Mozaika na ścianę do kuchni i łazienki

Płytki mozaika – ciekawe aranżacje

Charakterystyczną cechą mozaiki szklanej czy ceramicznej jest połączenie drobnych elementów w jedną całość. Mozaika na ścianę różnić się będzie w zależności od dobranej kolorystyki, kształtów czy faktur. Poza tym płytki mozaikowe mogą być wykonane zarówno z ceramiki, jak i szkła, tworzywa sztucznego, kamienia czy choćby metalu. Tego typu glazura może być ułożona na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych budynku.

Mozaika na płytkach ściennych w połączeniu z mozaiką na płytkach podłogowych może tworzyć ciekawe aranżacje. Odwaga w komponowaniu ze sobą różnych materiałów pozwala uzyskać niepowtarzalne wnętrza. Choć mozaika szklana może się wiązać z odrobiną luksusu, to coraz częściej dostępna jest ona jednak w przystępnych dla każdego cenach. Przy niewielkim wydatku można stworzyć eleganckie wnętrza.

Płytki mozaikowe spotyka się najczęściej w kuchniach i w łazienkach. Idealnie komponują się one z kuchenną zabudową. Połączenie mozaiki na ścianie z elementami szklanymi czy ceramicznymi w łazience również będzie pozytywnym efektem. Warto przemyśleć wybór płytek mozaikowych do wykończenia kuchni czy łazienki.

Mozaika szklana czy ceramiczna?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, mozaika na ścianę podobnie jak płytki podłogowe może być wykonana z różnych surowców. Jedną z najczęściej wybieranych jest mozaika szklana. Szkło pozwala na optyczne powiększenie nawet niewielkich przestrzeni, a co za tym idzie, również ulepsza je pod względem estetycznym.

Płytki mozaikowe ceramiczne czy kamienne to częsty element nowoczesnych aranżacji. Na rynku obecna jest także mozaika wykonana z drewna. Surowce wykorzystane do produkcji mozaiki z łatwością będą się ze sobą komponowały. Dzięki nim można wykończyć pomieszczenie przykładowo w stylu industrialnym, skandynawskim czy nowoczesnym. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o płytkach mozaice krok po kroku.

Czarna mozaika czy biała mozaika?

Różnorodność kolorów mozaik to niewątpliwie ich duża zaleta. Z uwagi na wykorzystanie takich materiałów jak kamień czy ceramika można uzyskać inne odcienie płytek nawet w tej samej partii. Płytki mozaikowe w różnych kolorach mogą się dobrze komponować ze stonowaną zabudową meblową. Natomiast biała mozaika będzie pasować do ciemniejszych płyt meblowych i tworzyć ciekawy kontrast.

Nie należy bać się również czarnej mozaiki. Może ona być dodatkowo połyskująca czy z mieniącymi się drobinkami niczym droga glazura. Pozwoli to uzyskać efekt luksusowego wnętrza za niewielką cenę. Szeroki wybór wzorów, jak i kolorów mozaiki ułatwia jej zakup i dopasowanie do oczekiwań klienta.

Płytki mozaikowe na ścianie w kuchni, a także mozaika na ścianę, porady zakupowe i ceny
Jak wybrać płytki mozaikowe krok po kroku, czyli mozaika na ścianę i cena
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Płytki ścienne mozaikowe – ceny oraz opinie

Mozaika na ścianę w oczach klientów

Płytki mozaikowe posiadają wiele zalet, o czym świadczą opinie i oceny klientów. Wybór nie ogranicza się jedynie do czarnej czy białej mozaiki, co jest zauważalne przez inwestorów. Na plus jest fakt, że duża różnorodność płytek mozaikowych pozwala na ich kompozycję z innymi elementami wykończenia pomieszczeń.

Łatwość montażu jest kolejną zaletą. Mozaikę wystarczy przykleić na specjalnej siatce, dzięki czemu można samodzielnie stworzyć własny wzór. Dodatkowo można dostosować każdą płytkę do własnych oczekiwań. Zarówno czarna mozaika, jak i kolorowa podąża za najnowszymi trendami w aranżacji kuchni, łazienki czy innych pomieszczeń.

Przegląd oferty płytek mozaikowych do kuchni i do łazienki

Szeroki wybór ściennych płytek mozaikowych wpływa również na duże zróżnicowanie cen. Można kupić zarówno płytki w niskich cenach, jak i te z górnej półki cenowej. Koszt całej inwestycji zależny jest jednak od powierzchni, która ma być pokryta płytkami mozaikowymi. Jeśli chodzi jedynie o niewielki pas pomiędzy górną, a dolną zabudową kuchennych mebli, to nie będzie to duży koszt. Jeśli jednak pokryta mozaiką ma być cała ściana, to koszt takiego wykończenia będzie wyższy.

Jednym z producentów płytek mozaikowych jest firma Paradyż. Tworzy ona niepowtarzalne wzory mozaiki na ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Są one wytrzymałe i solidnie wykonane. Pozwala to na wykorzystanie ich często także do wykończenia podłóg. W ofercie firmy Paradyż są mozaiki szklane czy ceramiczne w różnych kolorach i o różnych fakturach.

Wybór mozaiki na ścianę to niewątpliwie decyzja. Zachęcające opinie klientów utwierdzają w przekonaniu, że płytki mozaikowe posiadają dużo zalet. Różnorodność mozaikowych płytek ściennych i przystępne ceny zachęca każdego inwestora.

Wybrane modeli płytek mozaikowych wraz z ceną

Mozaika na ścianę

Przykładowa cena

Peronda Harmony Decorative Joy 30 x 30 cm

89,00 zł za sztukę

Paradyż Altea Nero Mozaika Prasowana 29,8 x 29,8 cm

17,10 zł za sztukę

Mozaika Aqualuxe Itaca 33,3 x 33,3 cm

21,31 zł za sztukę

Mozaika szklana Efez HD-51 28 x 28 cm

39,00 zł za sztukę

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły