Efekt betonu na ścianie

Imitacja betonu na ścianie

Surowy beton na ścianie idealnie komponuje się przy nowoczesnych aranżacjach. Jeżeli poszukujesz sposobów na urzeczywistnienie industrialnego stylu, to beton na ścianie okaże się świetnym rozwiązaniem. Taki efekt naprawdę zaprezentuje się oryginalnie ównież w obecności mebli i dodatków w stylu skandynawskim.

Imitacja betonu na ścianie będzie najlepiej łączyć się z czarnymi oraz białymi dodatkami. Żeliwne wieszaki, lampy lub kute krzesła, idealnie oddadzą charakter całego wnętrza. Chociaż szary kolor z powodzeniem może być przełamany również meblami w intensywnych odcieniach. Dlatego dla odrobiny szaleństwa, można zdecydować się na jaskrawoczerwoną lub zieloną komodę. To rozwiązanie na ściany znajdzie zastosowanie zarówno w salonie, jak i w łazience.Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Ozdobny beton na ścianie a wnętrza

Beton architektoniczny zda egzamin dosłownie w każdym wnętrzu. Idealnie zaprezentuje się zarówno w salonie, jak i również w łazience. Wykorzystane materiały doskonale odnajdą się w pomieszczeniach narażonych na ciągłą wilgoć. Dodatkowo można uzyskać efekt betonu na ścianie, który może wyróżniać się odcieniem oraz strukturą.

Jeżeli tylko jesteśmy nastawieni na bardziej surowy charakter wnętrza, to rzeczywiście w każdym miejscu ozdobny beton na ścianie będzie miał rację bytu. Tym bardziej że mamy do czynienia z różnymi materiałami. Chcąc nieco ocieplić wnętrze, możemy zdecydować się na zabarwiony beton lub taką betonową ścianę pomalować według własnego uznania. Możliwości jest wyjątkowo dużo, dlatego każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie, z którego będzie w pełni zadowolony. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

Beton na ścianie to idealne rozwiazanie w mieszkaniach industrialnych i innych mieszkaniach tego rodzaju.
Efekt betonu na ścianie - jak wykonać imitację surowego betonu? Najlepsze sposoby

Jak uzyskać efekt betonu?

Imitacja betonu na ścianie - sposoby

Na rynku związanym z wykończeniem wnętrz mamy do czynienia z wieloma produktami, dzięki którym uzyskamy efekt betonu na ścianie. Niektóre z nich wymagają przygotowania specjalnej zaprawy tynkarskiej, inne wyłącznie pomalowania ściany. W zależności od dokonanego wyboru uzyskamy konkretny efekt dopasowany do aranżacji wnętrz. A może zainteresuje cię także ten artykuł o betonie architektonicznym?

Do najpopularniejszych produktów, które pozwolą uzyskać beton na ścianie, zalicza się:

  • Tynk mineralny - tynk mineralny jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o efekt betonu. Najpopularniejszym produktem jest tynk firmy Magnat, który składa się ze spoiwa wapiennego. W ten sposób uzyskana imitacja betonu na ścianie zachowuje naturalne przebarwienia. Firma Magnat dba również w tym przypadku o odpowiednią dla betonu powierzchnię. Ściana nie jest idealnie gładka, dzięki czemu wygląda jakby była pokryta prawdziwym betonem.
  • Płytki w postaci betonu - beton na ścianie można uzyskać również poprzez położenie odpowiednich płytek. Dzięki temu doskonale uzupełnią wystrój pomieszczeń narażonych na znaczną wilgoć. Są to rzeczywiście betonowe płytki, które jednak swoją wielkością przypominają tradycyjne kafelki.
  • Farba betonowa - jeżeli zastanawiamy się w jak uzyskać efekt betonu, to na pewno w tym przypadku świetnie sprawdzi się farba betonowa. Jej konsystencja przypomina tradycyjną farbę, jednak ostatecznie na powierzchni ściany uwidacznia się betonowy tynk. Warto pamiętać o odpowiednim zaimpregnowaniu nawierzchni, wtedy farba nie będzie ulegać uszkodzeniom.
  • Zaprawa - ozdobny beton na ścianie możemy uzyskać również poprzez nakładanie tradycyjnej zaprawy tynkarskiej. Do zalet tego rozwiązania zalicza się wyjątkowo niski koszt wykonania. Natomiast samo położenie zaprawy tynkarskiej będzie wymagało sporego doświadczenia, a także odpowiedniego przygotowania podłoża.
  • Beton woskowany - jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem, może okazać się beton woskowany. Wtedy nie będziemy mieli problemu z tym, jak uzyskać efekt betonu. W przypadku tego produktu należy jednak mieć doświadczenie w odpowiednim nakładaniu materiału na ściany. Tego typu beton dekoracyjny sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, czyli w pomieszczeniach o bardzo dużym poziomie wilgoci. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Ściana imitująca beton - podsumowanie

Surowy beton na ścianie może okazać się interesującym sposobem na przełamanie tradycyjnej aranżacji. Do wyboru mamy wiele różnych sposobów, by uzyskać tego typu efekt. Wśród materiałów wymienia się między innymi popularny tynk strukturalny firmy Magnat, jak i również beton dekoracyjny uzyskany poprzez zwykłą zaprawę.

Pamiętajmy jednak, że surowy beton na ścianie wcale nie wymusza pójścia w stronę industrialnego wystroju wnętrz. Ponieważ możemy zdecydować się również na zabarwienie betonu. Wtedy ściana imitująca beton nie będzie w odcieniu szarości, ale na przykład w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim. Dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, czy konkretny tynk strukturalny imitujący surowy beton na ścianie można pomalować poprzez dodanie barwnika. Na pewno beton dekoracyjny może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym nie tylko w domach, ale również w pomieszczeniach użytkowych. Ściana imitująca beton może stać się oryginalnym tłem dla zdjęć, obrazów lub ciekawego oświetlenia. Warto pokusić się o takie rozwiązania na ścianę w salonie czy w łazience. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?

ikona podziel się Przekaż dalej