Biokominek wiszący i biokominek na ścianę

Eko kominek najczęściej znajduje swoje zastosowanie w salonie. Na zdjęciach proponowanych przez producentów spotkamy kilka typów tego elementu wyposażenia. Wśród nich znajduje się biokominek na ścianę oraz wiszący. Pierwszy typ jest zdecydowanie popularniejszy, ponieważ montuje się go w salonie na ścianie. Do wyboru są eko kominki w metalowych ramach lub paleniska przeznaczone do zabudowy. Ich największą zaletą jest to, że możemy je montować na każdej wysokości ściany. Ponieważ nie wytwarzają one spalin, oprócz zwykłej pary wodnej, w takim razie kumulacja gazów nie wymaga stosownego odprowadzania. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o biokominkach.

Teoretycznie biokominek na ścianę jest klasyfikowany również jako biokominek wiszący. Jednak należy pamiętać o tym, że oprawa tego typu eko kominków przylega bezpośrednio do ściany. Natomiast wśród biokominków wiszących wymienić możemy także eko kominki podwieszane bezpośrednio pod sufitem. Na zdjęciach przedstawiający różne inspiracje znajdziemy eko kominek okrągły lub występujący w każdym innym kształcie. Jeżeli dopiero zastanawiamy się nad wyborem konkretnego biokominka, warto sprawdzić ich konkretne opinie. Na pewno ścienne biokominki sprawdzą się w każdym typie wnętrz, zarówno przestronnych, jak i również bardziej kameralnych. Natomiast biokominki podwieszane pod sufitem, najlepiej zaprezentują się w dużym salonie, w którym mamy do czynienia z dużą ilością wolnej przestrzeni. A może zainteresuje cię także artykuł o kosztach ogrzewania domu kominkiem?

Biokominek wiszący to świetne rozwiązanie do małych salonów. Aranżacje z biokominkiem wiszącym spodobają się przede wszystkim osobom, które lubią nieoczywiste rozwiązania.
Biokominek wiszący lub na ścianę – wybrane modele, opinie, pomysły na aranżacje

Wiszące i ścienne biokominki – przykładowe modele

Poniżej przedstawimy kilka modeli biokominków, które cieszą się dużą popularnością:

  • Ścienne biokominki Delta 2, kolor czarny 90x40 cm z szybą – jest to dość pokaźny model kominka, w kształcie prostokąta, który można z powodzeniem zawiesić na ścianie lub przeznaczyć do zabudowy. Biokominek Delta wykonany jest z czarnej stalowej ramy malowanej proszkowo. Obudowa paleniska została wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wkład wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością na ogień. Elegancka szybka wypełnia około połowę otworu biokominka. Ten model eko kominka świetnie prezentuje się na zdjęciach, szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. Sprawdź także artykuł z cennikiem różnych kominków.
  • Biokominek wiszący Delta 1200 mm, lewy – jest to biokominek horyzontalny, który nadaje się do zabudowy wraz z otwartą przestrzenią po lewej stronie biokominka. Na zdjęciach możemy zauważyć, że jest to biokominek wykonany ze stali malowanej proszkowo w kolorze czarnym. Tego typu eko kominek, może być traktowany jako narożny element wystroju. Idealnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami. Biokominki Delta posiadają bardzo dobre opinie dotyczące ich wysokiej jakości wykonania, a także tworzonego przez nich niepowtarzalnego klimatu.
  • Meru Tube, Biokominek sufitowy, okrągły – biokominek w swojej konstrukcji zawiera metalową tubę przeznaczoną do dekoracyjnego podwieszenia pod sufit, okrągłej konstrukcji oraz wbudowanego paleniska. Eko kominek posiada same pozytywne opinie. Doskonale sprawdza się w otwartych i nowoczesnych wnętrzach.
  • Okrągły, ścienny biokominek w kolorze czarnym – jest to biokominek wbudowany w metalową, okrągłą konstrukcję, malowaną proszkowo w kolorze czarnym. Designerskim uzupełnieniem jest nieduża szybka, która nadaje eko kominkowi nowoczesności i niepowtarzalności. Tego typu biokominek świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, skandynawskich oraz industrialnych wnętrzach.
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele biokominków

Szukasz taniego i efektownie wyglądającego biokominka? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele. Ceny mogą Cię zaskoczyć!

Powyższe modele kominków, to tylko niektóre ze wszystkich propozycji dostępnych w sprzedaży. Obecnie biokominki wyróżniają się różnymi kształtami, rozmiarami, a także sposobami mocowania. Najbardziej nietypowe często są produkowane na specjalne zamówienie. Jednak rzeczywiście są w stanie mocno wyróżnić mieszkanie na tle pozostałych aranżacji. A może zainteresuje cię także artykuł o kominku otwartym?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły