Aranżacje salonu z aneksem kuchennym

Po pierwsze inspiracje na salon z kuchnią

Elegancki i przyjazny w użytkowaniu aneks kuchenny z salonem wymaga starannego rozplanowania wszystkich elementów wyposażenia. Podstawą okazuje się wybór wiodącego stylu aranżacyjnego. To właśnie on zadecyduje o ostatecznych walorach wnętrza.

Wybierając styl aranżacyjny warto przejrzeć inspiracje dostępne na wielu stronach internetowych. Na wstępie oglądamy zdjęcia gotowych realizacji i przeglądamy projekty aranżacyjne. Dzięki temu łatwiej będzie dokonać ostatecznego wyboru.

Zdjęcia mogą być też cennym sposobem na aranżację przestrzeni. Z pewnością zaczerpniemy z nich inspiracje i podpatrzymy praktyczne rozwiązania. Gotowe projekty będą też cennym źródłem informacji, dotyczących doboru stylu aranżacyjnego do rozmiarów wnętrz. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o aneksie kuchennym.

Nasz pokój z aneksem kuchennym może przybierać zróżnicowaną stylistykę. Dużą popularnością cieszy się nowoczesny salon oraz aranżacje minimalistyczne. Aranżacja kuchni z aneksem może też inspirować się stylem etno, feng shui, śródziemnomorskim, rustykalnym czy dworkowym. W niewielkich mieszkaniach i domkach jednorodzinnych świetnie sprawdzi się styl skandynawski.

Tworzymy własny projekt

Mamy już własny pomysł na salon z aneksem kuchennym. Najwyższa pora wykonać własne projekty aranżacji pomieszczeń. Prosty projekt możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie. Ustalmy w nim wygląd oraz lokalizację wszystkich istotnych elementów wyposażenia. Sprawdź także ten artykuł z porównaniem kuchni i aneksu kuchennego.

Bardziej szczegółowe projekty zawierają też wszystkie informacje na temat barw ścian, specyfiki podłogi, a nawet dodatkowych elementów dekoracyjnych. Pamiętajmy, że nawet niewielki szczegół wyposażenia może wpłynąć na zachowanie harmonii i efektownego wyglądu pomieszczenia.

Aranżacja kuchni z aneksem może być też zaprojektowana przez doświadczonego dekoratora. Jest to nieco droższa opcja, która daje szereg korzyści. Zaprojektowany aneks kuchenny z salonem może stać się wizytówką domu lub mieszkania. Indywidualne zdjęcia i projekty zawierają wszystkie wytyczne, które umożliwią wykonanie wymarzonego wnętrza. Przyszły pokój z aneksem kuchennym będzie dokładnie rozplanowany. Dobrym pomysłem jest również zamówienie pełnej wizualizacji pomieszczenia. Dzięki temu upewnimy się, że wybrany styl skandynawski, nowoczesny lub dworkowy spełnia nasze oczekiwania estetyczne. Sprawdź także ten artykuł z poradami o kuchni w mieszkaniu.

Salon z aneksem kuchennym może być bardzo szykowny. Eleganckie projekty są najbardziej popularne, inspiracje w Internecie to skarbnica pomysłów.
Salon z aneksem kuchennym - porady, pomysły, projekty, aranżacje, inspiracje

Szyty na miarę salon z aneksem kuchennym

Pokój z aneksem kuchennym dopasowany do potrzeb mieszkańców

Komfortowy w użytkowaniu i estetyczny aneks kuchenny z salonem musi spełniać oczekiwania użytkowe wszystkich domowników. Jest to podstawa do stworzenia funkcjonalnej aranżacji.

Aranżacja kuchni z aneksem musi zostać dopasowana do liczby użytkowników. Będzie to ważne podczas wyboru rozmiaru stołu oraz liczby krzeseł. Nowoczesny salon powinien umożliwić wygodne spożywanie posiłków całej rodzinie. Jeśli posiadamy niewielki aneks kuchenny w bloku, pomyślmy nad zakupem stołu rozkładanego. Pozwoli to na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej.

Projektując salon z aneksem kuchennym bierzemy też pod uwagę tryb życia domowników. Rodzina spożywająca większą część posiłków w domu powinna zadbać o optymalną wielkość blatów roboczych, pojemną lodówkę oraz przestronną kuchenkę. Duży pokój z aneksem kuchennym możemy wyposażyć w modną wyspę kuchenną, która zwiększy funkcjonalność oraz prezencję całego wnętrza.

Rzadko używany aneks kuchenny w bloku nie wymaga tak dużej powierzchni roboczej. Rodzina spożywająca większość posiłków poza domem nie wymaga też tak pojemnej lodówki ani przestronnej kuchenki. Aneks kuchenny może przybierać niewielkie rozmiary, pozwoli to na zwiększenie powierzchni salonu. Sprawdź także artykuł z szacowanymi kosztami wykończenia kuchni.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Przestronna aranżacja kuchni z aneksem

Duży salon z aneksem kuchennym daje nam pełną dowolność w wyborze kolorów i stylistyki aranżacyjnej. W tego typu pomieszczeniach dobrze sprawdzi się zarówno lekki styl minimalistyczny jak i bardziej przytłaczające stylizacje glamour.

Przestronna kuchnia z salonem to świetny pomsył. Niektóre projekty wykorzystują połączenie dla większej funkcjonalności.
Salon z aneksem kuchennym - porady, pomysły, projekty, aranżacje, inspiracje

Duże aranżacje salonu z aneksem kuchennym mogą także bazować na nieco ciemniejszej kolorystyce. Pamiętajmy przy tym, że ciemne kolory ścian i frontów meblowych mogą wizualnie zmniejszać przestrzeń. Dlatego chcąc zachować ciemną tonację wnętrza, zadbajmy o optymalne doświetlenie światłem naturalnym.

Ciemna aranżacja salonu z aneksem kuchennym powinna też posiadać wydajne oświetlenie ścienne oraz sufitowe. W pomieszczeniu otwartym dobrze sprawdzą się przynajmniej dwa żyrandole sufitowe (po jednym w każdej strefie) oraz ścienne oświetlenie kierunkowe. Będzie to podstawa do stworzenia spójnej, a jednocześnie bezpiecznej w użytkowaniu aranżacji. A może zainteresuje cię także artykuł o kuchni otwartej na salon?

Niewielki aneks kuchenny w bloku

Mały salon z aneksem kuchennym wymaga dokładniejszego rozplanowania. Bez wątpienia jest to aranżacja posiadająca więcej ograniczeń. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się jasne meble oraz stonowane kolory ścian. Dużą popularnością cieszą się białe meble, wykończone na wysoki połysk. Ich największą zaletą jest rozjaśnienie pomieszczenia i optyczne powiększenie jego powierzchni.

W małych wnętrzach dobrze sprawdzi się lekki styl skandynawski, nowoczesny lub minimalistyczny. Tego rodzaju aranżacje salonu z aneksem kuchennym nie sprawiają wrażenia przytłoczenia, a zastosowanie lekkich mebli pozwala na zaoszczędzenie wolnej powierzchni użytkowej. Skandynawski czy nowoczesny salon może być przy tym równie funkcjonalny, jak stylizacje dedykowane do większych pomieszczeń mieszkalnych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły