Dywany Agnella – historia i opinie

Agnella to największy producent wykładzin i dywanów w Polsce. Pozycja lidera jest wynikiem zastosowania najnowszych technologii, które pozwalają na uzyskanie trwałych wytworów o bardzo dobrej jakości. Znaczenie mają także użyte materiały – naturalne lub wytwarzane według najnowszych standardów i trwałe.

Obecnie dywany Agnella są bardzo znane w zasadzie nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. Znajdują się w sieciach ekskluzywnych hoteli, pojawiają się w biurowcach, często także w polskich domach. Można je kupić w wielu popularnych sklepach typu Dom i Ogród, a ponieważ ceny nie są zbyt wygórowane, wyroby Agnelli zyskują naprawdę duże uznanie. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Oferta Agnelli

Dywany Agnella to olbrzymi wybór. Różne kolory, materiały, sposoby wykończenia – łatwo można się w tym pogubić. Warto zwrócić uwagę na niezwykle bogate wzornictwo dywanów tej marki. W Agnelli znajdziesz aż 400 różnych wzorów, więc z pewnością znajdziesz coś, co ci będzie odpowiadało. Klasyczne dywany z ciekawymi wzorami mandali do eleganckich salonów? A może nowoczesne dywany z geometrycznymi wzorami utrzymane w kolorach stylu skandynawskiego? Coś dla dzieci? W Agnelli naprawdę można znaleźć wszystko. A raczej prawie – producent nie oferuje dywanów shaggy.

Dywany Agnella dzielą się na wełniane i syntetyczne. Te pierwsze są w pełni naturalne i ekologiczne. Drugie wykonuje się z wysokiej jakości przędzy, tworzonej według najnowszej technologii. Oferta Agnelli jest także zróżnicowana pod kątem grubości i stopnia miękkości. Sprawdź także ten artykuł z 5 inspiracjami na piękne dywany.

Polskie dywany robione z najlepszych przędz

Dywany Agnelli są wytwarzane na miejscu w Polsce dwoma metodami. Najczęściej spotyka się technologię splotu Wilton, najbardziej rozpowszechnioną na całym świecie. Tą metodą uzyskuje się dywany tańsze, o symetrycznych wzorach, najczęściej z wykorzystaniem różnych przędz. Tym sposobem robi się wyłącznie dywany syntetyczne.

Metoda Axminster jest nieco droższa. Ta technologia jest wykorzystywana wyłącznie do przędzy wełnianej. Niezwykły sposób pozwala na stworzenie maksymalnie odpornych i trwałych dywanów, idealnych do najczęściej użytkowanych pomieszczeń, także biur, gabinetów i restauracji. Niestety, tego rodzaju dywany są w ofercie Agnelli najdroższe, ponieważ ich produkcja zajmuje znacznie więcej czasu, niż w przypadku techniki Wilton. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach dostępnych w OBI?

Dywany wełniane w Agnella

Wełna pozyskiwana do tworzenia dywanów pochodzi z owiec nowozelandzkich. Jest miękka i hipoalergiczna, nie ma tendencji do zbierania kurzu, na dodatek ma wszystkie atesty Państwowego Zakładu Higieny. Dywany wełniane są przyjemne w dotyku i miękkie. Świetnie tłumią dźwięki i są odporne na zagniecenia – runo szybko wraca do swojej postaci, nawet jeśli postawisz na nim coś ciężkiego, na przykład stół czy biurko.

Dywany Agnella o różnych wzorach, czyli polskie dywany i fabryki dywanów produkujące dywany wełniane i syntetyczne
Dywany Agnella - opinie, ceny, popularne modele, porady przedzakupowe

Dywany wełniane to przede wszystkim wzory klasyczne, chociaż zdarzają się także bardziej nowoczesne propozycje. Polskie dywany Agnella z wełny są nieco droższe niż te syntetyczne. Poniżej przedstawiamy cennik najbardziej popularnych wzorów dywanów wełnianych (ceny pochodzą ze sklepu swiatdywanow.pl).

Porównanie wełnianych dywanów Agnella

Kolekcja

Nazwa

Skład runa

Wysokość runa

Sposób tkania

Cena za m2

Magic

Wello Alabaster

100% wełna nowozelandzka

7 mm

Maszynowy Willon

113 zł

Isfahan

Munti Morski

100% wełna

8 mm

Maszynowy Willon

131 zł

Alabaster

Kianta

100% wełna

9 mm

Maszynowy Wilton

166 zł

Isfahan

Elish róż

100 % wełna

8 mm

Maszynowy Wilton

179 zł

Folk

Famelio

80% wełna, 20% poliamid

7,5 mm

Maszynowy Axminster

192 zł

Syntetyczne dywany Agnella

Warto zwrócić uwagę na kolekcję syntetycznych dywanów tej marki. Są świetnej jakości i bardzo trwałe. Polskie dywany syntetyczne najczęściej wykonane są z włókien Heat-Set, jednakże można spotkać także takie z poliestru i poliamidu. Mogą to także być włókna mieszane. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i dobrze wygłuszają.

Poniżej przedstawiamy porównanie najbardziej popularnych dywanów syntetycznych marki Agnella. Cennik pochodzi ze sklepu swiatdywanow.pl. Sprawdź także ten artykuł o dywanach dostępnych w Castoramie.

Porównanie syntetycznych dywanów Agnella

Kolekcja

Nazwa

Skład runa

Wysokość runa

Sposób tkania

Cena za 1m2

Avanti

Juno

100% Heat-Set Frise

13 mm

Maszynowy Wilton

56 zł

Shine

Teszub

100% poliester

7 mm

Maszynowy Wilton

126 zł

Yoki

Rei

100% poliester

30 mm

Maszynowy Wilton

132 zł

Angela

Melba Kabuni

50% akryl, 50% poliester

gładki

Maszynowy Wilton

154 zł

Standard

Aras krem

100% Heat-Set

8 mm

Maszynowy Wilton

58 zł

Rzadko zdarzają się tutaj klasyczne dywany, częściej są nowoczesne, w geometryczne wzory, utrzymane w bardzo modnych odcieniach szarości. Pojawiają się także wzory z koniczyną marokańską, równie popularne jak dywany shaggy. Możesz także znaleźć syntetyczne dywany dla dzieci o mniejszej wysokości runa i z kolorowymi wzorami, które najbardziej doceniają najmłodsi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii dywany