Zielony salon w stylu retro…

Cały zestaw kolorystyczny jest niczym innym, jak nienagannym, karnawałowym makijażem mieniącym się złotem i zielenią – udanym, lekkim i przyjemnym w odbiorze designem. Komplet wypoczynkowy to meble, które wprawdzie nie pochodzą z jednej linii stylowej, lecz mimo to się ze sobą nie gryzą. Oliwkowa sofa pod oknem ma bardziej obłe kształty, a stojące przy kominku fotel i mniejsza otomana po lewej są ostrzej zarysowane.

Wszystkie meble zachęcają do wspaniałego wypoczynku i przysiadnięcia choć na chwilę przyjacielskiej rozmowy. Pomiędzy kanapami i fotelami możemy tu obserwować ciekawe, designerskie stoliki pod lampy, których nogi krzyżują się we wspólnej podstawie. Między fotelem a otomaną funkcję takiego stolika pełni drewniana kostka, na której stoi bukiet farbowanych kwiatów wyglądających jak żywe!

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Idealnie dopasowany kominek

Warto zwrócić uwagę na obudowę kominka na ścianie prostopadłej do okna oraz wiszące na złocisto-oliwkowym murze dekoracyjne obrazy. Przedstawiają one motywy kwiatowe i malowane są rękami impresjonistów. Obraz nad kominkiem jest szczególnie malowniczy i rzucający się w oczy, a jego złota rama podkreśla usadowienie w centralnym punkcie salonu nad kominkiem.

Obudowa wewnętrzna kominka wykonana jest z płytek klinkierowych, które w zarysie przypominają cegłę, natomiast jego zewnętrzna obudowa to biały marmur. Ciekawy kontrast, który pasuje do całości wnętrza. Formą i kolorem zewnętrzna obudowa współgra z białym sufitem oraz szerokimi listwami przypodłogowymi i przy suficie. Zielony salon zaczyna przytłaczać…

Podłogi dla arystokraty

W lekkim i nastrojowym wnętrzu dużą rolę odgrywa beżowy dywan o fakturze frotte oraz mnogość różnego typu dodatków. Wśródnich znajdziemy kwiaty. Motyw kwiatów we wnętrzu jest stale obecny – czy to na wspomnianych obrazach, kolorowych poduszkach na oliwkowej sofie, czy choćby w formie bukietów kwiatowych przy oknie i kominku. Na położonym na środku salonu okrągłym stole ze szklanym blatem kolejne elementy dekoracyjne - dwie seledynowo-zielone świeczki oraz szklana patera na cukierki. Te akcenty współgrają kolorystycznie z dekoracjami na kominku oraz meblami.

Okno na świat

W szerokim oknie, które wprowadza do salonu światło, wiszą paskowane rolety oraz srebrzysto-zielone zasłony zapewniające intymną atmosferę oraz grę akcentów świetlnych w pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o światło, warto zwrócić uwagę na sufit. Pod nim zamontowano oświetlenie halogenowe, a w płycie sufitowej wycięto dodatkowe otwory, w które wmontowano żarówki. Dzięki temu z góry do salonu w ciemny, pochmurny dzień dostaje się przyjemne, rozproszone światło. Mamy tu również inne, dodatkowe źródła światła - dwie lampki w stylu art deco stojące na stolikach koło sofy oraz dwa fantazyjne kinkiety wiszące symetrycznie nad kominkiem.

Całość aranżacji jest bardzo nastrojowa, stonowana, świeża i ożywcza. Przyjemne, jasne, pastelowe barwy dają wrażenie elegancji, drewniane meble ocieplają wnętrze, a szklane dekoracje wnoszą powiew nowoczesności do niego. W tym zielonym salonie przyjemnie byłoby spotkać się na kawie i odpocząć…

Jeżeli chcesz obliczyć koszt urządzenia takiego salonu, przypominamy, że możesz to zrobić z pomocą kalkulatora kosztów remontu salonu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły