Na całej połaci żółć

Przyjęło się sądzić, że żółty najlepiej gra we wnętrzu rolę drugoplanową. Dlatego żółć w naszych domach pojawia się najczęściej na dodatkach, takich jak zasłony, narzuty, obrusy czy meble. Rzadko jednak decydujemy się na pomalowanie całego mieszkania w różnych tonach koloru żółtego. Dobieramy więc dla żółtych elementów standardowe tło w odcieniach bieli, zieleni, niebieskiego, granatu czy szarości. Z tymi kolorami żółty ciekawie współgra, jednak takie aranżacje są zwyczajnie standardowe i asekuranckie.

Projektanci wnętrz namawiają więc nas do odrobiny szaleństwa i podpowiadają, że żółty ma olbrzymią ilość odcieni. Jeśli będziemy je umiejętnie łączyli ze sobą, nigdy nie uzyskamy efektu „przedobrzenia”. Zgodnie więc z najnowszymi trendami designerskimi, nie bójmy się zrobić z pokoju „jajecznicy”! Postawmy na odwagę i nie strońmy od żółto-żółtych koncepcji.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Sprawdź promocje na najczęściej wybierane roboty sprzątające przez naszych czytelników. Ceny tych urządzeń mogą Cię zaskoczyć!

Dlaczego właśnie żółty?

Radosne odcienie koloru żółtego dobrze będą prezentować się zwłaszcza w pokojach dziennych. Żółty wnosi do wnętrza światło, harmonię oraz słoneczny, letni nastrój. Kolor ten skłania do pozytywnego myślenia i nawet z największego smutasa czyni optymistę. Dlaczego więc mamy go sobie dawkować? Żółć możemy połączyć w salonie z pomarańczowymi tonami oraz szklanymi dodatkami i uzyskać wnętrze, które będzie pełne światła, słoneczne i nowoczesne. I o to właśnie chodzi!

Żółć będzie dobrze prezentowała się z kolorami z całej palety barw. Bardzo eleganckie zestawienia będzie tworzyła z bielą. Neutralna i rozświetlająca biel znakomicie złamie dominujący charakter żółtego koloru. Stawiając więc białą sofę na tle bananowo żółtej ściany, możemy uzyskać wnętrze, którego pozazdroszczą nam wszyscy nasi znajomi. Taki salon będzie elegancki i jasny, pozytywnie nastrajający do życia, a przy tym stonowany i odprężający. Idealny do podładowania „akumulatorów” po całym dniu pracy.

Żółty dla kontrastu

Dobrym towarzystwem dla żółci będą nie tylko kolory dopełniające, ale też barwy kontrastowe. Idealna będzie zarówno czerń, jak i ciemny brąz – w obu kombinacjach kolorystycznych żółć wygląda doskonale! Zestawienia barwne na zasadzie kontrastu zawsze odnajdują wielu swych zwolenników. Postawmy więc na słonecznie, żółte ściany jako tło, a na froncie umieśćmy czarne lub brązowe meble. Ciemne kolory wniosą do wnętrza harmonię i równowagę, a także stłumią dominację koloru żółtego. Same meble nabiorą natomiast blasku w towarzystwie koloru słonecznego.

Wracając jednak do żółto-żółtych kombinacji, warto postawić we wnętrzu na różne odcienie tego pięknego koloru, a także eksperymenty z fakturą przedmiotów, aby w naszym salonie nie było zbyt monotonnie i jednobarwnie. Dlatego też słoneczna tapeta w pasy lub pasiasta tapicerka mebli są dobrymi pomysłami designerskimi. Podobnie możemy stosować inne wzory bez przeszkód i ograniczeń: kropki, kreski, kwiaty, słoneczka – szaleństwa nigdy za wiele…

W końcu szaleństwo to radość, a radość to kolor żółty!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły