Dywaniki na schody - rodzaje, ceny, najlepsi producenci, opinie, porady
Dywaniki na schody to doskonały dodatek aranżacyjny, który z jednej strony może znakomicie ozdobić schody w naszym domu, a z drugiej będzie mieć także zastosowanie praktyczne, takie jak na przykład ochrona powierzchni schodów przed wycieraniem oraz zabezpieczenie przed poślizgnięciem się na schodach i upadkiem. W tym artykule zapoznamy się z zastosowaniem, rodzajami i właściwościami dywaników schodowych, poznamy opinie na ich temat, najlepszych producentów oraz ceny. Przedstawimy także porady przy wyborze najlepszego rozwiązania dla siebie.
Jeśli planujesz wykończenie schodów i szukasz firmy, która się tym zajmie, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Dywaniki na schody - najważniejsze informacje
Dywaniki na schody - właściwości i zastosowanie
Dywaniki, chodniczki na schody to dodatek, który nie jest konieczny i jeżeli nasze schody prezentują się w taki sposób, że nam się podobają, nie musimy wcale z takich dywaników korzystać. Jest to jednak rozwiązanie bardzo funkcjonalne oraz praktyczne i warto się zastanowić nad ich zastosowaniem. Chodniczki na schody to także rozwiązanie bardzo estetyczne, które upiększy nasze schody metalowe, schody drewniane czy schody kamienne.
Jako zastosowanie praktyczne i funkcjonalne dywaników na schody należy przede wszystkim wymienić to, że chronią one schody przed zabrudzeniem oraz przed wycieraniem i innymi uszkodzeniami. Pełnią więc one niejako rolę ochraniaczy dla schodów. Będą one skutecznie ochraniać schody wykonane z drewna, metalu czy schody kamienne. Szczególnie powierzchnie drewniane narażone są na wycieranie i innego rodzaju uszkodzenia. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.
Dywaniki schodowe, które układane są na stopnie, zapewniają nam także bezpieczeństwo, a mianowicie redukują możliwość poślizgnięcia się na schodach. Schody, zwłaszcza zaraz po ich umyciu, mogą być bardzo śliskie, a dywaniki schodowe spowodują to, że poruszanie się po schodach będzie stabilne i nie poślizgniemy się na nich, nie ryzykując upadku, który na schodach może być bardzo bolesny. Inną zaletą funkcjonalną takich nakładek na schody jest to, że możemy śmiało po nich chodzić nawet na boso, nie stąpając po zimnej metalowej, kamiennej czy drewnianej posadzce.
Dywaniki na schody to także rozwiązanie bardzo estetyczne, które można dowolnie skomponować w zależności od naszych osobistych preferencji i upodobań. Dostępne są bowiem różne wersje kolorystyczne, różne wzory takich chodniczków oraz wykonane mogą one być z różnych materiałów. Kolejną zaletą takich chodniczków na schody jest to, że mogą one skutecznie zamaskować wszelkiego rodzaju niedoskonałości na powierzchni.
Podkładki na schody - sposób montażu
Podkładki na schody są bardzo proste w montażu, choć w wielu przypadkach sposób montażu takich nakładek może być nieco inny. Do najpopularniejszych sposobów montażu należą rzepy wielokrotnego użytku. Takie taśmy rzepowe pozwalają na wielokrotne ściąganie i mocowanie dywaników na stopniach schodów. Kolejnym popularnym sposobem montażu jest mocowanie dywaniku zbrojoną siatką na dwustronną taśmę. Możemy się także spotkać ze sposobem montażu na klej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach i dywanikach do przedpokoju?
Nakładki na schody - rodzaje
Rodzaje dywaników na schody ze względu na materiał
Nakładki, dywaniki na schody mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów nakładek na schody są nakładki wykładzinowe. Są one wykonane z wykładziny różnego rodzaju. Mogą mieć różną długość włosia, różną kolorystykę i różne wzory. Tego typu dywaniki schodowe można zamówić na wymiar. Popularne rozwiązanie to wykładziny tego typu pokrywające całą powierzchnię schodów, zarówno stopnice, jak i podstopnice, tworzące schody dywanowe.

Kolejnym rozwiązaniem są nakładki podgumowane i żelowe. Tego typu dywaniki na schody wykonane są z materiału antypoślizgowego. Są one podgumowane od spodu, co zapewnia znacznie lepszą przyczepność do schodów. Dzięki temu nakładki podgumowane nie zsuwają się z podłoża.
Innym rozwiązaniem na stopnie schodów są nakładki gumowe. Są one produkowane z trudnościeralnej gumy. Dostępne są w różnych kolorach, możemy także spotkać ażurowe modele takich nakładek. Takie nakładki schodowe to doskonałe rozwiązanie w miejscach, w których przemieszcza się dużo osób w ciężkim obuwiu, na przykład w klatkach schodowych w budynkach użyteczności publicznej, czy na schodach zewnętrznych. Sprawdź także ten artykuł z przeglądem dywanów w Castoramie.
Szukasz dywanu, który jest dobrej jakości i nie kosztuje fortuny? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane dywany w atrakcyjnych cenach.
Możemy także spotkać się z nakładkami na schody wykonanymi z tworzywa sztucznego PE/PP. Jest to tworzywo antypoślizgowe oraz bezzapachowe, może występować w wielu kolorach. Nakładki z tworzywa sztucznego PE/PP występują również w postaci transparentnej, co daje możliwość dostosowania się kolorem do barwy stopni. Do doskonałe rozwiązanie do schodów wykonanych z drewna, kamienia oraz szkła.
Z kolei nakładki Heat-Set wykonywane są z dywanów, których włosie poddane zostało obróbce termicznej. Dzięki takiemu zabiegowi materiał ten charakteryzuje się wyższą jakością oraz znacznie większą trwałością. Materiał ten niemal do złudzenia imituje dywan wełniany. Nakładki Heat-Set są bardzo miłe w dotyku, a także cieszą się dużą estetyką wizualną, gdyż charakteryzują się większym połyskiem. Te nakładki na schody to wybór wart rozważenia.
Rodzaje dywaników na schody ze względu na kształt i sposób wykończenia
Możemy także spotkać różne rodzaje dywaników na schody ze względu na ich kształt. Do najpopularniejszych kształtów dywaników na schody należą półokrągłe, prostokątne oraz trapezowe. Możemy także zamówić dowolny kształt takich dywaników, wedle naszych własnych upodobań, nawet dywan, który przykryje zarówno stopnice, jak podstopnice. Możemy także spotkać się z wieloma sposobami wykończenia dywaników na schody. Dostępne są przeróżne wzory, wersje kolorystyczne oraz inne ciekawe rozwiązania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chodnikach podgumowanych?
Dywaniki na schody - najlepsi producenci, ceny
Do najbardziej uznanych producentów dywaników na schody należą takie firmy jak między innymi Arras Plus czy Weltom. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny dywaników na schody:
- Cellbes Dywanik Na Schody Grafitowy, Beżowy to cena ok. 47 zł
- Cellbes Dywanik na schody - grafitowy, złamana biel kosztuje ok. 95 zł
- Cellbes Dywanik na schody - popielaty to koszt ok. 71 zł
- Dywanik na schody prostokąt Quickstep szary beżowy, antracytowy kosztuje ok. 11 zł
- Dywanik na schody półokrągły Quickstep antracytowy, szary, beżowy to cena 9,85 zł
- Dywanik na schody półokrągły Udinese brązowy, beżowy to cena ok. 19,85 zł
- Dywanik na schody prostokąt Udinese antracytowy, brązowy, beżowy to wydatek od ok. 21,50 zł
- Dywanik na schody półokrągły BIRMINGHAM antracytowy, beżowy, brązowy, czarny kosztuje ok. 19,95 zł
- Dywanik na schody prostokąt BIRMINGHAM antracytowy, beżowy, brązowy, czerwony to cena ok. 21,50 zł
Dywaniki schodowe to rozwiązanie, które jest funkcjonalne, praktyczne oraz estetyczne. Chronią one nasze schody przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Zapewniają także bezpieczeństwo użytkowania schodów, chroniąc przed poślizgnięciem się na nich. Mamy do wybory wiele rozwiązań w zakresie materiałów, kształtu oraz sposobu wykończenia takich dywaników na schody i każdy może wybrać takie rozwiązanie, które spełnią jego oczekiwania estetyczne i aranżacyjne. Warto zdecydować się na nakładki na schody.
Cenniki usług powiązane z tym artykułem
Powiązane artykuły
-
Dywany marokańskie - ceny, opinie, najpiękniejsze wzory, porady
-
Dywany do salonu - nowoczesne i tradycyjne, przykłady ceny, opinie
-
Dywaniki łazienkowe - rodzaje, ceny, opinie, najlepsze komplety
-
Dywany nowoczesne - przykłady, popularne wzory, opinie, ceny
-
Tanie dywany - gdzie ich szukać, na co zwrócić uwagę przy zakupie
-
Dywanik do kuchni - jaki wybrać? Rodzaje, ceny, opinie, porady
-
Dywan na balkon i taras - jaki wybrać? Rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci
-
Dywany i dywaniki do sypialni - wybrane propozycje, ceny, opinie, porady
-
Dywan do kuchni - rodzaje, ceny, opinie, sprawdzeni producenci, porady
-
Szary dywan – 5 najciekawszych szarych dywanów na rynku
-
Dywany vintage - opis, rodzaje, ceny, opinie, polecani producenci
-
Dywan czarno biały - TOP 5 najlepszych dywanów na rynku - ceny, opinie, porady
-
Arte dywany i wykładziny – przegląd oferty, ceny, opinie, porady
-
Dywany młodzieżowe - wybrane typy dla chłopca i dziewczyny, ceny, opinie
-
Dywany wełniane - ceny, opinie, najpopularniejsze modele, porady przy zakupie
-
Dywan tkany na płasko - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie
-
Dywan okrągły - top 6 ofert dostępnych w polskich sklepach - wzory, ceny, opinie
-
Dywan i dywaniki do przedpokoju - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
-
Dywan turkusowy - 5 najpiękniejszych wzorów dostępnych na rynku
-
Dywany zielone - wybrane wzory, ceny, opinie, producenci
-
Czerwony dywan - 5 najciekawszych czerwonych dywanów na rynku
-
Dywany tureckie - ceny, opinie, polecane sklepy, porady zakupowe
-
Dywan ze sznurka – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady zakupowe
-
Dywany perskie - opinie i ceny, rodzaje, porady zakupowe
-
Kolorowe dywany - wybrane wzory, producenci, opinie, ceny, porady
-
Dywany młodzieżowe - 5 najlepszych dywanów do pokoju młodego człowieka
-
Dywan na szydełku - schemat, wzory, ceny, opinie, porady przy zakupie
-
Dywany owalne - 5 najlepszych dywanów na rynku, ceny, opinie, porady
-
Dywan sizalowy - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
-
Dywan dla chłopca - 5 propozycji dla chłopców w różnym wieku