Biokominek do zabudowy – rodzaje, ceny, opinie, wymiary, porady przy wyborze
Marzysz o kominku w swoim domu lub mieszkaniu, ale nie jesteś przekonany co do posiadania paleniska w pomieszczeniu? Tradycyjne kominki rzeczywiście posiadają swoje cenne zalety, ale i również wady. Odpowiedzią na słabe strony są nowoczesne biokominki, które są w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat bez obowiązku odprowadzania dymu.
Jeśli szukasz firmy, która przeprowadzi remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Nowoczesne biokominki – najpopularniejsze rodzaje
Biokominki to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć niepowtarzalny klimat, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oraz higieny. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków, w tym przypadku mamy do czynienia ze spalaniem specjalnego biopaliwa, który spalając się, wytwarza jedynie parę wodną. Dlatego nowoczesne biokominki znajdują swoje zastosowanie również w mieszkaniach, ponieważ nie potrzebują zastosowania kanałów kominowych oraz wentylacyjnych. Biopaliwo dostępne jest w postaci płynu lub żelu. Ich dodatkową zaletą jest zwiększenie poziomu nawilżenia pomieszczenia, w którym są spalane. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o biokominkach.
Decydując się na zakup biokominka, do wyboru mamy przynajmniej kilka różnych rodzajów:
- Biokominek do zabudowy – jest to obecnie jeden z popularniejszych typów biokominków. Jak sama nazwa wskazuje, ich montaż odbywa się w wybranej wnęce znajdującej się w pomieszczeniu. Dzięki temu świetnie komponuje się z całą aranżacją wnętrz.
- Biokominki wiszące – są to nowoczesne biokominki, które wyróżniają się niewielką wagą oraz rozmiarami. Dzięki temu nie ma najmniejszych problemów z ich przywieszeniem na dowolnej ścianie. Często jest to element wystroju wnętrz, który idealnie zastępuje telewizor.
- Biokominki wolnostojące – ich zaletą jest to, że można je przemieszczać w dowolne miejsce. Wyróżniają się posiadaniem kompletnego paleniska. Dlatego mogą znajdować się nie tylko pod ścianą, ale również na środku mieszkania.
Oczywiście są to jedne z przykładowych typów biokominków. Ponieważ wśród nich wymienić możemy także biokominek narożny do zabudowy, czy też dwustronne biokominki. W sklepach możemy spotkać całe biokominki, jak i również osobny wkład do zabudowy. Drugi element pełni rolę paleniska. Do wyboru są różne wymiary, dzięki czemu jest w stanie wkomponować się w każde wybrane przez nas miejsce. Sprawdź także artykuł z cennikiem różnych kominków.

Opinie o biokominkach i cenne porady zakupowe
Poszukując konkretne paleniska, na pewno chcemy się dowiedzieć, jakie są opinie o biokominkach różnego typu. Ponieważ aranżując swoje mieszkanie, nadal mamy wpływ na to, w którym miejscu będzie stało palenisko, a także w jaki sposób ma się prezentować. Jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretne miejsce, w którym ma stanąć palenisko, warto przekonać się wtedy do biokominków wolnostojących. W ten sposób zyskujemy pełną dowolność tego, gdzie możemy je ustawić. Oczywiście w sklepach dostępne są różne wymiary tego typu kominków. Niektóre z nich możemy bez problemu postawić na stole lub na innym meblu. Natomiast pozostałe są na tyle duże, by stanowić całkowicie odrębny element wystroju. Wymiary biokominka powinny zależeć nie tylko od efektu wizualnego, jaki chcemy uzyskać, ale również mocy, jaką wytwarzana jest w czasie ogrzewania. A może zainteresuje cię także artykuł o kominku wolnostojącym?
Stawiając na minimalizm, warto zdecydować się na eko kominki wiszące. Ich zaletą jest to, iż rzeczywiście zajmują niewiele miejsca. Dodatkowo wcale nie muszą być koniecznie zamontowane na ścianie, ale również być po prostu podwieszone pod sufitem. Ostatnim typem, o którym wspomniano już wcześniej jest biokominek do zabudowy. Na ten typ eko kominka, warto zdecydować się w momencie, kiedy zależy nam na uzyskaniu efektu podobnego do tradycyjnego kominka. Najczęściej paleniska wypełniają wnęki lub zabudowy wykonane z betonu architektonicznego. Opinie o biokominkach tego typu są jak najbardziej pozytywne. Wprowadzają do wnętrz niesamowity klimat, bez konieczności ciągłego rozpalania ognia, a także wynoszenia uciążliwego popiołu. Ciekawym rozwiązaniem są dwustronne biokominki, które są zabudowane na przykład na środku mieszkania. Wtedy palenisko stwarza niesamowity nastrój po obu częściach pomieszczenia, np. od strony salonu, jak i również jadalni. Biokominki wiszące czy nawet biokominki wolnostojące to wybór do wnętrz wart rozważenia. A może zainteresuje cię także artykuł o kominku otwartym?
Biokominek do zabudowy – przykładowe ceny
Szukasz taniego i efektownie wyglądającego biokominka? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele. Ceny mogą Cię zaskoczyć!
Wiedząc już, że opinie o biokominkach są jak najbardziej pozytywne, możemy przyjrzeć się ich cenom:
- Biokominek do zabudowy Akowood Fire Insert O3B, wymiary 101x50x22,2 cm – 4950,00 zł
- Eko kominki do zabudowy Akowood Fire Insert 03M, wymiary 101x50x22,2 cm – 4950,00 zł
- Eko kominki Akowood FireBox 01, wymiary 27x9,5x22 cm – 960,00 zł
- Eko kominki Akowood FireBox 02 – 1225,00 zł
- Wkład do zabudowy Akowood FireBox 03 – 2990,00 zł
- Wkład do zabudowy Horus Bi-Side 130 – 10500,00 zł
- Wkład do zabudowy Horus Bi-Side 60 – 6000,00 zł
- Dwustronne biokominki do zabudowy Horus Bi-Side 90 – 6400,00 zł
- Dwustronne biokominki do zabudowy Horus Bi-Side Vertical 45 – 6600,00 zł
- Biokominek narożny do zabudowy Radius Corner Flame Black – 4229,00 zł
- Biokominek narożny do zabudowy Delta 600x280 cm – 1079,00 zł
- Biokominek narożny do zabudowy Corner 1200 mm – 1699,00 zł
- Biopalenisko do biokominków wolnostojących Ruby Fires 4114B – 1990,00 zł
- Biopalenisko do biokominków wolnostojących Ruby Fires 11814LS – 4490,00 zł
- Biopalenisko do biokominków wolnostojących Ruby Fires 41143B – 1990,00 zł
Powiązane artykuły
-
Biokominek wolnostojący - popularne modele i producenci, opinie, ceny, zalety i wady
-
Biokominek narożny - opinie, ceny, popularne modele i wiodący producenci
-
Paliwo do biokominka krok po kroku – rodzaje, ceny, wydajność
-
Biokominek wiszący lub na ścianę – wybrane modele, opinie, pomysły na aranżacje
-
Kominek ekologiczny - zasada działania, opinie, zalety, wady, ceny, odpowiednie biopaliwo
-
Biokominek z szybą czy bez? Porównujemy opinie, zalety i wady obu rozwiązań
-
Czy biokominek daje ciepło? Wyjaśniamy i przytaczamy opinie użytkowników
-
5 najlepszych pomysłów na aranżację biokominka w salonie – zobacz je!
-
Atrapy kominków - rodzaje, ceny, opinie, producenci, przykładowe aranżacje
-
Eko kominek na biopaliwo – opinie, ceny, rodzaje paliwa, porady przy wyborze i zakupie
-
Kominki elektryczne w Castoramie – przegląd oferty, ceny, najlepsze modele