Aranżacja - sypialnia połączona z salonem

Chociaż w niedużych mieszkaniach często takie zjawisko uchodzi za naturalne, że salon, to z pewnością w niektórych sytuacjach może się okazać to dosyć kłopotliwe. W końcu sypialnia jest miejscem przeznaczonym do wypoczynku. W związku z tym, kiedy życie będzie toczyć się dalej w pokoju dziennym, osoba chcąca iść spać, nie będzie miała do końca takiej możliwości. To właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak pogodzić salon z sypialnią, aby uniknąć tego typu niedogodności.

Salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu po zastosowaniu pewnych trików, przestaje być już uciążliwym problemem. Oczywiście należy koniecznie zastanowić się, w jakim miejscu chcemy postawić łóżko przeznaczone tylko do spania. Wtedy aranżacja tych dwóch pomieszczeń na jednej powierzchni zacznie się zarysowywać w naszej głowie. Nie zapominajmy również o tym, że powinniśmy wszystko wymierzyć, dzięki czemu łatwiej będzie nam rzeczywiście zaplanować, w jakim miejscu powinniśmy urządzić przestrzeń do spania.

Sypialnia połączona z salonem - inspiracje

Gdy poszukujemy ciekawych sposobów na to, jak pogodzić salon z sypialnią, to pod żadnym pozorem nie zapominajmy o tym, aby wcześniej wymierzyć łóżko, które tak naprawdę chcemy zmieścić w salonie. Bardzo często okaże się tak, że nie będziemy w stanie zmieścić dużego łóżka małżeńskiego. Jednak jak najbardziej możemy połączyć sypialnię w jednym pomieszczeniu z salonem, wybierając pod tym względem, bardziej dopasowane meble.

Wśród 3 TOP pomysłów na to, jak może prezentować się przykładowa aranżacja na salon z sypialnią w jednym, warto wspomnieć o takich pomysłach jak:

  • Przedzielenie sypialni meblościanką - jest to jedna z najpopularniejszych metod, dzięki której będziemy wiedzieli, jak pogodzić salon z sypialnią. Wystarczy ustawienie prostej meblościanki, która niekoniecznie musi być zakończona z jednej strony płytą. Ponieważ również doskonale sprawdzą się meblościanki otwarte, w których będziemy trzymać swoje biblioteczne zbiory.
  • Zawieszenie paneli japońskich - bardzo ciekawym sposobem na to, aby odseparować łóżko, w którym chcemy spać od reszty sypialni, jest zawieszenie pod sufitem paneli japońskich. W tym celu pod sufitem musimy zamontować specjalne szyny, jednak dzięki temu będziemy mogli w dowolnym momencie zasłaniać i odsłaniać panele. W związku z tym, jeżeli tylko będziemy chcieli, w każdej chwili możemy powiększać przestrzeń salonu przez odsłonięcie paneli. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim dość łatwy montaż, a także niewielki koszt zakupu paneli japońskich, które zresztą mogą być również zastąpione zwykłymi zasłonami.
  • Sypialnia w salonie wydzielona roślinami, a także jak pogodzić salon z sypialnią krok po kroku
    Jak pogodzić salon z sypialnią, czyli rozdzielenie salonu i sypialni krok po kroku
  • Oddzielenie sypialni od salonu roślinnością - jeżeli chcemy wykorzystać różne pomysły oraz inspiracje na to, jak urządzić salon i sypialnię w jednym, warto wpleść najmodniejsze trendy ostatnich czasów. Tutaj z pewnością doskonale sprawdzi się roślinność. Możesz zdecydować się na wiszące okazy, które bez problemu podwiesisz pod sufitem. Nie zapominaj jednak również o ustawieniu półek lub też specjalnych kwietników. Zrobienie takiej zielonej ściany, nie tylko pozwoli Ci na to, aby oddzielić łóżko od reszty sypialni, ale jednocześnie możesz liczyć na piękno kwiatów doniczkowych. Sprawdź także ten artykuł na temat wystroju sypialni krok po kroku.

Pomysły, jak urządzić salon z sypialnią

Oczywiście powyższe pomysły oraz inspiracje nie są jedynymi rozwiązaniami, z których możesz skorzystać. Jeżeli poszukujesz innych przykładów na to, jak może wyglądać aranżacja takiego pomieszczenia, to z pewnością wiele przykładów znajdziesz w Internecie. Na pewno połączona przestrzeń w taki sposób będzie miała wiele zalet. Wśród nich zalicza się z jednej strony wyodrębnienie sypialni, w której będzie stać łóżko oraz sypialni, ale jednocześnie nie musimy i tak niewielkiego metrażu przedzielać dodatkowymi ścianami.

Jeżeli nadal nie wiemy, jak urządzić salon z sypialnią, ciekawą propozycją na pewno będzie skorzystanie z pomocy architekta wnętrz. Dzięki temu fachowiec przedstawi nam swoje pomysły na to, jak urządzić pod tym względem nasze niewielkie mieszkanie. Patrząc na inspiracje, a także sugerując się praktycznymi wskazówkami ze strony architekta, sypialnia połączona z salonem może okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem na wygodne i jednocześnie bardzo ustawne mieszkanie.

Oprócz tego warto jeszcze sprawdzić, jaki kwiat do sypialni sprawdzi się najlepiej, a także czym malować meble ogrodowe. Mając na uwadze tego typu porady, z pewnością łatwiej będzie nam stworzyć niesamowitą przestrzeń w domu, jak i również poza jego murami. W końcu chodzi o to, aby mieszkało nam się naprawdę komfortowo.

ikona podziel się Przekaż dalej