Meble młodzieżowe - 10 najlepszych pomysłów i rozwiązań
Okres między 13. a 21. rokiem życia rządzi się swoimi prawami, podobnie jak każdy okres w życiu. Młodzież to już nie dzieci, ale również nie dorośli. Meble młodzieżowe nie mogą więc przypominać pastelowych mebelków dla przedszkolaka, ani statecznych mebli dla dorosłych, określonych w jednym z topowych stylów. Nowoczesne meble młodzieżowe powinny pasować do temperamentu i charakteru nastolatka. Oprócz zapewnienia wygody i funkcjonalności w przechowywaniu ubrań i licznych przedmiotów, muszą się nastolatkowi podobać. Nie ma nic gorszego niż pokój nastolatka wykreowany od początku do końca przez rodzica czy opiekuna, który ten okres w życiu ma dawno za sobą. Poniżej prezentujemy propozycje ciekawych rozwiązań, które mogą spodobać się nastolatkowi. Pamiętajmy jednak żeby ostateczny kształt pokoju i dobór mebli był podejmowany wspólnie z młodym człowiekiem.
Jeśli planujesz remont lub wykończenie pokoju dziecięcego, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu formularza uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych fachowców.
Z tego artykułu dowiesz się:
- 1. Jakie powinny być meble młodzieżowe?
- 2. Meble młodzieżowe - Kolekcja Cayman
- 3. Meble systemowe do pokoju młodzieżowego - System Best 1
- 4. Designerskie biurka młodzieżowe
- 5. Łóżka młodzieżowe Timoore
- 6. Nowoczesne meble młodzieżowe - Mathy by Bols
- 7. Proste rozwiązania - seria MALM
- 8. Oszczędność miejsca - biurko, łóżko i komoda w jednym
- 9. Kolekcja Metropoli
- 10. Własny styl
- Wybieramy meble do pokoju nastolatka
- Jak urządzić pokój dziecięcy? Czy postawić na typowe meble młodzieżowe?
- Wygodne miejsce do nauki czyli wybieramy biurko i krzesło
- Wybieramy łóżka młodzieżowe
- Szafa i półki na wszelkie drobiazgi
- Pomysły na aranżację pokoju nastolatka
- Ściana z pomysłem
- Oryginalne meble młodzieżowe
- Pokój dziecięcy – czego należy unikać?
- Meble młodzieżowe – jakie powinny być?
1. Jakie powinny być meble młodzieżowe?
Dorośli zachwycają się stylem rustykalnym, romantycznym czy boho bono, a dla większości młodzieży są to archaiczne babcine aranżacje. Meble młodzieżowe powinny być… młodzieżowe, co wcale nie oznacza, że nie mogą nawiązywać do któregoś z nowoczesnych stylów wnętrzarskich.
Meble do pokoju młodzieżowego powinny być funkcjonalne, tak jak w każdym innym pomieszczeniu w domu. Jednak łóżka młodzieżowe, biurka młodzieżowe oraz inne meble powinny być nowoczesne i pasować swoim charakterem do młodego pokolenia.
Wszelka finezja i pastelowa kolorystyka nie powinny być w ogóle brane pod uwagę. Dziecko ma się czuć dobrze w swoim pokoju i móc bez narażenia się na drwiny rówieśników zaprosić ich do swojego azylu. Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, nie należy narzucać za wszelką cenę swojego zdania dziecku. Ograniczeniem może być tylko zasobność portfela. Niektóre zapędy aranżacyjne nastolatka można i należy studzić - ale wszystko to musi się odbywać z wyczuciem. Więcej na temat wyboru mebli młodzieżowych oraz porady ekspertki znajdziesz w tym artykule.
Poniżej przedstawiamy nasze propozycje mebli, które mogą się spodobać młodzieży. Zestawienie zostało sporządzone na podstawie nowoczesnych trendów oraz mediany upodobań młodych ludzi. Spośród tych propozycji z pewnością można wybrać meble młodzieżowe które trafią w gust naszych dzieci. Modne biurka młodzieżowe, łóżko młodzieżowe z materacem to elementy, które mogą diametralnie odmienić pokój młodzieżowy.
2. Meble młodzieżowe - Kolekcja Cayman
Meble Wójcik to firma z dość długą historią i obecnością na rynku. Od 1989 roku sukcesywnie rozszerza ofertę swoich mebli, które trafiają do szerokiej rzeszy odbiorców. Są to meble w dobrym gatunku, przyjemne wzorniczo i z roku na rok coraz bardziej zróżnicowane. W ofercie firmy Meble Wójcik znajdują się naturalnie również meble młodzieżowe, a w tym między innymi łóżka młodzieżowe, półki i regały, biurka młodzieżowe oraz szafki.
Meble młodzieżowe proste w formie
Naszą uwagę przykuła Kolekcja młodzieżowa Cayman. Meble młodzieżowe Cayman posiadają bardzo prostą formę, bez udziwnień. Są to białe meble młodzieżowe. To, co wyróżnia te meble młodzieżowe, to zdobiąca je aplikacja, która przywodzi na myśl recyklingowe drewno. Kolekcja Cayman bardzo dobrze trafi w aranżację pokoju młodzieżowego dla szalonego nastolatka, jak i dla ułożonej uczennicy, w zależności od doboru kolorystyki ścian i dodatków.
Bogate wzornictwo i elementy
Na kolekcję składa się 13 mebli i pasujące wzorniczo oświetlenie (lampka nocna do przykręcenia na wezgłowie łóżka). Tak duży wybór mebli sprawia, że można dowolnie łączyć je ze sobą w zależności od potrzeb i metrażu pokoju. Białe meble młodzieżowe Cayman to między innymi dwa łóżka młodzieżowe, kilka pojemnych szaf do wyboru, komoda RTV, szafki nocne, biurka młodzieżowe, półki i regały oraz szafki nocne. Przeczytaj także nasz artykuł z pomysłami na pokój dla dziewczynki.
3. Meble systemowe do pokoju młodzieżowego - System Best 1
Meble systemowe to ciekawy pomysł do pokoju młodzieżowego. Zestaw mebli zawiera najczęściej wszystko co potrzebne aby kompletnie umeblować pokój młodzieżowy, a kwestię dodatków i ozdób zostawić samemu zainteresowanemu czyli nastolatkowi.
Interesującym rozwiązaniem jest System Best 1 dostępny w salonach meblowych, na przykład w Meble Marmex. W skład zestawu wchodzą meble do pokoju młodzieżowego o bardzo prostej linii w nienachalnej jasnej kolorystyce ze wstawkami w siedmiu barwach do wyboru. W skład systemu wchodzą biurko, półki i regały, łóżko z pojemnymi szufladami oraz szafka. Cena zestawu to około 2100 zł.
Meble można kupić również osobno. Dostępne są ponadto meblościanki młodzieżowe, szafki na buty oraz meble tapicerowane, które jednak pasują bardziej do salonu lub gabinetu niż pokoju dla dziecka.
4. Designerskie biurka młodzieżowe
Designerskie biurka młodzieżowe duńskiej firmy Hay to propozycja dla bardzo wymagających. Na szczególną uwagę zasługują dwa biurka młodzieżowe tego producenta. Są to biurka które z powodzeniem spodobają się nie tylko nastolatkom ale również dorosłym. Pierwszy model to Copenhague Biurko CPH190, projektantów Ronan & Erwan Bouroullec, dostępne w dwóch kolorach - dąb lub czerń. Biurko młodzieżowe musi spełniać także ważną funkcję użytkową, na przykład łączyć w sobie biurko komputerowe z miejscem do odrabiania lekcji.
Jest to biurko drewniane które posiada podpórkę na książki, kindle lub tablet. Drugi model, również pomysłu duetu Ronan & Erwan Bouroullec, nie zostało wyposażone w podpórkę, jednak jest dostępne w szerszej palecie kolorystycznej. Biurka Hey mają równie designerską cenę co wygląd - ich cena to od dwóch do ponad czterech tysięcy złotych. Więcej na temat mebli dla dzieci znajdziesz w tym artykule.
5. Łóżka młodzieżowe Timoore
Nowoczesne meble młodzieżowe - łóżka
Łóżka młodzieżowe Timoore to propozycja dla trochę młodszej młodzieży, chociaż niektóre modele mogą spodobać się również starszym nastolatkom. Meble dla dzieci z kolekcji Limo od Timoore posiadają żywe barwy i są proste wzorniczo co stanowi o ich uroku. Łóżka młodzieżowe to z kolei kolekcja Click. Szczególnie warty polecenia jest Tapczan Click Timoore Biały - wygodny i praktyczny, w modnych odcieniach bieli i szarości.
Pozostałe elementy wyposażenia
Do tapczanu można dokupić boczne półki, pojemnik na pościel wsuwany pod łóżko oraz nowoczesne meble młodzieżowe z tej samej kolekcji, w tym między innymi szafę dwudrzwiową, komodę oraz biurko. Tapczan Click Timoore kosztuje 1200 złotych.
Za łóżka młodzieżowe dla młodszych dzieci z kolekcji Limo, tego samego producenta zapłacimy 1000 złotych. Do łóżka można dokupić opcjonalnie inne meble z kolekcji, utrzymane w identycznej kolorystyce.
6. Nowoczesne meble młodzieżowe - Mathy by Bols
Mathy by Bols to nowoczesne meble młodzieżowe i dziecięce belgijskiego biura projektowego i meblarskiego. Marka istnieje 25 lat, większość niepowtarzalnych produktów
Mathy by Bols nie jest dostępnych w Polsce, jednak sytuacja ta powoli ulega zmianie i można mieć nadzieję, że niebawem większa ilość mebli tej marki trafi na nasz rynek.
Ciekawym pomysłem, który z pewnością spodoba się niejednemu nastoletniemu chłopcu jest Komoda która swoim wyglądem przypomina szafki w amerykańskich szkołach lub szafki w szatni sportowców. Metalowe uchwyty i ciekawa kolorystyka frontów sprawia bardzo ciekawe wrażenie. W podobnym klimacie została utrzymana szafa, którą zdobią wielkie czarne cyfry. Do kompletu pasują biurka młodzieżowe w kilku kolorach.
Mathy by Bols oferuje oczywiście dużo więcej, a w szczególności bardzo oryginalne meble dla dzieci, łóżka młodzieżowe i łóżka dla młodszych dzieci oraz wiele dodatków, jak na przykład lustra w ramach o nietuzinkowym kształcie. Dziecięce meble pokojowe wyróżniają się na tle innych marek przemyślaną konstrukcją i wyobraźnią włożoną w projekt. Produkty godne są najwyższej uwagi. Przeczytaj także nasz artykuł z poradami, jak urządzić pokój dla chłopca, który znajdziesz w tym miejscu.
7. Proste rozwiązania - seria MALM
Seria MALM dostępna w sieci sklepów IKEA to proste rozwiązania do salonu, sypialni czy pokoju dziennego zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.
Klasyka w wyborze mebli młodzieżowych
Proste, klasyczne i niedrogie meble mogą spodobać się w szczególności starszej młodzieży. Biurka młodzieżowe są dostępne w cenie 400 złotych. Interesującą propozycją jest biurko z wysuwanym panelem bocznym. Ma 151 centymetrów długości więc znajdzie się na nim miejsce zarówno na monitor czy laptop, jak i na organizery i stojak na płyty czy gry. Wysuwany panel daje dodatkowe miejsce które można wykorzystać w różnorodny sposób. Mebel dostępny jest w czterech kolorach, najbardziej interesujący wydaje się model w kolorze czarnym.
Łóżka młodzieżowe
W tej samej kolekcji znajdziemy również łóżka młodzieżowe, komody z różną ilością szuflad, toaletkę a także komódkę na kółkach, która może posłużyć jako szafka nocna. Kolekcja MALM to czarne, jesionowe oraz białe meble młodzieżowe i dla dorosłych. Niektóre modele mebli występują również w innych kolorach, między innymi w jasnoturkusowym oraz jasnozielonym.
8. Oszczędność miejsca - biurko, łóżko i komoda w jednym
Meble do pokoju młodzieżowego można nabyć również w komplecie. Meblościanki młodzieżowe, biurko i łóżko z jednej serii będzie dobrze prezentowało się w każdym pokoju. Jednak do małych powierzchni w celu zaoszczędzenia cennego miejsca można zdecydować się na mebel który spełnia kilka różnych funkcji. STUVA Kombi łóż antr/3 szuf/2 drz. to również, podobnie jak kolekcja MALM, propozycja sieci marketów IKEA.
Łóżko na antresoli wraz z wbudowanym biurkiem pod antresolą oraz z szafą z boku, to idealny pomysł do pokoju młodzieżowego o niewielkim metrażu. Za tą praktyczną kombinację meblową zapłacimy około 1300 złotych. Wielofunkcyjny mebel dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi biel z czernią, błękitem, zielenią czy beżem.
Na stronie internetowej IKEA dostępne są inspiracje w formie zdjęć przedstawiające pomysły na wykorzystanie mebla w pokoju młodzieżowym.
9. Kolekcja Metropoli
Wybór mebli do pokoju młodzieżowego nie jest wcale prostą sprawą. Nastolatki bywają w tym względzie bardziej wybredne od dorosłych i dużo bardziej uparte od małych dzieci. Warto, aby meble do pokoju młodzieżowego czymś się wyróżniały. Może to być kilka detali, ciekawa aplikacja lub kolor.
Białe meble młodzieżowe
Takie właśnie są meble dla młodzieży z kolekcji Metropoli. Są to białe meble młodzieżowe które będą się dobrze prezentowały w niemal każdym wnętrzu. Meble posiadają ciekawą aplikację graficzną przedstawiającą panoramę jednego z wielkich światowych i polskich metropolii - Nowego Jorku, Warszawy, Paryża, Krakowa, Lublina, Wrocławia, Gdańska, Londynu, Katowic oraz Poznania. Łóżka młodzieżowe są dostępne w kilku odsłonach - jako rogówka, tapczan, łóżko z szufladami lub bez szuflad.
Inne elementy z kolekcji
W kolekcji Metropolis znajdziemy ponadto szafki RTV, półki wiszące, biurka młodzieżowe, kontenerek, wysokie oraz niskie regały oraz szafy. Za łóżko z kolekcji Metropolis będzie trzeba zapłacić około 1200 złotych, szafa to wydatek od 1600 złotych, biurko w zależności od modelu - od 280 do 320 złotych.
10. Własny styl
Czasem niestety nawet najlepsze rady rodziców i dedykowane młodzieży meble nie spodobają się nastolatkowi. Młody człowiek chce wyrazić własny styl oraz odnaleźć się w grupie rówieśniczej. Wbrew pozorom często nie chce się wyróżniać tylko być dokładnie taki jak jego koleżanki czy koledzy, nawet jeśli wiąże się to z niedorzecznością.
Pozwólmy dzieciom współuczestniczyć w zakupach i w urządzaniu ich przestrzeni, w której mają czuć się dobrze i swobodnie. Jeśli to nawet my wybierzemy meble, to pozostawmy dziecku możliwość wyboru dodatków, powieszenie na ścianie tego co uważa za stosowne oraz wprowadzenia do wnętrza jego własnego charakteru - nawet jeśli będzie się to wiązało z przemalowaniem mebli na inny kolor.
Warto wraz z dzieckiem odwiedzić kilka bardziej i mniej znanych sklepów meblowych oraz przeprowadzić rekonesans online. Ciekawe propozycje mebli do pokoju młodzieżowego znajdziemy w sklepach Black Red White, Vox oraz Meble Forte. Sieć sklepów Black Red White oferuje aż kilkanaście kolekcji mebli młodzieżowych, spośród których można wybrać coś interesującego i podkreślającego styl naszego dziecka. Dobrze wybrane meble będą służyły dziecku przez wiele lat. Więcej porad na temat urządzania pokoju dziecka znajdziesz w tym miejscu.
Meble do pokoju nastolatka muszą spełniać wszystkie potrzeby dorastającego człowieka. Najlepiej wybrać takie meble, które „rosną” razem z dzieckiem i zdecydować się na uniwersalne, sprawdzone rozwiązania. Co więcej, wybierając meble do pokoju nastolatka trzeba liczyć się z tym, że zamiast grać pierwsze skrzypce będziemy musieli stanąć nieco z boku i posłuchać co młody człowiek ma do powiedzenia w tej kwestii. Pokój dla dorastającego dziecka musi być w pełni zgody z jego charakterem.
Chcesz obliczyć koszt wykończenia pokoju Twojego dziecka? Kliknij tu i skorzystaj z darmowego kalkulatora.
Wybieramy meble do pokoju nastolatka
Wybierając meble młodzieżowe powinniśmy kierować się ich uniwersalnością, tak aby nie było trzeba kompletować nowego zestawu mebli w przypadku, gdy ulegną zmianie zainteresowania dziecka. U dorastającego człowieka należy liczyć się z tym, że to, co teraz jest na czasie w jego najbliższym środowisku, za chwilę może stać się zupełnie niemodne.
Łóżka młodzieżowe to dziś zupełnie inna historia niż standardowe meble dziecięce. Wystrój ścian, kolory, czy nawet wielkość mebli będzie zupełnie inna w pokoju 3-latka i 15 latka. Zobaczcie więc, na co zwrócić szczególną uwagę.
Jak urządzić pokój dziecięcy? Czy postawić na typowe meble młodzieżowe?
Podczas aranżacji dziecięcego pokoju i kompletowaniu mebli należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością. Meble dziecięce to przede wszystkim wygodne łóżko, biurko, szafa oraz szafki czy półki. To niezbędne elementy wystroju każdego pomieszczenia, w którym uczy się, śpi oraz odpoczywa nastolatek.
Meble młodzieżowe często można zakupić w zestawie, co znacznie ułatwia aranżację wnętrza. Warto również zwrócić uwagę na to, aby poszczególne elementy zestawu nie były ze sobą połączone. To wygodne, gdyż możemy wtedy dostosować je do naszego wnętrza i ułożyć je w pomieszczeniu w dowolny sposób.
Na zdjęciu obok widać pokój dziecka tak, jak chcieliby go widzieć rodzice. Schludny, miły, czysty i uporządkowany. Ideał pokoju grzecznej dziewczynki. Pamiętaj jednak, że 99% dzieci nie będzie się czuło w takim pokoju najlepiej. Dzieci wolą meble młodzieżowe, intensywne kolory, plakat ulubionej gwiazdy na ścianie i nietypowe rozwiązania, które akurat są u nastolatków na topie.
Wygodne miejsce do nauki czyli wybieramy biurko i krzesło
Nie ma nic gorszego niż źle dobrane krzesło, czy biurko sprawiające, że podczas nauki czy innych zajęć, kręgosłup jest źle ułożony. Odpowiednie dopasowanie tych mebli pozwoli dziecku na bezpieczne i przyjemne uczenie się, a także spędzanie czasu np. przy komputerze. Należy pamiętać o tym, aby dobrze dopasować rozmiar, wielkość oraz wysokość biurka, a także postawić na wybór krzesła z wieloma punktami podparcia.
Miejsce, przeznaczone do odrabiania lekcji czy korzystania z komputera powinno być dobrze oświetlone i w miarę możliwości uporządkowane, aby nie rozpraszało niepotrzebnie uwagi podczas nauki. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju szuflady, szafki czy przyborniki, tak aby można było schować tam książki, zeszyty. W ten sposób unikamy bałaganu na biurku.
Wybieramy łóżka młodzieżowe
Łóżko w pokoju dziecka spełnia podobną funkcję jak… biurko. To leżąc na nim dziecko często uczy się, czy korzysta z komputera. Łóżko może być tradycyjne, piętrowe, a nawet wiszące. Wszystko zależy od naszej oraz dziecka wyobraźni. Jakiekolwiek łóżko wybierzemy musimy kierować się przede wszystkim tym, aby spełniało swoje funkcje - było wygodne zarówno do spania, jak i nauki.
Łóżko należy dobrać odpowiednio do wzrostu dziecka. Łóżka młodzieżowe niewiele różnią się od tych dorosłych. Ważny w nich jest odpowiedni materac, a także rama. Jeśli tylko posiadamy odpowiednią ilość miejsca warto wstawić do pokoju dziecka pełnowymiarowe łóżko, zamiast typowego dziecięcego, dzięki temu nie trzeba będzie go wymieniać.
Szafa i półki na wszelkie drobiazgi
W pokoju nastolatka warto również postawić na porządną szafę. Mniejsze dziecko nie potrzebuje tak dużo miejsca na ubrania, ale urządzając pokój nastolatka warto wziąć pod uwagę, że ubrań będzie przybywać. Wnękowa, suwana, czy duża szafa stojąca będzie dobrym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego. Zmieszczą się tam nie tylko ubrania, kombinezony czy kurtki, ale również duże i nieporęczne przedmioty takie jak sprzęt sportowy.
W pokoju nastolatka powinno znaleźć się również miejsce na książki czy kolekcjonowane przez dziecko przedmioty. To ważne, aby przewidzieć miejsce na wszystko, co dziecko lubi i czym się interesuje. Na wszelkiego rodzaju regałach i półkach muszą zmieścić się wszystkie kolekcje książek, figurek czy gier.
Pomysły na aranżację pokoju nastolatka
Gdy urządzamy pokój dziecięcy razem z samym zainteresowanym, musimy liczyć się z wieloma, czasem bardzo nietypowymi pomysłami. Wyobraźnia dziecka nie zna granic. Nie chodzi jednak o to, aby realizować wszystkie żądania, ale wspólnie podjąć decyzję o charakterze i stylu wnętrza.
Pokój nastolatka może być w takim stylu jaki sobie dziecko wymarzy. Efekt ten można uzyskać za pomocą dodatków takich jak narzuta na łóżko, plakaty, dywaniki, aby można było je szybko zmienić w razie potrzeby. Dzięki temu nie będziemy musieli liczyć się z dużymi kosztami przy całkowitej zmianie aranżacji wnętrza.
Ściana z pomysłem
W pokoju nastolatka warto postawić na pomysłowość. Jeśli dziecko ma już wyraźnie ukształtowane zamiłowanie do jakiejś dziedziny, można pomóc mu je wyrazić za pomocą odpowiedniej aranżacji np. stylizacji jednej ze ścian. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju komiksowe tapety, czy plakaty z ulubionymi bohaterami.
Ciekawą dekoracją może być również ściana pomalowana farbą do tablic. Dzięki temu można uzyskać przestrzeń, która będzie nie tylko praktyczna, ale również dekoracyjna. Można namalować na niej postaci z ulubionych filmów, komiksów czy bajek. Taka ściana może służyć z powodzeniem również jako miejsce na notatki, czy przypomnienia.
Umieszczenie motywu na ścianie pozwoli na uzyskanie dużego efektu przy niewielkim wkładzie pracy. Taką dekorację można również szybko zmienić, zamalowując napis czy też nakładając tapetę. Dobrze wyeksponowaną pustą ścianę można również pomalować na wyrazisty kolor lub odpowiednio podświetlić.
Oryginalne meble młodzieżowe
Meble młodzieżowe są zazwyczaj proste, dlatego do takiego stonowanego zestawu warto dołączyć jeden nietypowy, wyrazisty element, który nada charakteru całemu wnętrzu. Ciekawym pomysłem są meble typu hamak, czy podwieszane lub piętrowe łóżko. Do pokoju nastolatka można również wstawić wielki dmuchany fotel czy siedzisko. Dobrze, aby taki element był również w odcinającym się od całości aranżacji kolorze.
Jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca na dodatkowy mebel można z powodzeniem ożywić wnętrze ciekawą narzutą, poduszkami lub dywanikiem. Dobrze sprawdzą się również wszelkiego rodzaju designerskie dodatki, takie jak figurki, czy inne bibeloty. Oczywiście tego rodzaju dodatki muszą być zgodne z upodobaniami naszej pociechy. Najlepiej jeśli zostaną wybrane przy okazji wspólnych zakupów z dzieckiem.
Pokój dziecięcy – czego należy unikać?
Urządzając pokój nastolatka trzeba zadbać o to, aby nie był on zagracony. Meble dziecięce powinny być uniwersalne i proste. Musi się tu znaleźć miejsce na funkcjonalne i pożyteczne meble, ale również miejsce na wszystkiego rodzaju aktywności takie jak zabawy, gry czy też taniec.
Pokój dziecięcy nie powinien być także zbyt kolorowy. Źle dobrane kolory ścian czy mebli mogą rozpraszać uwagę dziecka. Zbyt oczywisty i monotematyczny wystrój może także szybko się dziecku znudzić. W okresie dorastania mogą się często zmieniać gusta oraz zainteresowania dziecka, więc meble młodzieżowe należy wybierać w taki sposób, aby można było w szybki i mało inwazyjny sposób wymienić kilka elementów wystroju, aby uzyskać zupełnie inne pomieszczenie.
Meble młodzieżowe – jakie powinny być?
Dobrze dobrane meble do pokoju dziecięcego to meble funkcjonalne i praktyczne. Cokolwiek lubi nasza pociecha, jakąkolwiek ma pasję to warto skupić się na tym, aby miała miejsce na trzymanie swoich ulubionych przedmiotów. Dodatkowo warto zadbać o to, aby wnętrze było przytulne i atrakcyjne dla oka.
Meble dziecięce powinny spełniać swoje funkcje i być wygodne. Najlepiej, aby były jak najbardziej uniwersalne. Bo tak jak zmienia się nastolatek powinien zmieniać się jego pokój.Dobrze jeśli meble „rosną” razem z dzieckiem, np. jest możliwość regulowania wysokości krzesła oraz biurka. Dobrym pomysłem jest również zakupienie od razu większego łóżka.
W dobrze urządzonym pokoju dziecko czuje się komfortowo i ma ochotę zapraszać tu znajomych. Jeśli dziecko chce pochwalić się wnętrzem, które jest urządzone zgodnie z jego zainteresowaniami, a także, w którym może się realizować, odpoczywać, bawić się i miło spędzać czas to znak, że dobrze spełniliśmy swoje zadanie.