Jak wyeksponować telewizor na ścianie? – dobry plan to podstawa

Nowoczesna zabudowa z telewizorem może być zarówno praktyczna, jak i estetyczna. Warto dopasować ją do indywidualnych preferencji domowników, ale i do specyfiki pomieszczenia. Eleganckie elementy wyposażenia w salonie mogą stanowić swoistą wizytówkę całego domu lub mieszkania. To w końcu tutaj zapraszamy gości i relaksujemy się po trudach dnia. Jak wyeksponować telewizor na ścianie? Podstawą jest odpowiednie rozplanowanie wszystkich elementów.

Elegancka aranżacja pomieszczenia z telewizorem powinna być dobrana do rozmiarów pomieszczenia. Nie warto inwestować w wiele rzucających się w oczy dodatków, bowiem umieszczone w jednym wnętrzu mogą sprawiać wrażenie przytłoczenia. Znacznie lepiej sprawdzi się kilka dodatków o podobnej stylistyce. Ciekawą ozdobą może być zabudowa ściany za TV. Odpowiednio wykończona ściana w salonie może stanowić eleganckie tło, a jednocześnie zwracać uwagę na najbardziej reprezentatywny fragment aranżacji.

Wybierając sposób na wyeksponowanie TV na ścianie, warto zdecydować się na konkretny styl aranżacyjny. Na stronach branżowych obejrzymy inspiracje zabudowy w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, śródziemnomorskim, feng shui i innych. Wybór stylistyki aranżacyjnej z pewnością wpłynie na dobór odpowiedniego sposobu wyeksponowania telewizora.

Jak wyeksponować telewizor na ścianie? TOP 5 praktycznych pomysłów do wykorzystania w salonie

Pomysł 1 – elegancka zabudowa meblami

Osamotniony, wiszący na ścianie telewizor nie jest najbardziej atrakcyjnym elementem wyposażenia. Sytuacja zmienia się, jeśli w pobliżu znajdzie się elegancka zabudowa. Ilość oraz rozmiar dodatkowych mebli będą uzależnione od dostępności przestrzeni w pomieszczeniu. W salonie o niewielkich rozmiarach świetnie zaprezentuje się minimalistyczna komoda. W większych pomieszczeniach obok TV może znaleźć się zabudowa kilkuelementowa. Bezpośrednio pod telewizorem może znaleźć się większa komoda, po bokach ozdobne szafki, które sprawią, że ściana będzie odpowiednio zagospodarowana.

Nowoczesna zabudowa może także obejmować praktyczne półki. Warto umieścić je w nieco większej odległości od telewizora. Zbyt bliska lokalizacja półek może odwracać uwagę od TV i sprawiać, że zabudowa stanie się mniej spójna. W ofercie sprzedaży znajdziemy półki o niebanalnych kształtach. Możemy je wykorzystać do podkreślenia nowoczesnego charakteru aranżacji.

Pomysł 2 – kamień dekoracyjny na ścianie

Elegancka zabudowa z telewizorem może zostać uzupełniona o odpowiednie wykończenie ściany. W roli dekoracji idealnie odnajduje się kamień dekoracyjny. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi materiałów o zróżnicowanych walorach wizualnych. Większość z nich sprawia, że ściana w salonie zaczyna zwracać na siebie uwagę.

Przeglądając inspiracje wykończeniowe, z pewnością zauważymy ściany o intensywnych, ale i bardziej stonowanych zabarwieniach. Pokryta kamieniem dekoracyjnym ściana za TV może stanowić efektowne tło lub być bardziej widocznym i rzucającym się w oczy akcentem. Bez wątpienia jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na wyeksponowanie telewizora na ścianie.

Warto zauważyć, że kamień dekoracyjny efektownie rozprasza światło. Tego rodzaju aranżacje z telewizorem idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach zainspirowanych stylem nowoczesnym. Co ciekawe, kamień dekoracyjny jest rozwiązaniem na tyle uniwersalnym, że bez większych trudności dopasujemy go także do bardziej klasycznych wnętrz. Sprawdź także ten artykuł: Jak powiesić telewizor na ścianie i schować w niej kable?

Pomysł 3 – nowoczesna tapeta 3D za TV

Jak wyeksponować telewizor na ścianie? Jednym z prostszych do wykonania i bardzo efektownych pomysłów jest wykorzystanie tapet z nadrukiem 3D. Nowoczesna tapeta może posiadać różnorodne motywy, które idealnie podkreślą charakter wielu przestrzeni. Efekt 3D będzie zwracał na siebie uwagę, a co za tym idzie, efektownie wyeksponuje kącik telewizyjny.

Inspiracje wykorzystujące tapety 3D na ogół bazują na zasadach kontrastu. Tapeta nie musi znajdować się na całej ścianie. Bardzo dobry efekt dekoracyjny uzyskamy naklejając ją jedynie na ścianie w pobliżu telewizora. Wybór kolorystyki i motywu dekoracyjnego będzie uzależniony od oczekiwanego efektu. Tapeta 3D może harmonizować z otoczeniem lub stanowić mocniejszy akcent dekoracyjny.

Warto zauważyć, że nowoczesna i elegancka tapeta 3D pozwoli w łatwy sposób zamaskować drobne mankamenty podłoża. Co więcej, sprawi, że ściana nabierze bardziej oryginalnego charakteru. Większość motywów świetnie komponuje się z telewizorem i może tworzyć ciekawy efekt dekoracyjny. Warto wybierać produkty o zwiększonej odporności na ścieranie i odbarwienie.

Pomysł 4 – aranżacje udekorowane obrazami

Efektowne aranżacje salonu warto udekorować obrazami. Co ciekawe, ich obecność w strefie telewizyjnej może skutecznie wyeksponować TV. Jak tego dokonać? Istnieje bardzo prosty sposób. Wystarczy, że ściana z telewizorem zostanie ozdobiona niewielkimi obrazami. Mogą to być rodzinne fotografie, które nadadzą wnętrzu wyrazu.

Wyeksponowanie telewizora przy pomocy obrazów wymaga stosowania się do dwóch uniwersalnych zasad. Po pierwsze, wybieramy jedną stylistykę ramek, które powinny nawiązywać kolorystycznie do obudowy TV. Po drugie, obrazy muszą posiadać mniejszy rozmiar niż telewizor.

Otoczenie dużego telewizora niewielkimi ramkami z obrazkami ożywi przestrzeń, będzie zwracało uwagę, a jednocześnie wyeksponuje TV. W przypadku zastosowania dużych obrazów uzyskamy efekt odwrotny. Nasz telewizor stanie się mniej widoczny i wizualnie mniejszy. Pamiętajmy także, że aranżacja nie powinna być nadmiernie przytłoczona. Nie warto przesadzać z ilością obrazów. W zupełności wystarczy nam kilka niewielkich, rozmieszczonych symetrycznie dekoracji.

Pomysł 5 – inspiracje dekoracyjne z lamelami

Przeglądając inspiracje aranżacyjne, możemy natrafić na ozdobne ściany z lamelami. Nic w tym dziwnego, bowiem lamele stanowią uniwersalny element wyposażenia wielu pomieszczeń. Są to cienkie deseczki, które umieszczamy w wybranej przestrzeni aranżacji. Mogą znajdować się pionowo lub poziomo, tworząc różnorodne efekty dekoracyjne. Niebanalna może być również ich kolorystyka.

W przestrzeni za telewizorem warto wykorzystać naturalne drewno. Lamele drewniane warto dodatkowo wyeksponować poprzez delikatne oświetlenie ścienne. W ten sposób możemy osiągnąć efekt 3D i estetycznie ozdobić przestrzeń. Aranżacja nabierze przyjemnego, ciepłego charakteru.

Zabudowa z lameli może znajdować się jedynie za telewizorem lub na większym fragmencie ściany. Rozwiązanie zasługuje na uwagę ze względu na duże walory dekoracyjne oraz uniwersalność zastosowania. Wykończona lamelami, elegancka ściana za telewizorem świetnie prezentuje się w niemal każdym salonie. Wszystko za sprawą bogatej kolorystyki i wielu możliwości ułożenia desek.

Znasz już praktyczne pomysły na aranżacje ścian za telewizorem. A może zainteresują Cię również inne tematy dekoratorskie? W osobnym artykule podpowiadamy, co na ścianę w sypialni sprawdzi się najlepiej.

ikona podziel się Przekaż dalej