W sieci dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne programy do projektowania wnętrz. Są również liczne programy do wizualizacji łazienek czy kuchni. Można je również zakupić na płycie, czy też jako dodatek do magazynów zajmujących się aranżacją wnętrz. Oto przegląd najlepszych tego typu aplikacji:

Programy do projektowania wnętrz online

Google SketchUP

Bezpłatny program do projektowania wnętrz. Służy do budowania projektów za pomocą trójwymiarowych modeli. Ciekawą właściwością aplikacji jest pomoc w komponowaniu ze sobą elementów takich jak kolor ścian z meblami czy oświetleniem. Dzięki Google SketchUP możemy stworzyć zgodny z naszymi wyobrażeniami projekt kuchni, sypialni czy salonu. Jest to również świetny program do wizualizacji łazienek. Po skończonej pracy można jej efekty wyeksportować do kilku formatów takich jak JPG czy TIF.

Autodesk Homestyler

Program do projektowania wnętrz - mieszkań, domów oraz ogrodów. Jest to bardzo przyjazny użytkownikowi program, w którym urządzanie wnętrza zostało maksymalnie uproszczone poprzez zastosowanie mechanizmu „przeciągnij i upuść”. Dzięki Autodesk Homestylerw łatwy sposób można stworzyć  swój projekt, posiłkując się bogatą bazą gotowych elementów. Istnieje także możliwość do tworzonego domu dobudowania np. garażu.

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

W trakcie projektowania można podejrzeć naszą pracę za pomocą rzutu z góry oraz wizualizacji 3D. Z programu Autodesk Homestyler możemy korzystać niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, gdyż jest to aplikacja Flash. Rejestrując się na stronie producenta aplikacji można zachowywać tworzone przez siebie projekty.

Roomtodo

Całkowicie świeża aplikacja umożliwiająca bezpłatne zaprojektowanie mieszkania w 3D. Program do projektowania łazienek, kuchni i salonów nie potrzebuje rejestracji czy innych dodatkowych działań. Mamy możliwość zdefiniowania każdego pomieszczenia(w tym też łazienki i kuchni) na podstawie wcześniej wgranego planu wnętrza i wyboru jednego z tysięcy elementów wykończenia i wyposażenia każdego pomieszczenia. Istnieje też opcja dodania własnego brulionu kreślenia i dopracowania go w programie. Oprócz widoku 2D mamy dostępny od ręki podgląd 3D. Aplikacja dostępna jest na roomtodo.com w wersji anglojęzycznej. Nie daje możliwości na projektowanie mebli.

Przegląd najlepszych programów do projektowania wnętrz - sprawdź, który program sprawdzi się najlepiej
Program do projektowania wnętrz online lub do ściągnięcia na komputer to świetny sposób na ustalenie rozłożenia mebli w mieszkaniu. Dzięki temu możesz sobie rozplanować umeblowanie w mieszkaniu.

Power net+

Kolejny bezpłatny program do projektowania wnętrz to Power Net+. W tej aplikacji można projektować wnętrze online. Program Power Net+ wyróżnia się rozbudowaną bazą elementów takich jak meble, płytki z dekoracją, podłogi, schody, okna, panele ścienne. Można wybrać również fakturę czy kolor danych elementów. To idealny program do projektowania kuchni, łazienki, czy pokoju dziennego. Pracując nad aranżacją wnętrza można w każdym momencie podejrzeć projekt 3D, co pozwala na bieżąco sprawdzać tworzony projekt kuchni czy łazienki.

Powet Net + to bardzo uniwersalny program do projektowania wnętrz. Pozwala zaprojektować wnętrze o nietypowych wymiarach. Jego dodatkową zaletą jest to, że podczas projektowania znacznie ułatwia pracę dzięki drobnym, ale bardzo praktycznym właściwościowym takim jak zapobieganie kolidowania ze sobą elementów, czy automatyczne dostawianie mebli do ścian. Nie daje możliwości projektowania mebli.

Programy do projektowania wnętrz do ściągnięcia na komputer

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to darmowy program do wizualizacji wnętrz, który pozwoli na zaprojektowanie całego domu czy też mieszkania. Cechą odróżniającą ten program do aranżacji wnętrz jest to, że można projektować w tym samym czasie całe mieszkanie. Jest on bardzo dokładny. Dzięki niemu można bez problemu stworzyć obiekty w wybranych wymiarach i umieścić je danym miejscu. Pozwala to na bardzo obrazowe i wiarygodne zweryfikowanie swojego wyobrażenia o dostępnej nam przestrzeni. Zaprojektowane wnętrze można później obejrzeć w trójwymiarowej wizualizacji. Sweet Home 3D nie jest bardzo zaawansowanym programem, ale pozwala dość realnie ocenić efekty wizualne stworzonego projektu łazienki czy kuchni.

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

Zaletą aplikacji Sweet Home 3D jest to, że mamy możliwość swobodnego umieszczenia w projekcie drzwi, okien czy ścian, a także zaimportowanie pliku graficznego z gotowym projektem mieszkania, który stanie się bazą do dalszej jego aranżacji. W programie mamy do wyboru dużo podzielonych na kategorie elementów wyposażenia, jednak można również tą bazę uzupełnić o dodatkowe rzeczy ze strony producenta, co ułatwia na przykład projektowanie łazienek. Niewątpliwym plusem jest to, że program dostępny jest w języku polskim.

Programy do wizualizacji wnętrz na stronach producentów

Ikea Home Planner

To aplikacja do projektowania kuchni, sypialni oraz biura. Program Ikea Home Planner pobieramy ze strony producenta i instalujemy go na swoim komputerze. Niewątpliwym plusem aplikacji jest to, że posiada on bardzo bogatą bazę produktów, a także po zaprojektowaniu pomieszczenia otrzymujemy gotową wycenę wybranych mebli. Mamy możliwość wyboru konkretnych modeli mebli kuchennych, czy sypialnych z katalogu producenta.

W IKEA Home Planner można projektować zarówno w trybie 2D jak i 3D. Swoją pracę można zapisać, aby wrócić do niej w dowolnej chwili. Można również skorzystać z gotowych projektów, które są dostępne w programie. Minusem aplikacji jest to, że nie ma możliwości dogrania innej bazy elementów do aranżacji wnętrza, ale dla miłośników mebli z tego sklepu, nie będzie to problemem. Ikea Home Planner jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Program do projektowania kuchni tego producenta to Ikea Home Planner – Kitchen. Jest on bardzo rozbudowany jeśli chodzi o bazę elementów, pomaga zaplanować nie tylko meble kuchenne, ale sprzęty i dodatki, które dają pogląd na całe pomieszczenie. Do dyspozycji mamy ogromny, przejrzyście podzielony katalog produktów łącznie z cenami co znacznie ułatwia projektowanie kuchni. W każdej chwili podczas projektowania można zerknąć na wizualizację 3D.

KitchennDraw

Kolejnym programem do projektowania kuchni oraz łazienek jest KitchennDraw. Nie jest on co prawda darmowy, ale można bezpłatnie testować go przez 30 dni, co w zupełności wystarczy do domowego użytku. KitchennDraw jest używany przez profesjonalistów, dlatego jego obsługa nie należy do najprostszych, ale za to ma bardzo rozbudowane funkcjonalności. Można w nim przygotowywać nie tylko wizualizacje, ale również plany, zrzuty, kosztorysy, konkretne meble kuchenne, czy zamówienia. Modele 3D stworzone w tym programie są bardzo realistyczne.

Moja łazienka

Moja łazienka marki KOŁO to program do projektowania łazienek.Dzięki niemu projektowanie łazienek może być bardzo proste i przyjemne. Pracę nad naszym projektem zaczynamy od zdefiniowania wymiarów wnętrza, a później dobieramy odpowiednie kolory ścian i podłóg. Urządzanie łazienki ułatwi nam ogromny wybór urządzeń sanitarnych producenta, a także kilka gotowych już projektów, z którym możemy skorzystać. Co ciekawe, gotowy projekt możemy obejrzeć przechadzając się po wirtualnym wnętrzu, dzięki temu staje się on bardzo realistyczny i pozwala nam zweryfikować nasze pomysły odnośnie aranżacji wnętrza.

Płatne programy do aranżacji wnętrz

CAD Decor

Gdzie szukać projektanta wnętrz?

Jeżeli szukasz sprawdzonego projektanta wnętrz, wypełnij ten formularz. W odpowiedzi dostaniesz ciekawe oferty od sprawdzonych projektantów.

Sprawdź!

Jednym z płatnych, wartych polecenia programów płatnych do aranżacji wnętrz jest CAD Decor. Daje on ciekawe funkcje wizualizacji, są bardzo realistyczne i dokładne, dzięki czemu można sprawdzić stworzony projekt pod każdym względem. Dostępne są również animacje 3D.

Program CAD Decor jest łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny. Dzięki niemu można zaprojektować każde wnętrze. Sprawdzi się doskonale jako program do aranżacji łazienek, salonów, pokoju dziecięcego czy program do projektowania kuchni, ale również pomoże stworzyć wnętrze biura czy sali konferencyjnej. Dużą zaletą jest to, że program posiada rozbudowaną bazę zarówno komercyjnych jak mebli i elementów jak i obiektów neutralnych.

Dzięki aplikacji do aranżacji wnętrz CAD Decor można stworzyć nie tylko wizualizacje, ale również dokumentację techniczną, jest on więc przeznaczony również dla profesjonalistów.

 Wybieramy program do aranżacji wnętrz

Programów do projektowania wnętrz jest sporo. Czasem warto wybrać narzędzie uniwersalny, a w innych przypadkach dedykowany program do aranżacji łazienek czy kuchni. Warto zastanowić się jakie funkcje nas interesują i wybrać jeden z nich podczas pracy nad projektowaniem naszego wnętrza. Dzięki stworzonej aranżacji możemy zweryfikować swoje wyobrażenie o efekcie końcowym, a także uniknąć błędów.

W zależności od tego czy mamy do zaprojektowania całe mieszkanie czy jedno pomieszczenie trzeba dobrać odpowiednią aplikację. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, nie każdy program do projektowania łazienek nada się w kuchni i vice versa. Jeszcze inna umożliwi nam również zaprojektowanie ogrodu.

Program do aranżacji wnętrz może okazać się nieocenioną pomocą w tworzeniu dokumentacji, wyliczaniu ile materiałów potrzebujemy, a także czasem pozwala dokładnie oszacować koszt remontu, czy nawet budowy naszego lokum.

ikona podziel się Przekaż dalej