Pomysły na sypialnię

Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni jest jednym z kluczowych momentów podczas urządzania całego mieszkania. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy bagatelizować tego pomieszczenia. Ponieważ to właśnie w sypialni oddajemy się relaksowi i nocnemu wypoczynkowi, by zregenerować własne siły.

Sypialnia od samego początku nie powinna być zakłócana z innymi domowymi wnętrzami. Dlatego starajmy się nie umieszczać telewizora, unikać innych urządzeń elektronicznych, które zakłócają nasz wypoczynek. Jeżeli tylko możesz, nie pracuj w sypialni. Urządzanie w tym pokoju małej domowej pracowni, znacznie wpłynie na pogorszenie się jakości snu. Tym bardziej, jeżeli nie masz jeszcze dodatkowo unormowanych godzin pracy. Więcej inspiracji na aranżacje sypialni znajdziesz tutaj.

Jaki styl w sypialni, by czuć się w niej jak najlepiej?

Każdy posiada swoje upodobania dotyczące urządzania wnętrz. Jednak nie zapominajmy, iż sypialnia jest na tyle specyficznym miejscem w naszym domu, iż powinniśmy się w niej bez problemu wyciszyć. Dlatego wszelkie pomysły na sypialnię od razu powinny obejmować główne przeznaczenie tego miejsca.

Warto w takich sytuacjach zdecydować się jednak na zdecydowanie na spokojniejsze stylizacje. Można nawet postawić na pewien minimalizm. Wtedy zyskamy pewność, iż będziemy mieli do czynienia ze spokojnym klimatem, zamiast z chaosem uniemożliwiającym efektywny wypoczynek.

Wśród najpopularniejszych aranżacji, na jaki decydujemy się podczas urządzania sypialni, wymienia się styl skandynawski, glamour, a nawet orientalny. Wtedy jednak musimy podjąć decyzję, na jakie kolory do sypialni ostatecznie się zdecydować. Czy to będą jasne odcienie, czy może jednak znacznie ciemniejsze, ale za to nadające określony przez nas klimat. Jeśli interesuje cię także sypialnia w kolorze białym, inspiracje znajdziesz tu.

Kolory do sypialni powinny być raczej stonowane i mniej rzucające się w oczy. Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku
Kolory sypialni - przegląd najnowszych trendów i różnych stylów

Kolory do sypialni

Jaki kolor do sypialni?

Zastanawiając się nad tym, jaki kolor do sypialni powinniśmy wybrać, od razu warto odrzucić wszelkie intensywne odcienie. Niestety nie będą one miały zbyt dobrego wpływu na nasze samopoczucie. Dlatego tak naprawdę powinniśmy unikać kolorów jaskrawych, zbyt mocno nasyconych, które wręcz powodują przyrost naszej energii, zamiast pomóc nam w całkowitym wyciszeniu.

Sypialnia jest takim miejscem w domu, w którym powinniśmy również unikać kontrastów. Oczywiście zestawienie skrajnych względem siebie odcieni, takich jak biel i czerń, bądź żółty i granat są często przedstawiane jako synonim nowoczesnej aranżacji. Jednak tym samym musimy być przygotowani także na uzyskanie znacznie chłodniejszego klimatu.

Dlatego wybierając kolory do sypialni, patrzmy nie tylko na ściany, ale na całość wyposażenia. Ponieważ w ten sposób, będziemy mogli dopasować zbliżone odcienie lub obracać się w cieplejszej kolorystyce. Jeżeli zdecydujemy się na biały kolor w sypialni, jako przewodni, to na pewno dopasują się do niego wszystkie pozostałe. Jednak chcąc uzyskać delikatniejszy wystrój, warto łączyć biel z odcieniami szarości, błękitu, jasnego fioletu, lub beżu.

Chcą uzyskać „słodszy” lub bardziej cukierkowy wystrój, możemy łączyć ze sobą fiolet, kolor liliowy, odcienie pudrowego różu z błękitami. Natomiast wprowadzając ciemnogranatowy lub turkusowy akcent, dobrze jest go przełamać białymi i jasnymi dodatkami.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze materace

Masz już dość swojego starego materaca i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane materace przez naszych czytelników.

W sypialni nie musimy się nastawiać na sam kolor, ale również na fakturę, czy też materiał. Chcąc ocieplić klimat tego miejsca, możemy wybrać naturalne drewno w jasnym kolorze lub w orzechowym odcieniu. W ten sposób będą oddziaływać również inne dodatki, na przykład dywan z długim włosiem, wełniany pled lub poszewki na poduszki. Dlatego wybierając przewodni kolor do sypialni, nie zapominajmy o tym, że ostateczny charakter tego miejsca zawsze będziemy mogli modyfikować poprzez różne dodatki. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z tego artykułu o wymarzonych aranżacjach sypialni.

Kolory ścian do sypialni

Już wiemy, żeby wybierać raczej spokojniejsze i cieplejsze kolory sypialni. Skupiając się już bardziej na malowaniu ścian, możemy mieć wpływ także na różne sposoby ich zdobienia. Coraz częściej stosuje się różnego rodzaju urozmaicenia w postaci doklejanej cegły lub naturalnych desek na ścianę. Wygląda to naprawdę interesująco i przełamuje tradycyjne aranżacje, które ograniczają się do pomalowania ścian w jednym kolorze.

Chcąc podkreślić kolory ścian w sypialni, możemy wykonać różne przecierki, lub łączenia kilku kolorów. Kolory sypialni na ścianach mogą być łączone ze sobą między innymi przez tworzenie różnych wzorów. Najpopularniejszym z nich są malowane pasy np. jasnróżowo-szare lub biało-błękitne. Wtedy w sypialni uzyskamy już znacznie ciekawszy wystrój, niż gdybyśmy tylko pomalowali ściany w jednym wybranym odcieniu.

Od tego, na jaki kolor w sypialni się zdecydujemy na pewno będzie w dużej mierze zależeć nasze samopoczucie. Dlatego warto zapoznać się z „mową kolorów” i ich wpływu na nasze odczucia. Wiele inspiracji zaczerpniętych na stronach internetowych bądź w branżowych czasopismach, mogą okazać się dla nas skuteczną podpowiedzią, w jakich kolorach urządzimy naszą sypialnię.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły