Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Krok 1 – wybór wiodącego stylu aranżacyjnego

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym mogą nawiązywać do dowolnego stylu aranżacyjnego. Warto pomyśleć nad odpowiednim wyborem, bowiem to właśnie wiodąca stylistyka wpłynie na ostateczny efekt dekoracji pomieszczeń.

Mały salon z aneksem kuchennym możemy zagospodarować zgodnie z zasadami stylu śródziemnomorskiego, nowoczesnego, skandynawskiego czy minimalistycznego. Tego rodzaju wystrój salonu z aneksem kuchennym nie sprawi wrażenia przytłoczenia. Powyższe style bazują na jasnych barwach oraz lekko wyglądających elementach wyposażenia. Z pewnością warto rozważyć owe opcje projektując mały salon z aneksem kuchennym.

Większy pokój dzienny z aneksem kuchennym daje nam szersze możliwości aranżacyjne. W tym wypadku sprawdzi się niemal każdy styl. Aranżacje salonu z aneksem kuchennym mogą bazować na stylu glamour, dworkowym czy rustykalnym. W tego typu wnętrzach znajdziemy bardziej masywne, efektowne elementy wyposażenia. Ręcznie zdobione meble, przestronny stół i bogato zdobione żyrandole mogą stanowić efektowną ozdobę. Pamiętajmy jedynie, że tego pokój z aneksem kuchennym musi posiadać wystarczająco dużą powierzchnię. W przeciwnym razie możemy uzyskać efekt przytłoczenia i braku harmonii. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o aneksie kuchennym.

Wystrój salonu z aneksem kuchennym może być w różnym stylu. Bardzo często wybiera się styl skandynawski i białe meble.
Aranżacje salonu z aneksem kuchennym krok po kroku - od czego zacząć urządzanie aneksu

Krok 2 – planujemy wystrój salonu z aneksem kuchennym

Wybraliśmy już wiodący styl dekoracyjny, który ozdobi nasz salon z aneksem kuchennym. W następnym etapie przygotować warto zaplanować wszystkie elementy wyposażenia.

Dobrym pomysłem okazuje się stworzenie choćby prowizorycznego projektu pomieszczenia. Dzięki temu sprawimy, że aranżacje salonu z aneksem kuchennym będą optymalnie rozplanowane. Projekt powinien przewidywać wygląd oraz rozmiar mebli kuchennych, stołu i krzeseł do jadalni, a także wyposażenie strefy wypoczynku w salonie.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym możemy też wyposażyć w wyspę kuchenną. Jest to popularne i efektowne rozwiązanie, dające dodatkowe korzyści użytkowe. Wyspa kuchenna umożliwi stworzenie komfortowego trójkąta roboczego. To z kolei przełoży się na zwiększenie komfortu przygotowania posiłków. A może zainteresuje cię także artykuł porównujący aneks i kuchnię?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Planując wystrój salonu z aneksem możemy też skorzystać z pomocy dekoratorów. Przygotowany przez nich projekt sprawi, że salon z aneksem kuchennym zapewni wysoki poziom estetyki i funkcjonalności. Dokładny projekt powinien zawierać wszystkie szczegóły oraz pełną wizualizację. Dzięki temu upewnimy się, że pokój dzienny z aneksem kuchennym spełnia nasze oczekiwania estetyczne.

Dobór odpowiedniego oświetlenia w salonie z aneksem kuchennym powinien być dobrze przemyślany. Urządzanie aneksu nie jest trudne.
Aranżacje salonu z aneksem kuchennym krok po kroku - od czego zacząć urządzanie aneksu

Planujemy wystrój salonu z aneksem kuchennym

Krok 3 – dobór oświetlenia

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym powinien być dobrze doświetlony światłem naturalnym. Jednak ważną kwestią będzie także oświetlenie sztuczne, które wykorzystamy po zapadnięciu zmroku.

Zarówno duży, jak i mały pokój z aneksem kuchennym powinien posiadać dwa źródła oświetlenia górnego. Jedno znajdzie się w strefie kuchennej, drugie w salonie. Dobrym pomysłem okazuje się dobór żyrandoli o zbliżonym wyglądzie. Dzięki temu wizualnie połączymy obie strefy, zapewniając ciekawy wygląd aranżacji.

Salon z aneksem kuchennym powinien być też doświetlony światłem ściennym. Dobrze sprawdzą się tu światła kierunkowe, które zwrócą uwagę na najbardziej efektowny fragment aranżacji. Dodatkowe źródło oświetlenia bocznego umożliwi też wygodny relaks w strefie wypoczynku. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na kuchnię z salonem.

Krok 4 – tworzymy wystrój salonu z aneksem

Wiemy już jak urządzić salon z aneksem kuchennym. Wybraliśmy już styl aranżacyjny, zaplanowaliśmy lokalizację oraz wygląd mebli, a także stworzyliśmy system oświetlenia pomieszczenia. W ostatnim kroku przystępujemy do wyboru dodatkowych elementów wyposażenia.

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym mogą posiadać niewielkie dekoracje, stanowiące zaakcentowanie stylistyki dekoracyjnej. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym możemy wyposażyć w efektowny obraz czy fototapetę, która znajdzie się w dobrze widocznym miejscu. Pozwoli to na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. A może zainteresuje cię także artykuł o kuchni otwartej na salon?

Rustykalny pokój dzienny z aneksem kuchennym możemy wyposażyć w drewniany zegar, gliniane, ozdobne garnki czy niewielkie, stylizowane figurki. Pamiętajmy, że nawet niewielka dekoracja pomieszczenia może stanowić efektowną, rzucającą się w oczy ozdobę. Sprawdź także artykuł z szacunkami kosztów wykończenia kuchni.

Mały salon z aneksem kuchennym posiada nieco więcej ograniczeń. W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzą się niewielkie dekoracje. Zadbajmy także o ograniczoną ilość rzucających się w oczy elementów wyposażenia. Zbyt duża liczba dekoracji sprawi, że niewielki pokój z aneksem kuchennym będzie wydawał się przytłoczony i źle zagospodarowany. Dlatego przyjmujemy, że w niewielkich pomieszczeniach najlepiej kierować się zasadami minimalizmu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły