Sztuczne dywany pokojowe

Polipropylenowe dywaniki pokojowe

Dywaniki pokojowe często zostają wykonane z tworzyw sztucznych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań okazuje się polipropylen. W ofertach sprzedaży znajdziemy dywany kwadratowe, okrągłe, owalne, a także eleganckie wykładziny dywanowe. Wybór wzorów, kolorów i specyfiki wykończenia jest bardzo szeroki.

Polipropylenowe dywany pokojowe zachowują sprężystość i nie stanowią bariery dla ciepła. Dzięki temu sprawdzą się w różnego typu pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Ich charakterystyczną cechą okazuje się też łatwość do utrzymania w czystości. Szary dywan czy beżowy dywan z polipropylenu może stać się eleganckim elementem wyposażenia salonu, kuchni, sypialni czy łazienki. Sprawdź także ten artykuł z poradami, do czego dopasować dywan.

Produkty sztuczne to jednocześnie atrakcyjne ceny zakupu. Jest to jeden z kolejnych atutów, który sprawia, że polipropylenowe, nowoczesne dywany do salonu zdobywają przychylne opinie użytkowników.

Jednym z ciekawszych rozwiązań okazują się dywany typu het set lub het set frise. Niekiedy określamy je mianem dywanów z ulepszonego polipropylenu. Dobrym przykładem jest tu dywan shaggy, czyli posiadający długie runo. Włochaty dywan dobrze sprawdzi się w większości aranżacji. Co więcej, dywan shaggy posiada pozytywne opinie użytkowników i jest jednym z modniejszych elementów wyposażenia współczesnych salonów oraz pomieszczeń sypialnych. Jeśli planujesz wykończenie sypialni, oszacuj budżet na dywany za pomocą tego kalkulatora kosztów wykończenia sypialni.

Poliamidowe dywany pokojowe

Poliamid nie jest tak popularny jak polipropylen, jednak zdobywa swoich zwolenników i zbiera pozytywne opinie. Na jego powierzchni nie namnażają się drobnoustroje ani pleśń. Dodatkowo jest to produkt łatwy do utrzymania w czystości.

Poliamidowy dywan turkusowy czy elegancki, beżowy dywan z długim runem mogą okazać się eleganckim elementem wyposażenia nowoczesnego salonu. Produkty poliamidowe generują niskie ceny zakupu, co jest oczywistym atutem. Niestety tego typu produkty mogą się elektryzować, co zmniejsza ich funkcjonalność. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Jednym ze szczególnych rodzajów dywanów poliamidowych są produkty akrylowe. Beżowy dywan lub szary dywan akrylowy może efektownie imitować wygląd produktu z materiałów naturalnych. Wysokie runo sprawia, że włochaty dywan z akrylu nabiera modnego charakteru. Jednocześnie jest łatwy do utrzymania w czystości i odporny na ataki pleśni.

Dywany pokojowe mają bardzo duże zastosowanie. Zarówno naturalne, jak i poliamidowe mają bardzo szerokie zastosowanie i zbierają dobre opinie
Dywany pokojowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady zakupowe

Dywany naturalne

Dywany wełniane i bawełniane

Wełniane dywany kwadratowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Są miękkie, przyjemne w dotyku i odporne na odkształcenia. Jednak musimy zwrócić uwagę na fakt, że włochaty dywan z naturalnej wełny nadaje się jedynie do suchych pomieszczeń. Wszystko to przez zdolność do absorpcji wilgoci. Ulokowanie go w zbyt wilgotnym pomieszczeniu może doprowadzić do namnażania się drobnoustrojów, a nawet pleśni.

Co prawda dywan turkusowy, szary czy brązowy może być efektowną ozdobą każdego salonu. Wełniane dywany pokojowe zbierają bardzo pozytywne opinie użytkowników. Jednak posiadają dwie istotne wady. Jedną z nich okazują się wyższe ceny zakupu. Druga wada to możliwość wywoływania alergii. Dlatego wełniane dywany kwadratowe czy owalne nie będą odpowiednie dla każdego użytkownika. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także artykuł z poradami, jak urządzić salon z szarą sofą.

Drugi typ dywanów naturalnych to produkty bawełniane o nowoczesnym lub klasycznym wzornictwie. Bawełniane, tradycyjnie wyglądające bądź nowoczesne dywany do salonu nie ulegają odbarwieniom. Dzięki temu nawet dywan turkusowy może długo cieszyć oczy użytkowników. Niestety produkty wykonane z bawełny są mniej trwałe. Z reguły posiadają też gorsze opinie użytkowników (w porównaniu do dywanów z wełny).

A może jedwabne dywaniki pokojowe?

Jedwab jest najbardziej luksusowym i efektownym rozwiązaniem. Dywany i wykładziny dywanowe wykonane z owego materiału są lekkie, a jednocześnie odporne na odbarwienia. Mają właściwości antystatyczne i wykazują dużą odporność na zabrudzenia.

Wybierając jedwabne dywany pokojowe musimy brać pod uwagę wyższe ceny zakupu. Mimo wysokich kosztów jest to jedno z najbardziej efektownych rozwiązań, którym ożywimy salon i podniesiemy jego walory wizualne.

Ile kosztują dywany?

Wybierając dywany pokojowe bierzemy pod uwagę cenę zakupu. Dlatego poniżej przybliżymy orientacyjne koszty najpopularniejszych rozwiązań. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze preparaty do prania dywanów

Szukasz skutecznego preparatu do prania dywanu, który jest dobrej jakości i nie kosztuje fortuny? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane preparaty.

Najtańsze w zakupie okażą się dywany z tworzyw sztucznych. Dobrej jakości dywan polipropylenowy lub akrylowy będzie wydatkiem od 300 zł w górę. Lepsze gatunkowo dywany (na przykład dywan shaggy) może kosztować około 600 zł. Warto tutaj pamiętać, że włochaty dywan występuje w różnych wariantach wymiarowych. Rozmiar będzie miał duży wpływ na ostateczne ceny zakupu.

Podobnie jest w przypadku dywanów wykonanych z tworzyw naturalnych. Za duży, dekoracyjny dywan (na przykład ręcznie tkany, szary dywan 160 x 230 cm) trzeba zapłacić około 1000-1500 zł. Nieco tańsze okażą się produkty bawełniane, które nabędziemy za około 800-1200 zł.

Najdroższe w zakupie okazują się tkane ręcznie dywany jedwabne. Trudno jest tu określić jednoznacznie cenę zakupu. Niektóre modele kosztują około 1 500 tysiąca złotych, koszt zakupu innych przekracza kwotę 5000 zł. Najdroższe modele ręcznie tkanych dywanów o najlepszej jakości wykonania nabędziemy za kilkanaście tysięcy złotych. Górny limit cenowy jest trudny do oszacowania. A może zainteresuje cię także artykuł o wykładzinach dywanowych?

Analizując ceny zakupu, zwróćmy też uwagę na wykładziny dywanowe. Ceny ich zakupu wahają się w przedziale 25-90 zł/mb. Ostateczna cena zależy tutaj od materiału, sposobu tkania, długości runa oraz jakości produktu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii dywany