Biokominek w salonie – zalety

Podjęcie decyzji o posiadaniu biokominka w salonie posiada wiele cennych zalet. Wśród nich wymienia się przede wszystkim to, że możemy stworzyć niepowtarzalny klimat domowego ogniska. Płomienie wychodzące z paleniska sprawią, że pomieszczenie stanie się jeszcze przytulniejsze i cieplejsze w odbiorze.

Dodatkowo aranżacje biokominków w salonie w porównaniu do tradycyjnych kominków zyskują ogromną przewagę, jeżeli chodzi o ich utrzymanie. Ponieważ tak naprawdę nie trzeba martwić się o zapewnienie kanałów wentylacyjnych oraz kominowych. Dodatkowo po każdorazowym wygaszeniu paleniska nie musimy czyścić go z popiołu. Do spalania wykorzystujemy ekologiczne biopaliwa, które nie wytwarzają żadnych gazów oprócz pary wodnej. Zaleca się korzystanie z biokominków ze względu na korzystny wpływ tego typu urządzeń na większe nawilżenie powietrza. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o biokominkach.

Aranżacje biokominków – 5 sprawdzonych pomysłów

Jak urządzić salon z biokominkiem? Poniżej przedstawiamy aranżacje biokominków w 5 najlepszych pomysłach, z których może skorzystać każdy właściciel mieszkania lub domu:

Biokominek narożny

Biokominek narożny nie jest często spotykanym rozwiązaniem, ale zaliczającym się z pewnością do jednych z najbardziej efektownych. Ustawiony w rogu salonu, świetnie sprawdzi się szczególnie w minimalistycznych oraz skandynawskich wnętrzach. Najlepiej biokominek narożny sprawdzi się jako zabudowane palenisko. Wtedy również mamy wizualny efekt większego paleniska niż w przypadku tradycyjnej, ściennej zabudowy.

Biokominek wiszący

Innym, ciekawym rozwiązaniem jest biokominek wiszący. Do mocnych stron tego elementu wystroju zalicza się to, iż biokominki nie występują w dużych rozmiarach. Zatem takie aranżacje wnętrz sprawdzą się w bloku lub dość małym salonie. Najczęściej biokominek wiszący oczywiście montuje się na ścianie. Jednak w przestronnych pomieszczeniach warto zastanowić się nad zawieszeniem biokominka bezpośrednio pod sufitem. W ten sposób stworzymy naprawdę niepowtarzalny i dość odważny wystrój wnętrz. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o kominku w salonie.

Biokominki wolnostojące to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza w wielu przypadkach. Ładnie wyglądają w nowoczesnym salonie.
5 najlepszych pomysłów na aranżację biokominka w salonie – zobacz je!

Biokominki wolnostojące

Bardzo popularnym typem aranżacji w bloku lub domu są biokominki wolnostojące. Ich największą zaletą jest to, że w każdej chwili można zmieniać ich lokalizację. Dlatego z jednej strony mogą stać zaraz przy stole w jadalni, a jeśli zechcemy to później przy komplecie wypoczynkowym. Jeżeli chodzi o biokominki wolnostojące, to w sklepach dostępne są różne rozmiary. Zaczynając od bardzo małych, które możemy ustawić nawet na stole, a kończąc na bardzo dużych, świetnie sprawdzających się w przestronnych pomieszczeniach.

Biokominek pod telewizorem

Telewizor jest jednym z najczęstszych elementów montowanych na ścianie w salonie. Nie zawsze jednak mamy ochotę na oglądanie różnych programów telewizyjnych. Dbając o relaks, warto zamontować biokominek pod telewizorem, który będzie dla elektronicznego urządzenia świetną alternatywą. Biokominek pod telewizorem również może być montowany na ścianie bądź zabudowany od poziomu podłogi. Sprawdź także artykuł z cennikiem różnych kominków.

Biokominek dwustronny

Dysponując otwartą przestrzenią w bloku lub w domu, możemy pokusić się o nowoczesne aranżacje wnętrz. Jego ciekawym uzupełnieniem okaże się dwustronny kominek pod zabudowę. Jego zaletą jest to, że wizualnie może oddzielić dwa pomieszczenia takie jak salon i jadalnię lub pokój dzienny z kuchnią. Dodatkowo z każdej strony możemy obserwować pięknie prezentujące się płomienie. Jednak dwustronne biokominki ze względu na swoją zabudowę, nie sprawdzą się w ciasnych mieszkaniach. Dlatego warto wcześniej sprawdzić przykładowe realizacje lub poradzić się architekta wnętrz, który na pewno doradzi najlepszą lokalizację biokominka w salonie. A może zainteresuje cię także artykuł o kosztach ogrzewania domu kominkiem?

ikona podziel się Przekaż dalej