Bramy Hormann - katalog

Katalog systemów garażowych zawiera różne rodzaje bram, dopasowanych zarówno do klasycznej, jak i również nowoczesnej zabudowy. Największą zaletą, jaką posiadają bramy Hormann, jest ich dostosowanie do każdego garażu, bez względu na sposób montażu. Dodatkowo wszystkie bramy garażowe wyróżniają się bogatą kolorystyką oraz różnymi rodzajami powierzchni.

Do typów bram garażowych, jakie zawiera w sobie katalog firmy Hormann, zaliczają się:

Czy wiesz, że...

Porównując oferty na bramy i ogrodzenia w różnych firmach można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Sprawdź!

  • Bramy garażowe segmentowe Hormann - tego typu wrota składają się pionowo pod strop. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet do 14 cm dodatkowego miejsca w porównaniu do bram uchylnych.
  • Bramy garażowe uchylne - bramy Hormann tego typu, oprócz tego, że posiadają bogate wzornictwo stali, to dodatkowo są wypełnione litym drewnem świerku skandynawskiego lub kanadyjskiego. Dodatkową zaletą jest spełnianie norm europejskiej PN-EN 13241-1.
  • Bramy garażowe RollMatic - wrota sprawdzają się przy każdym typie otworu garażowego, nawet ze skośnym lub półkolistym szczytem. Otwierane są pionowo, zatem zapewniają one oszczędność miejsca. Zaletą bram RollMatic, jest ich drewnopodobne wykończenie dopasowane do nowoczesnych domów.
  • Boczne bramy segmentowe Hormann - jeżeli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni nad wjazdem do garażu to boczne bramy garażowe segmentowe Hormann okażą się idealnym rozwiązaniem. W odróżnieniu od pozostałych typów bram garażowych, boczne segmentowe wrota chowają się na bocznej ścianie garażu.
  • Bramy garażowe z profili aluminiowych - ich zaletą jest dodatkowe doświetlenie garażu i jeszcze lepsza wentylacja tego pomieszczenia. Tego typu wrota sprawdzą się nie tylko jako zamknięcie garażu, ale również różnego rodzaju boksów.
  • Bramy garażowe skrzydłowe - idealnie sprawdzają się w przypadku garaży oraz pozostałych pomieszczeń gospodarczych o mniejszych rozmiarach. Skrzydła otwierane są na zewnątrz, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń. Możliwe jest otwieranie tylko jednego skrzydła.
  • Drzwi garażowe boczne - jest to rozwiązanie pozwalające na dostanie się do garażu, bez konieczności otwierania całej bramy garażowej. Ponadto ułatwia dostanie się do pomieszczenia, gdy przed samą bramą został zaparkowany już pojazd. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bramach garażowych.

Napędy do bram Hormann oraz pozostałe akcesoria

Decydując się na wrota lub drzwi garażowe, warto od razu wyposażyć je również w napędy do bram Hormann. Pozwalają one na otwieranie bramy garażowej bez konieczności wysiadania z samochodu. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie zawsze warunki atmosferyczne są na tyle sprzyjające, aby pozwolić sobie na spokojne otwieranie garażu. Chociaż większość systemów wyposażonych jest w pilot do bramy Hormann, to obecnie nie ma najmniejszego problemu ze sterowaniem wrotami ze swojego smartfona. W takiej sytuacji, napędy do bram Hormann działają w oparciu o technologię Bluetooth.

Katalog napędów do bram garażowych marki Hormann obejmuje następujące propozycje:

  • SupraMatic - optymalne rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas i komfort
  • ProMatic - wyróżniają się atrakcyjną ceną
  • ProMatic Akku - napędy do bram Hormann dedykowane są do garaży, które nie posiadają przyłącza do prądu elektrycznego

Montaż bramy garażowej

Montaż bramy garażowej powinien być wykonany przez doświadczoną osobę, która posiada odpowiednią wiedzę na temat wszystkich systemów. Chociaż w niektórych sytuacjach możemy podjąć się samodzielnej robocizny, to jednak przy bardziej zaawansowanych pracach, lepiej jest zatrudnić kogoś z zewnątrz. Pierwszym etapem, jaki obejmuje montaż bramy garażowej, jest sprawdzenie wszystkich elementów oraz ich poprawności działania.

Kolejnym krokiem będzie założenie ościeżnicy, a następnie skorygowanie jej dokładnego ustawienia. Musi ona być idealnie dopasowana pod względem pionu oraz poziomu. Dopiero po wykonanych korektach, można ją zaklinować. Następnie wykonujemy otwory, w których umieścimy kątowniki. Ich zadaniem jest połączenie ściany wraz z prowadnicami pionowymi. Wszelkie szczeliny, które powstały pomiędzy ścianami a prowadnicami, należy uszczelnić przy pomocy pianki montażowej lub też uszczelniacza silikonowego.

Brama garażowa, a także bramy Hormann, bramy garażowe, rodzaje i ceny
Jakie bramy Hormann warto poznać, czyli bramy garażowe i ich rodzaje
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze bramy wjazdowe

Szukasz nowoczesnej bramy wjazdowej, która nie kosztuje mnóstwa pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane bramy przez naszych czytelników.

Montaż bramy garażowej segmentowej lub każdej innej otwieranej do góry wymaga również przymocowania prowadnicy nad wejściem do garażu. Ostatnim krokiem jest umieszczenie samej bramy w prowadnicach. Oczywiście cały montaż bramy garażowej powinien być dokładnie sprawdzony poprzez wykonanie testu. Ostatecznie musimy jeszcze zaprogramować wybrane napędy do bram Hormann.

Jeżeli martwimy się tym, w jaki sposób należy zaprogramować pilot do bramy Hormann, to przy poszczególnych napędach znajdują się proste instrukcje. Napęd i pilot do bramy Hormann SupraMatic możemy bardzo łatwo zaprogramować poprzez ustawienie dwucyfrowej liczby. Jeżeli nie mamy garażu podłączonego do energii elektrycznej, to napęd RottaMatic Akku Solar okaże się najlepszym rozwiązaniem. Z łatwością możemy go nie tylko zaprogramować, ale również cały system działa w oparciu o przekształconą energię słoneczną. W skrzynce sterowniczej znajduje się zamykany akumulator, który samoczynnie ulega ładowaniu.

Bramy garażowe segmentowe Hormann - cennik i opinie

Już wiemy, w jaki sposób zamontować oraz zaprogramować bramy oraz drzwi garażowe. Dodatkowo możemy zdecydować, czy chcemy stosować pilot do bramy Hormann, czy je otwierać zdalnie przy pomocy swojego smartfona. Warto jeszcze zapoznać się z przykładowymi cenami. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję na temat zakupu oraz montażu poszczególnego modelu.

Przykładowy cennik na bramy Hormann, a także potrzebne akcesoria

Nazwa produktu

Cennik

Bramy garażowe segmentowe Hormann LPU 42, wymiary 2750x2750, przetłoczenia S, Woodgrain, kolor do wyboru

Cennik od 3607,00 zł - bardzo dobre opinie

Pilot do bramy Hormann nadajnik HSE 2 BS, czarny połysk,

Cena od 155,00 zł - bardzo dobre opinie

Bramy Hormann uchylne N80, wymiary 2750x2000, wzór 902 katalog, kolor brązowy

Cena od 1513,52 zł - bardzo dobre opinie

Brama + drzwi garażowe, wymiary do uzgodnienia

Cena od 220,00 zł

Drzwi garażowe stalowe 1-skrzydłowe

Cena od 660,00 zł

Bramy Wiśniowski, wymiary 500x225 cm, grafitowy

5799,99 zł - bardzo dobre opinie

Bramy Wiśniowski, wymiary 300x210 cm, Winchester

3699,99 zł

Bramy Wiśniowski z napędem, wymiary 450x225 cm, grafitowy

5099,99 zł

Bramy Wiśniowski, wymiary 275x210 cm, złoty dąb

4299,99 zł

Segmentowe bramy Wiśniowski z napędem, wymiary 522x210 cm

6599,00 zł

Brama RollMatic Hormann z napędem Decograin, oleina Golden Oak złoty dąb

9375,00 zł

Brama LTH, wymiary 2500x2125, Przetłoczenia S, Świerk

11727,00 zł

Brama LTH, wymiary 5000x2125, Przetłoczenia S, Świerk

22127,04 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły