Szara sofa może świetnie wyglądać w towarzystwie mebli zarówno kolorowych, jak i szarych wykonanych z różnych materiałów, na przykład skóry, zamszu czy weluru. Może też stanowić proste, neutralne tło dla fantazyjnych, kolorowych poduszek lub wzorzystych narzut.

Szara sofa ma więc uniwersalne zastosowanie jako mebel wypoczynkowy. Narzuca całemu pomieszczeniu stonowany, spokojny wygląd. Możemy do niej swobodnie dobrać inne stonowane dodatki. Prawdopodobnieństwo, że będą pasować do siebie jest bardzo bliskie 100%.

Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, jakie daje szara sofa w naszym salonie.

Szara sofa w neutralnym otoczeniu

Pomysłów na wykorzystanie szarej sofy w mieszkaniu może bardzo dużo. Jednym z nich jest zastosowanie jej we wnętrzu o neutralnych barwach. Ustawienie sofy z poduszkami w różnych odcieniach szarości na tle jasnych ścian stanowić będzie spójną koncepcję aranżacyjną będącą zawsze sprawdzającym się trendem we wnętrzarstwie. Tego typu łagodne koncepcje sprzyjają wypoczynkowi i zawsze chętnie wykorzystywane w naszych domach.

Szara sofa i kontrast

Szara sofa może też ładnie kontrastować z innymi kolorami, uwydatniając przy okazji swoją skromnością ich piękno. Świetnie sprawdzi się w kontrastowej grze kolorystycznej z żółcią, zielenią lub ostrą czerwienią. W jej towarzystwie wszystkie kolory nabiorą jaskrawości i wyrazistości.

Szare meble wypoczynkowe dobrze będą też wyglądać w kontraście z czarnymi. Taka klasyczna gra barw wniesie do salonu elegancję i sprawdzi się w stonowanych, umiarkowanych i nieco mrocznych aranżacjach inspirowanych miejskimi kolorami. Czerń to kolor neutralny pasujący – podobnie jak szarość – do wszystkich innych kolorów. Obie barwy spotykamy najczęściej na ulicach, dlaczego więc nie miałyby wyglądać dobrze w swoim połączeniu we wnętrzu?

Jak wybrać dobrą sofę?

Szara sofa to jednak nie tylko mebel, który dobrze wygląda w otoczeniu innych dekoracji w salonie. To również podstawowy przedmiot służący do wypoczynku! Dlatego też rad korzysta z niej zarówno lew salonowy, który cały dzień nic innego nie robi, tylko przełącza pilotem kanały w telewizji, jak i osoba wracająca do domu po ciężkim dniu w pracy, która tylko marzy o małej chwili relaksu na sofie...

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Wybierając sofę, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Najtrudniejsza w pielęgnacji jest naturalna skóra, która łatwo się czyści i wygląda niezwykle luksusowo i elegancko w salonie. Jej wadą jest jednak wysoka przepuszczalność powietrza, co powoduje, że latem szybko się nagrzewa i „przykleja” do ciała, a w zimie jest nieprzyjemnie chłodna. Zabezpieczeniem przed tym jest stosowanie nakryć w postaci narzut czy koców. Jednak nie po to inwestujemy w luksusowy, skórzany mebel, aby przykrywać go kocem.

Alternatywą dla skóry są meble z innych materiałów, na przykład z zamszu lub weluru. Są one przyjemniejsze w dotyku, jednak w przypadku wylania na przykład czerwonego wina doczyszczenie sofy będzie bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe.

Niezależnie od materiału, z którego wykonane jest obicie, szara sofa będzie prezentować się atrakcyjnie i ekskluzywnie. Jej klasyka i prostota są ponadczasowe i nieprzemijające, a przy tym wielość jej możliwości aranżacyjnych we wnętrzach skłania do jej zakupu liczne grono osób. I oby moda na szarą sofę nigdy nie przeminęła, a nasze salony wciąż będą wyglądać szykownie!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły