Dywany do pokoju młodzieżowego

Dywany dla dzieci musiały spełniać szereg cech. Musiały być grube, by każde lądowanie było bezpieczne, ciepłe, by ciągnące się godzinami zabawy na podłodze nie skończyły się katarem, i najlepiej – przedstawiać ukochane zwierzaki czy postaci swoich właścicieli. Dywany do pokoju młodzieżowego nie muszą już spełniać tych cech. Tak naprawdę w ich wyborze powinny mieć znaczenie dwa kryteria: estetyka i jakość.

Bardzo ważnym czynnikiem jest trwałość dywanów. Dobrej jakości przędza lub dywany wełniane z pewnością przetrwają wiele lat. Na dodatek potem mogą służyć na przykład za dywany do salonu. Większość młodzieżowych wzorów jest bardzo nowoczesna i z powodzeniem wpisze się w minimalistyczny wystrój dużego pokoju. Warto wziąć to pod uwagę. A może zainteresuje cię także ten artykuł z inspiracjami na dywany?

Dywany młodzieżowe – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Chociaż ostatnia moda na drewniane lub panelowe podłogi wyklucza najczęściej zastosowanie dywanów, mają one naprawdę wiele zalet. I w pokoju młodzieżowym naprawdę dobrze się sprawdzą. Dlaczego? Przede wszystkim są bardzo ozdobne. Dobrze dobrany dywan to najlepsza dekoracja, jaką można sobie wyobrazić! Powinien być dopasowany do kolorystyki pokoju i współgrać ze stylem wyposażenia. Wtedy będzie jeszcze podkreślać charakter całego pokoju.

Dywany są także po prostu ciepłe. Zapewniają większą izolację cieplną i akustyczną podłogi, co ma znaczenie przede wszystkim w pokojach położonych na piętrach. To także sposób na ochronę pięknej podłogi. Oczywiście może być ona widoczna – przecież dywan nie musi zajmować całego pokoju, jednak w tych częściach, w których jest narażona na największe zniszczenie (na przykład przy biurku, koło łóżka, może być osłonięta przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dywany do pokoju młodzieżowego – jak wybrać wzór?

Liczba wzorów i możliwości jest ogromna. Dlatego łatwo się w tym pogubić. Wybór odpowiedniego dywanu młodzieżowego powinien być podyktowany kolorystyką pokoju, ale nie tylko. W pokoju dziewczyny dobrze sprawdzą się naprawdę barwne, nowoczesne dywany, nawet, a może zwłaszcza wtedy, gdy ściany są jednolite i utrzymane w spokojnej kolorystyce. Sprawdź także artykuł z propozycjami dywanów ze sklepu OBI.

Nowoczesne dywany w geometryczne wzory to świetne rozwiązanie zarówno do dziewcząt, jak i chłopców. Zwracają uwagę i są wyrazistym punktem w każdym pokoju, ale jednocześnie ładnie się prezentują i dobrze współgrają z minimalistycznymi meblami typowymi dla nastolatków. I dywany dla dzieci, i dywany dla młodzieży mogą mieć różne kształty. W tym wypadku jednak zrezygnuj z samochodów i kwiatuszków na rzecz pomponów, nieregularnych krawędzi czy niejednorodnej faktury.

Pokój nastolatka oraz dywany młodzieżowe i nowoczesne dywany do pokoju młodzieżowego, na przykład dywany IKEA
Dywany młodzieżowe - wybrane typy dla chłopca i dziewczyny, ceny, opinie

Dywany młodzieżowe w ofercie różnych sklepów – opinie i ceny

Dywany dla młodzieży znajdziesz w ofercie bardzo wielu sklepów. Na uwagę zasługują przede wszystkim dywany IKEA – może nie ma wśród nich dużego wyboru, jednak są minimalistyczne i dobrze dopasowują się do prostych mebli z tego sklepu, które są prawdziwym hitem wśród nastolatków i młodych dorosłych. Są to dywany tkane na płasko lub z dość długim włosiem. A może zainteresuje cię także ten artykuł z propozycjami klasycznych dywanów?

Młodzieżowe dywany IKEA

Model

Wzór

Wykonanie

Wymiary

Cena

BRÖNDEN

Nieregularne kolorowe paski

Tkanie ręczne, 100% wełny

170 x 240 cm

1199 zł

VIDEBÄK

Rozsypująca się układanka

Tkanie ręczne

133 x 195 cm

599 zł

STOCKHOLM 2017

Czerwono-białe paski ułożone w szachownicę

Tkanie ręczne

250 x 350 cm

1299 zł

O wiele tańsze dywany znajdziesz w ofercie sklepu Komfort. Najczęściej nie są one robione ręcznie. Większość z nich jest dostępna w trzech różnych wymiarach, więc łatwiej jest dopasować wymarzony wzór do wielkości pokoju. Dywany Komfort są bardzo nowoczesne. Ich geometryczne wzory i przemyślana kolorystyka sprawiają, że świetnie sprawdzają się także jako dywany do salonu. Komfort oferuje dywany z przędzy różnego rodzaju, ale te nowoczesne są robione zazwyczaj z polipropylenu lub akrylu.

Młodzieżowe dywany Komfort

Model

Wzór i kolorystyka

Wykonanie

Kraj pochodzenia

Cena za 80 x 150 cm

Star Vert

Geometryczny nieregularny, linie na beżowym tle

100% polipropylen, tkanie maszynowe

Belgia

49,9 zł

Fenix Azurro

Granatowe paski o nieregularnych brzegach

100% polipropylen, tkanie maszynowe

Belgia

110 zł

Sky Bianco

Czarne linie na białym tle

100 % Polipropylen Heat Set Frise

Turcja

169 zł

Warto zwrócić uwagę także na ofertę rodzimego producenta. Agnella oferuje dywany różnego rodzaju, o różnych kolorach i wzorach, które dobrze się sprawdzają w każdym pomieszczeniu. W ofercie tej marki są także dywany wełniane, bardzo trwałe i tkane maszynowo z wykorzystaniem najnowszych technologii. Najczęściej jednak dywany Agnella mają bardziej klasyczne wzornictwo i nadają się do nieco bardziej stonowanych pomieszczeń niż pokoje młodzieży. Sprawdź także ten artykuł z propozycjami dywanów typu shaggy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii dywany