Cennik bram garażowych 2024 – bramy uchylne, rozwierane i bramy segmentowe

Bramy uchylne

Bramy garażowe uchylne są najczęściej wybieranym typem produktów. Wszystko za sprawą atrakcyjnej ceny, połączonej z wysokim komfortem użytkowym. Bramy uchylne łatwo się otwierają i zamykają. Ręczne otwieranie nie wymaga używania zbyt dużej siły. Wszystko za sprawą prowadnic, po których porusza skrzydło. W ofertach sprzedaży znajdzie się też uchylna brama automatyczna. Najbardziej zaawansowane systemy działają na pilota i nie wymagają ręcznej obsługi. 

Wybierając tego rodzaju bramy garażowe  warto pamiętać o konieczności wygospodarowania wolnej przestrzeni na podjeździe. Bramy uchylne wymagają przynajmniej 1 metra wolnej powierzchni, która będzie potrzebna do otwarcia skrzydła. Może to być pewien problem przy bardzo krótkich podjazdach. Dlatego uchylne bramy garażowe nie będą rozwiązaniem dla każdego inwestora.

Poniżej przedstawiamy poglądowy cennik bram garażowych uchylnych

Cennik bram garażowych uchylnych

Cena bramy garażowej uchylnej
brutto w zł/szt
Napęd Hormann Liftronic do bramy garażowej uchylnej 1 120 - 1 340 Znajdź dostawcę bram w
Brama uchylna Hormann GSL 2500x2125 1 050 - 1 490 Znajdź dostawcę bram w
Uchylna brama garażowa Wiśniowski Komfort 2890x1930 2 230 - 2 680 Znajdź dostawcę bram w
Brama uchylna Wiśniowski Novum 2500x2125 1 480 - 2 090 Znajdź dostawcę bram w
Ocieplona brama uchylna Wiśniowski Progress 2400x2000 1 640 - 2 230 Znajdź dostawcę bram w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Bramy rozwierane

Rozwierane bramy garażowe to kolejna dobrze znana grupa produktów, które charakteryzuje atrakcyjna cena zakupu. Proste, drewniane bramy rozwierane można zamówić u stolarza. Inne modele będą dostępne w wielu ofertach sprzedaży.

Rozwierane bramy garażowe posiadają bardzo prostą konstrukcję. Największą popularnością cieszą się bramy garażowe dwuskrzydłowe, które pasują do dowolnej szerokości otworu. Bramy garażowe dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe wymagają wolnej powierzchni wjazdu. Ich otwieranie i zamykanie w garażach posadowionych przy samym chodniku bądź ulicy okazałoby się niepraktyczne.

Wybierając rozwierane bramy garażowe dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe zazwyczaj rezygnujemy z systemów zdalnego sterowania. Rozwierana brama automatyczna należy do rzadkości. Wszystko za sprawą dużych trudności w montażu automatyki.

Cennik bram garażowych rozwieranych przeważnie zamyka się w kwocie 1 200 zł. Z reguły są to produkty tworzone na indywidualne zamówienie, dlatego ostateczne ceny zakupu zależą od ustaleń z wykonawcą.

Bramy segmentowe to jeden z najczęściej zakładanych bram. Składają się z pojedynczych paneli, które składają się i można je przesuwać w górę
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych - przegląd cen i producentów

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe składają się z połączonych ze sobą paneli, segmentów. Przeważnie powstają z trwałej, ocynkowanej stali, a ich wierzchnia warstwa zostaje wykończona okleiną drewnopodobną. W ofertach sprzedaży znajdziemy także bramy segmentowe pokryte farbą proszkową lub poliestrem. Wybór jest tak szeroki, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych oczekiwań estetycznych.

Dobrze wykonane bramy segmentowe otwierają się bezpośrednio ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ograniczają przestrzeni podjazdu i nadają się do garaży ulokowanych bezpośrednio przy chodnikach, czy ulicach. Warto również dodać, iż bramy segmentowe są łatwe w obsłudze, a ich otwieranie i zamykanie nie wymaga używania intensywnej siły fizycznej. Dużą popularnością cieszy się również segmentowa brama automatyczna, którą można uruchomić na pilota. Jedyną wadą tego rozwiązania jest wyższy cennik bram garażowych.

Cennik bram garażowych segmentowych - bramy automatyczne na pilota

Cena bramy segmentowej
brutto w zł/szt
Bramy segmentowe Krispol Vente K2 RC (brama na pilota) 5 320 - 6 840 Znajdź dostawcę bram w
Bramy segmentowe Kronway Optimal 9100 (automatyczna) 3 340 - 3 800 Znajdź dostawcę bram w
Bramy segmentowe RenoMatic (EPU 40) 2500 x 2125
(brama automatyczna na pilota, z napędem ProMatic)
5 770 - 6 840 Znajdź dostawcę bram w
Bramy segmentowe Wiśniowski UNIPRO bez przetłoczeń (automatyczna) 4 560 - 5 320 Znajdź dostawcę bram w
Bramy segmentowe Wiśniowski UNIPRO PLUS A (brama automatyczna) 4 330 - 5 320 Znajdź dostawcę bram w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Cennik bram garażowych – bramy rolowane i bramy przemysłowe

Bramy rolowane

Czy wiesz, że...

Porównując oferty na bramy i ogrodzenia w różnych firmach można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Sprawdź!

Nowoczesne bramy rolowane wyróżniają się dużym komfortem użytkowym oraz atrakcyjnym wyglądem. Tego rodzaju bramy garażowe składają się z aluminiowych bądź stalowych paneli wypełnionych powłoką termoizolacyjną. Bramy rolowane otwierają się ku górze nie ograniczając powierzchni przed garażem. Co więcej, otwarta brama automatyczna nie zasłania oświetlenia sufitowego i pasuje do garażu o dowolnym metrażu.

Niestety bramy rolowane są jednocześnie najdroższym rozwiązaniem. Cennik bram garażowych niejednokrotnie przekracza kwotę siedmiu tysięcy złotych. Poniżej przedstawimy ceny trzech wybranych modeli.


Cennik garażowych bram rolowanych (bramy automatyczne)

Ceny bram rolowanych
brutto w zł/szt
Bramy rolowane HiTerm 3000 x 2800 3 800 - 4 560 Znajdź dostawcę bram w
Bramy rolowane Intense (brama automatyczna na pilota) 9 880 - 11 400 Znajdź dostawcę bram w
Bramy rolowane RollMatic marki Hormann 2500 x 2100
(brama automatyczna, ocieplona)
9 880 - 10 640 Znajdź dostawcę bram w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe nie są typowym rodzajem bram garażowych. Zazwyczaj wykorzystujemy je do zamknięcia hal, warsztatów i stacji diagnostycznych. Bramy przemysłowe często posiadają większe rozmiary, co wymusza zastosowanie mocniejszych (a jednocześnie droższych) systemów napędowych do bram garażowych.

Brama garażowa przemysłowa w konstrukcji całej może mieć różne wymiary. Można także zamówić bramę segmentową i roletową.
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych - przegląd cen i producentów

W ofertach sprzedaży znajdziemy bramy przemysłowe w konstrukcji segmentowej, roletowej oraz podwieszanej. Cennik ich zakupu jest często określany w sposób indywidualny, a kluczowym elementem staje się wymagany rozmiar. Poniżej przedstawimy poglądowe ceny kilku wybranych modeli

Cennik bram przemysłowych

Ceny bram przemysłowych
brutto w zł/szt
Bramy przemysłowe Hormann (brama segmentowa 4000x4000) 7 630 - 10 080 Znajdź dostawcę bram w
Bramy przemysłowe Krispol (brama segmentowa 3000x3000) 4 470 - 5 040 Znajdź dostawcę bram w
Bramy przemysłowe Wiśniowski (brama segmentowa 4000x4000) 8 640 - 10 800 Znajdź dostawcę bram w
Jeżeli chcesz otrzymać indywidualną wycenę od firm z Twojej okolicy - wypełnij ten formularz. Ceny szacunkowe na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie powinny być podstawą do jakichkolwiek dalszych analiz i obliczeń

Jeżeli chciałbyś otrzymać oferty na bramy garażowe od firm z Twojej okolicy lub oferty na dowolne inne zlecenie remontowo-budowlane – wypełnij ten formularz. Na jego podstawie firmy z Twojej okolicy przygotują oferty.

Bramy ogrodzeniowe – popularne rodzaje i cennik zakupu

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne to coraz popularniejsze i wygodne w użyciu rozwiązanie. Tego rodzaju rozwiązanie posiada jedno skrzydło, które otwiera się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia. W ofertach sprzedaży znajdziemy bramy przesuwne ręczne oraz automatyczne. Mechanizm automatyczny jest szczególnie polecany przy szerszych wjazdach.

Wybierając bramy przesuwne mamy do dyspozycji modele osadzone na specjalnych szynach oraz produkty samonośne. Dodatkowe szyny stabilizują skrzydło, jednak sprawiają dość dużo problemów użytkowych. Dlatego największą popularnością cieszą się obecnie samonośne bramy przesuwne.

Dobrej jakości bramy wjazdowe posiadają system automatycznego sterowania (przeważnie na pilota). Ceny ich zakupu mogą być dość zróżnicowane. Najmniejszym wydatkiem okazują się ręcznie otwierane bramy wjazdowe. Za dobrej jakości model zapłacimy ok. 2 000 – 3 500 zł. Tego rodzaju bramy przesuwne posiadają już ocynkowaną powłokę ochronną, która zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych.

Automatyczne bramy przesuwne będą już nieco droższym wydatkiem. Najtańsze modele nabędziemy od kwoty 3 000 zł. Trzeba jednak pamiętać, że tanie bramy przesuwne to często niższa jakość wykonania. Dlatego lepszym pomysłem będą bramy wjazdowe z pośredniej półki cenowej. Dobrej jakości przesuwna brama automatyczna będzie wydatkiem rzędu 4 000 – 6 000 zł.

Rozwierane bramy kute

Kute bramy ogrodzeniowe wyróżniają się najwyższym poziomem estetyki. Bramy kute przeważnie produkuje się na indywidualne zamówienie, dzięki czemu każdy model może przybierać nietypowe zdobienia i oryginalny wygląd.

Wybierając bramy kute decydujemy się na ręcznie otwierane skrzydła rozwierane. Modele automatyczne należą do rzadkości. Wszystko za sprawą dużej masy ogrodzenia. Rozwierane bramy kute najczęściej posiadają dwa niezależne skrzydła. Dzięki temu ich ręczne otwieranie i zamykanie nie przysparza większych trudności.

Dostępne w sprzedaży kute bramy ogrodzeniowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i stanowią skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe. Szerokie możliwości dekoracyjne sprawiają, iż tego typu produkty kojarzą się z luksusem. Przed ich zakupem trzeba jedynie rozplanować wolną powierzchnię użytkową, potrzebną do otwierania i zamykania skrzydeł.

Proste bramy kute możemy nabyć już od kwoty 1500 zł. Jednak lepszej jakości, ozdobne bramy ogrodzeniowe będą już kosztować 2 000 – 4 000 zł. Jeszcze droższe okażą się automatyczne bramy kute.

ikona podziel się Przekaż dalej