została zaakcentowana przemyślanym oświetleniem. Znajdziemy tu nowoczesne oświetlenie górne oraz światła boczne. Ciekawostką są też taśmy LED uwypuklające meble i ściankę ze sprzętem RTV.

<
Biały, minimalistyczny salon, a także TOP 10 pomysłów na aranżację salonu w bloku
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 7 – modernistyczna dekoracja salonu

Modernistyczny wystrój salonu nie musi być nudny czy pozbawiony wyrazu. Tego rodzaju aranżacja wnętrz bazuje na zachowaniu geometrycznych kształtów i szeroko pojętej prostoty. Zauważymy to przeglądając liczne inspiracje aranżacji pomieszczeń modernistycznych. Jednym z przykładów będzie nasz siódmy pomysł, czyli niecodzienny wystrój salonu o mniejszych rozmiarach.

Modernistyczne projekty pokoi dziennych nie są tak bogate, jak aranżacja salonu zainspirowana stylem barokowym. Dzięki temu sprawdzą się także w przypadku mniejszych przestrzeni. Centralny punkt aranżacji stanowi geometryczna sofa oraz stylowe fotele. Nieopodal znajdują się geometryczne półki, na których możemy ulokować dekoracje roślinne.

Oglądając aranżacje salonu modernistycznego z łatwością zauważymy niebanalne dekoracje na ścianie. Minimalistyczne obrazy zostają tu zamknięte w geometrycznych, dopasowanych do siebie ramkach. Całość tworzy wrażenie spójności i dobrze podkreśla wybrany styl aranżacyjny.

Tworząc własny projekt wnętrz pamiętajmy o symetrycznych dywanach, które stanowią efektowne dopełnienie całości.

Niebieska ściana w salonie, a także inne aranżacje salonu w nietypowym stylu - przegląd TOP 10
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 8 – aranżacja salonu zainspirowanego zielenią

Modne aranżacje salonu często inspirują się naturalnymi elementami wyposażenia. Tak jest również w przypadku naszej ósmej propozycji, skierowanej do niewielkich pomieszczeń mieszkalnych.

Niewielki salon w domu nie musi bazować wyłącznie na jasnych, stonowanych barwach. Równie dobrze sprawdzą się bardziej intensywne, soczyste odcienie, które ożywią przestrzeń. Pamiętajmy jedynie, aby kolorowe ściany nie sprawiały wrażenia przytłoczenia.

Intensywną zieleń można wykorzystać na jednej ze ścian. Pozostałe warto utrzymać w barwach bieli lub szarości. Dobrym kontrastem okażą się też jasne sofy i brązowy stolik kawowy. Na zielonej ścianie możemy też powiesić jasne obrazy, które spójnie zwiększą wrażenie spójności przestrzeni.

Niewielki, nowoczesny salon warto wyposażyć w delikatne meble, które nie ograniczą nadmiernie przestrzeni. W zaprezentowanym przykładzie dobrze sprawdziły się lekkie wiszące półki, okrągły stolik kawowy, krzesła oraz niewielki ciąg meblowy w strefie kuchennej. Elementy wyposażenia dobrze podkreślają elegancki styl aranżacyjny i tworzą ze sobą jedną, spójną całość.

A może salon z kuchnią na poddaszu?

Pomysł 9 – nowoczesny salon z kuchnią na poddaszu

Aranżacje salonu na poddaszu to świetny sposób na zorganizowanie przestrzeni na górnej kondygnacji budynku. Piękne salony z kuchnią zaskakują swoim eleganckim wyglądem oraz praktycznością. Nasz pomysł numer 9 to nowoczesny wystrój salonu z kuchnią, bazujący na niewielkiej przestrzeni poddasza użytkowego.

W zaprezentowanym przez nas wnętrzu znalazło się miejsce na strefę wypoczynku. Umieszczono w nim szarą pufę oraz sofę. Bezpośrednio przed sofą znajduje się niewielki stolik, a za nim szafka RTV z telewizorem.

Nasza aranżacja pokoju dziennego łączy się z niewielkim aneksem kuchennym. Obie strefy posiadają takie samo wykończenie podłogi. Pomiędzy nimi znajduje się niewielka drabinka, prowadząca na antresole. Całość zachowuje wrażenie spójności i dobrze wykorzystuje ograniczoną przestrzeń mieszkalną.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym na poddaszu, a także TOP 10 najpiękniejszych aranżacji salonu krok po kroku
10 pomysłów na aranżacje salonu, które sprawdzą w każdym pokoju dziennym

Pomysł 10 – przestronna aranżacja pokoju dziennego z kuchnią na poddaszu

Aranżacja pokoju dziennego na poddaszu może łączyć się z przestronną strefą kuchenną. Widzimy to na naszym dziesiątym przykładzie, prezentującym otwarte aranżacje salonu na górnej kondygnacji budynku.

Przestronne poddasze daje nam wiele możliwości wykorzystania przestrzeni. W naszym przykładzie widzimy długi ciąg mebli kuchennych pod zabudowę. Bezpośrednio przed nim znajduje się długi stół z blatem roboczym, który podkreśla nowoczesny charakter pomieszczenia.

Bezpośrednio przy stole ulokowano niewielkie krzesła, umożliwiające wygodne spożywanie posiłków. W ten sposób połączono strefę kuchenną z jadalnią. Wystrój salonu wzbogacono też o przestronny narożnik w ponadczasowym, białym kolorze. Bezpośrednio przy narożniku warto ulokować telewizor i sprzęty RTV, tworząc komfortowy i elegancki wystrój salonu.

Na uwagę zasługuje też kształt sufitu. Zaprezentowana aranżacja pokoju dziennego wykorzystuje naturalną więźbę dachową. Jej elementy są dobrze wyeksponowane i pomalowane jednolitym, białym kolorem. Dzięki temu aranżacja salonu nabiera niebanalnego charakteru, a jej lokalizacja na poddaszu użytkowym nabiera dodatkowych korzyści wizualnych.

Przeglądając powyższe projekty pokoi dziennych znajdziemy praktyczne inspiracje, które mogą przydać się podczas tworzenia własnych przestrzeni mieszkalnych. Pamiętajmy jedynie, że dobrze przygotowana aranżacja pokoju dziennego musi uwzględniać wymagania pomieszczenia oraz zaspokajać indywidualne potrzeby użytkowników. Tylko w ten sposób sprawimy, że aranżacje salonu staną się efektowne, a jednocześnie wygodne w codziennej eksploatacji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły