Balustrady metalowe dla wymagających

Eleganckie i praktyczne barierki metalowe

Choć sposobów wykończenia balustrady zewnętrznej jest stosunkowo dużo, to modele metalowe nierzadko wybierane są z powodu korzystnej z punktu widzenia klienta relacji ceny do jakości. Na terenie naszego kraju działa wiele firm oferujących tego typu modele.

Cena rzecz jasna uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od tego, jaki stopień skomplikowania prezentuje dany egzemplarz i ile elementów (oraz w jaki sposób przygotowanych) zostało do niego użytych.

Bardzo ważne jest dobre zamocowanie stalowej balustrady do wylewki, w znacznym stopniu poprawia to bowiem bezpieczeństwo domowników podczas przebywania na balkonie oraz eliminuje ryzyko wypadku. Częściej jednak klienci decydują się na ich przyszalowanie do ścianki bocznej. Wszystko uzależnione jest od konkretnego przypadku, rozmiaru balkonu i jego położenia.

Stalowe balustrady – rodzaje

Ci, którym szczególnie należy na walorach dekoracyjnych barierek, decydują się zwykle na wykonane ręcznie balustrady kute. Dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych i z bardzo interesującymi pod względem wizualnym dekoracjami. Powiększają optycznie balkon czy taras, dbając jedocześnie o estetykę zewnętrza domu.

Klasyczne balustrady metalowe mają zwykle znacznie prostszą budowę, nie stosuje się w ich przypadku elementów ozdobnych w tak dużym stopniu.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej spotyka się stalowe balustrady utrzymane w barwie czarnej, choć w grę wchodzi również szarość, złoto czy srebro. Są to jednak propozycje znacznie rzadziej wybierane. Przypomnijmy, że każda stalowa balustrada powinna być dopasowana do elewacji budynku. Jeśli planujesz także inne prace wykończeniowe schodów, wypełnij ten krótki formularz i otrzymaj oferty od najlepszych wykonawców z twojej okolicy.

Metalowe balustrady – wykorzystanie

Z powodzeniem wykorzystuje się te elementy wykończeniowe zarówno w przypadku balkonów i tarasów, jak i schodów zewnętrznych. Jak najbardziej warto ujednolicić kompozycyjnie zewnętrze domu, decydując się na ten sam typ barierek w przypadku wszystkich z nich, wtedy bowiem będziemy mieć do czynienia z bardzo spójną wizualnie całością.

Warto podkreślić, że balustrady ze stali mogą występować w bardzo w fantazyjnych, dekoracyjnych formach, jak i w wersjach niezwykle prostych, minimalistycznych, pozbawionych zdobień. To sprawia, że ich popularność jest duża.

Bardzo ważną zaletą balustrad zewnętrznych z metalu jest to, że można dopasować je do kształtu balkonu, tarasu czy też schodów, zyskując dzięki temu bardzo estetyczną całość, która posłuży domownikom przez długie lata.

Barierki metalowe na taras, balustrady na schody i balkony – zalety

Jakie są zalety tego chętnie wykorzystywanego przez Polaków rozwiązania? Oto one:

  • balustrady metalowe dobrze prezentują się zarówno w przypadku tradycyjnego stylu domu, jak i nowoczesnego
  • gwarantują bezpieczeństwo przebywających na balonie domowników
  • dostępne w różnych wersjach kolorystycznych
  • świetnie dopasowujące kształtem do konkretnego tarasu, balkonu czy schodów
  • z dobrym stosunkiem ceny do jakości
  • trwałe, solidne i wytrzymałe
  • wykonane tak, by wykazywały odporność na warunki atmosferyczne
Barierka metalowa oraz balustrady metalowe, w tym barierki metalowe i balustrady kute, a także stalowe balustrady
Balustrady metalowe zewnętrzne – rodzaje, ceny, opinie, porady

Firmy zajmujące się ich tworzeniem wykorzystują najnowsze technologie produkcji po to, by wynik ich pracy mógł zadowolić wymagających kupujących. Chodzi o osoby, które zwracają uwagę zarówno na walory estetyczne wykończenia, jak i na ich praktyczność oraz komfort korzystania z jego elementów.

Wszystko wskazuje na to, że nadal to właśnie metalowe balustrady będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących (choć nie brakuje również fanów bardzo nowoczesnych wersji szklanych, standardowych drewnianych lub też tworzenia ich w formie pełnej, z cegły albo betonu).

Barierki metalowe – trwałe, nowoczesne, sprawdzone

Balustrady – kwestie prawne

Warto wiedzieć, że przepisy dotyczące balustrad metalowych i nie tylko określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku i jego nowelizacje.

Informuje się w nim, że muszą być one zamocowane tam, gdzie wysokość schodów przekracza pół metra. Kiedy natomiast szerokość schodów jest większa niż 4 metry, należy dodatkową balustradę czy też poręcze umieścić na środku.

Warto pamiętać o tym, że metalowa balustrada w dużej mierze przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa osób przebywających na tarasie, balkonie czy też pokonujących schody. Dlatego też jej zamocowanie należy rozważyć nie tylko ze względu na ciekawy wygląd, jaki reprezentuje, ale za względu na walory natury praktycznej, które są wprost nieocenione.

Barierki metalowe na taras i balkon, balustrady na schody – ceny

Ceny barierek metalowych są raczej umiarkowane. Można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania. Jak już wspominaliśmy, o cenach decyduje między innymi to, jak skomplikowany jest dany model i z ilu elementów został on stworzony.

Jeśli jednak chodzi o ceny barierek ze stali nierdzewnej (a zatem tej najbardziej polecanej przez specjalistów), wynoszą one minimum 450-500 złotych/ mb. Nieco tańsze są egzemplarze z klasycznej stali. Tutaj jednak niższa cena idzie w parze z koniecznością częstej konserwacji balustrad na schody czy barierki na taras.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zakup barierek metalowych to inwestycja na lata. Nie należy zatem za wszelką cenę szukać najtańszego rozwiązania, bo z reguły nie okazuje się ono być najlepszym lub też generuje późniejsze wysokie koszty.

Poręcze i balustrady do schodów - opinie

Opinie na ich temat są z reguły bardzo dobre. Podkreśla się zarówno estetykę wykonania tego typu elementów wykończeniowych do schodów i nie tylko, jak i to, że barierek na taras czy balkon nie trzeba dodatkowo konserwować, jeśli wybierze się egzemplarze z nierdzewnej stali.

Ceny barierki na taras nie należą do przesadnie wysokich, co dodatkowo skłania zainteresowanych do zakupu. Ponadto, o czym już wspominaliśmy, stanowią one interesują mariaż zalet typowo praktycznych i walorów natury estetycznej, co czyni je rozwiązaniami idealnie sprawdzającymi się w dzisiejszej rzeczywistości.

Stosowane do schodów, na tarasy i balkony – wszechstronność dostępnych opcji to dodatkowa korzyść. Zakup metalowych poręczy i balustrad to z całą pewnością dobry wybór!

ikona podziel się Przekaż dalej