Dwuskrzydłowa brama wjazdowa - rodzaje

Dwuskrzydłowa brama wjazdowa jest typem wjazdy rozwiernej. Oprócz niej możemy zakupić także bramy jednoskrzydłowe lub też niesymetryczne. Te ostatnie najczęściej mają podział skrzydeł na ⅓ lub ⅔. Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe wyróżniają się najczęściej szerokością sięgającą nawet do 6 metrów. Jednak najczęściej mamy do czynienia z bramami o szerokości do 5 metrów.

Jeżeli chodzi o rodzaje bram dwuskrzydłowych, to w tym przypadku możemy wyróżnić przede wszystkim bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z napędem, jak i również otwierane ręcznie. Okazuje się, że pierwszy typ, czyli automatyczne bramy w chwili obecnej uchodzą za standard. Napęd do bramy pozwala na jej otwieranie bez konieczności wysiadania z samochodu. Jest to bardzo komfortowe, szczególnie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Czy wiesz, że...

Porównując oferty na bramy i ogrodzenia w różnych firmach można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Sprawdź!

Kolejny podział bram dwuskrzydłowych dotyczy bram wjazdowych z furtką lub bez niej. Jeżeli tylko pozwala nam na to szerokość wjazdu, dobrze jest się zdecydować na bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z furtką. W ten sposób nie musimy otwierać całej bramy, jeżeli chcemy na pieszo opuścić swoją posesję lub wejść na jej teren. Takie rozwiązanie ułatwia również wejście innym osobom, bez konieczności otwierania bramy.

Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe, to należy mieć na uwadze to, iż często są one wykonane z różnych materiałów. Pod tym względem możemy wymienić materiał, który został wykorzystany do wypełnienia:

  • Wypełnienie metalowe - jest najpopularniejsze. Dwuskrzydłowa brama wjazdowa wykonana z metalu jest malowana proszkowo specjalną farbą, chroniącą ją przed korozją.
  • Wypełnienie kompozytowe - tego typu rozwiązania są coraz popularniejsze ze względu na swój atrakcyjny wygląd. Deska kompozytowa swoim wyglądem przypomina naturalne drewno. Jednak jej zaletą jest wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, w tym na wilgoć. Ponadto w porównaniu do drewna, nie trzeba dbać o jej regularną renowację i impregnację.
  • Wypełnienie drewniane - bardzo rzadko stosowane, ale stwarzające wyjątkowy efekt. Tutaj należy pamiętać o regularnej impregnacji. W przypadku bram drewnianych można liczyć na dużo korzystniejszą cenę. Sprawdź także ten artykuł o napędach do bramy dwuskrzydłowej.

Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe z napędem

Jak już wiemy, najpopularniejszym rozwiązaniem są bramy wjazdowe z napędem. Jest to przede wszystkim duża wygoda. Chociaż najczęściej sterownik obsługiwany jest przez pilot od bramy, dzisiejsza technologia pozwala również na otwieranie i zamykanie bramy przy pomocy smartfona. W takim razie nie musimy się obawiać, że zgubimy gdzieś pilota do bramy, ponieważ zazwyczaj swój telefon zawsze mamy przy sobie. Dodatkowo z takiego rozwiązania mogą korzystać wszyscy domownicy, co nie zmusza nas do zakupu kilku pilotów.

Dwuskrzydłowa brama wjazdowa na posesję oraz cena za bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe
Polecane bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe, a także ich rodzaje i cena

Programowanie zarówno pilota, jak i również smartfona jest bardzo proste. Z powodzeniem takie czynności wykonamy całkowicie samodzielnie. Jeżeli jednak nasz podjazd nie ma możliwości podłączenia do energii elektrycznej, to najlepszym rozwiązaniem będzie napęd do bramy zasilany przy pomocy specjalnych solarów. W ten sposób rzeczywiście nie musimy się martwić o wykonywanie przekopów, tak aby podłączyć bramę i sterownik do prądu.

Automatyczne bramy - porady przedzakupowe

Jeżeli już przymierzamy się do zamówienia bramy wjazdowej, to przed ostatecznym zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim musimy się upewnić, że wjazd będzie wystarczająco duży do posiadanego przez nas samochodu. Jak już wiemy, w przypadku samochodów osobowych w zupełności wystarczy brama o szerokości metrów. W przypadku bram dwuskrzydłowych najczęściej wymiary wynoszą 5 metrów szerokości. Jeżeli jednak posiadamy auto dostawcze, wtedy szerokość wjazdu powinna wynosić nawet do 7 metrów.

Planując zakup bramy z furtką, musimy uwzględnić nie tylko jej szerokość, ale również słupek oddzielający furtkę od bramy. Często jest to kilkanaście centymetrów, które mogą mieć decydujący wpływ, czy cały komplet zmieści się w podjeździe. Decydując się na bramę dwuskrzydłową, powinniśmy się także upewnić, iż skrzydła podczas otwierania będą miały wystarczająco dużo miejsca. W przypadku bardzo wąskich wjazdów lepiej będzie zastanowić się nad zamontowaniem bramy przesuwnej. Chociaż w tym przypadku musi mieć ona miejsce na schowanie całego skrzydła, które najczęściej zachodzi na ogrodzenie.

Bramy garażowe i ogrodzeniowe - cennik

Mając już swój typ na bramę dwuskrzydłową, warto dowiedzieć się jeszcze, w jaki sposób prezentuje się cennik poszczególnych modeli u znanych producentów. W ten sposób będziemy mogli porównać niektóre propozycje i wybrać najkorzystniejszą z nich. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie kierować się tylko najniższą ceną, ale jak najlepszą jakością wybranej bramy wjazdowej.

Przykładowy cennik na bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe

Nazwa produktu

Cena

Bramy wiśniowski garażowe 250x210, złoty dąb orzech

Cena od 2799,99 zł

Bramy garażowe Hormann uchylne N 80, 2250x1920, Wzór 902, kolor do wyboru

Cena od 2180,67 zł

Bramy garażowe uchylne Hormann N 80, 2500x2000, wzór 902, kolor do wyboru

Cena od 2208,76 zł

Dwuskrzydłowa  brama wjazdowa z napędem Inteligent Alicja 175x400 cm

2898,00 zł

Brama Polagros Amida z napędem 1,5x4 m ocynk antracyt

2998,00 zł

Brama dwuskrzydłowa Polbram Stell Group Tebe 4x1,58 m, ocynk antracyt

2198,00 zł

Automatyczne bramy dwuskrzydłowe Polbram Stell Group Lara 2,4x1,54 m

2798,00 zł

Automatyczne bramy dwuskrzydłowe Polagros Tola 2300x150 cm

1378,00 zł

Brama wjazdowa skrzydłowa 3m z furtką + słupy

1440,00 zł

Napęd do bramy Portronic-D 5000 (skrzydło do 200 kg, do 2500 mm) + dwa piloty RSC

1290,00 zł

Napęd do bramy VersaMatic 2 BiSecur (skrzydło do 2000 mm, do 200 kg) + pilot HS 5 BS

2999,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej