Twój normalny dzień - zawsze black & white…

Szczególnie udane połączenia kolorystyczne czerń stanowi z bielą. Klasyczny biało-czarny kontrast dobrze sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym. Jeśli postawimy czarną kanapę na tle białej ściany, uzyskamy mocny efekt niewielkim nakładem sił. Do tego dobierzmy niewielką ilość dodatków kolorystycznych, jak najskromniejsze meble oraz powieśmy industrialny pejzaż na ścianie i… mamy wnętrze gotowe! 

Czarna sofa może wyglądać świetnie również w połączeniu z białymi meblami. Miękka, skórzana sofa zwraca na siebie uwagę i lśni w towarzystwie białego fotela i ławy. Smaczku całej aranżacji dodaje biało-czarna pepitka na poduszce leżącej na kanapie. W tym wysmakowanym wnętrzu można by leniwie wylegiwać się całymi dniami…

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Więc chodź, pomaluj mój świat… na czarno i na beżowo…

Na tym zdjęciu mamy zupełnie inną aranżację, której najbardziej charakterystycznym elementem są dodatki: puszysty dywan w srebrzysto-szarym kolorze oraz wszechobecne, aksamitne poduchy na czarnej sofie. Czerń jest tutaj kolorem dopełniającym, który gra na zasadzie kontrastu z odcieniami beżu i szarości. Umieszczony obok czarnej sofy fotel stanowi wraz z nią elegancki komplet wypoczynkowy. Warto zwrócić uwagę również na beżowe płytki podłogowe o delikatnej fakturze „chmurki” - rzadkość w polskich salonach - i elegancką, prostą w formie ławę na pękatych nogach. Całość bardzo elegancka i dobrze dopasowana w detalach.

Bardziej awangardową aranżację z czarną kanapą w centrum prezentuje kolejne zdjęcie. Nowoczesna kompozycja opiera się w zasadzie o ten jeden jedyny mebel zestawiony na tle ściany o niecodziennej fakturze. Czarna sofa jest długa, głęboka oraz posiada niskie oparcie, a ściana wykonana jest z dekoracyjnych kamiennych płytek ściennych. Płytki mienią się wszystkimi odcieniami beżu i ceglanej czerwieni oraz stanowią główną dekorację tej izby. Przeciwstawiona jest im prosta w formie i w sumie skromna kanapa, która dodatkowo zlewa się z bardzo ciemną, prawie że czarną podłogą. Uzyskany tu efekt miał na celu uwydatnienie dekoracyjnej ściany, czemu służy właśnie ustawienie prostej w formie kanapy na zlewającej się z nią kolorystycznie podłodze.

Design w kolorze nocy

I na koniec meble, o których śmiało można powiedzieć „designerskie”. Pierwsza, skórzana sofa budzi zachwyt ze względu na charakterystyczne obicie tapicerskie, które na oparciu i pod siedziskiem posiada szereg fantazyjnych, okrągłych przetłoczeń. Wygodna, skórzana sofa ma miękką linią i oparcia boczne, które rozszerzają się ku przodowi. Całość lekko „faluje” i się zakrzywia, dzięki czemu mebel wizualnie przyciąga. Ten dekoracyjny model dobrze będzie prezentował się w pełnych blasku i przepychu wnętrzach w stylu glamour w towarzystwie innych skórzanych mebli albo nieco bardziej awangardowych dodatków.  

Druga sofa jest przykładem stylu nowoczesnego w meblarstwie. Niecodzienny pomysł polega w tym przypadku na połączeniu skórzanego siedziska i przodu sofy z wykonanym ze stali nierdzewnej oparciem. Bryła architektoniczna sofy jest miękka, jednorodna, nie ma tu wyraźnie wydzielonych oparć, a wszystkie płaszczyzny sofy miękko przechodzą w siebie. Mebel fantastyczny do małych salonów i sypialni ze względu na lekką, stalową konstrukcję oparcia. Brawo za te pręty i niecodzienną, minimalistyczną formę!

Oczywiście czarna sofa nie będzie dobrze wyglądać bez odpowiedniej oprawy… W przypadku tego mebla doskonale sprawdzi się towarzystwo innych ciemnych mebli. Jednym z najważniejszych dodatków są fotele. W asyście kanapy w kolorze nocy ładnie będzie wyglądał np. czarny lub ciemnobrązowy fotel o klasycznej linii. Jeżeli umieścimy na nim kolorowe lub kontrastujące poduszki, uzyskamy też ciekawy kontrast i złamiemy pozorną ponurość, która wielu z nas może zniechęcać i odpychać od czerni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły