Dywany syntetyczne – rodzaje

Dywany syntetyczne możemy podzielić pod względem przędzy, z jakiej zostały wykonane. Według tej klasyfikacji wymieniamy:

  • Dywany polipropylenowe – włókna polipropylenowe przyczyniają się do tego, że dywan jest miły w dotyku, elastyczny, a także wytrzymały na wiele różnych czynników. Mimo upływu czasu nadal zachowuje swój nienaganny wygląd. Ich zaletą jest odporność na wysokie temperatury, a także wilgoć. Nie przyczyniają się do rozwoju insektów oraz grzybów i pleśni.
  • Dywany poliamidowe – przeglądając wszystkie dywany syntetyczne, to spośród nich, właśnie przędza poliamidowa, jest najbardziej odporna na ścieranie. Dywany tego typu są łatwe w czyszczeniu, co przekłada się również na doskonałą ochronę przed rozwojem pleśni i grzybów. Jedynym minusem jest to, że się dość łatwo elektryzują. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.
  • Dywany akrylowe – swoim wyglądem najbardziej przypominają dywany tradycyjne, a dokładniej dywany wełniane. Często występują jako dywany o długim włosiu. Mimo to są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a także wyróżniają się wieloletnią trwałością. Szczególnie odporne są na środki chemiczne oraz promienie słoneczne.
  • Dywany wiskozowe – kolejny typ przędzy, który imituje dywany tradycyjne. Runo o wysokości ok. 6 mm, przypomina w dotyku, a także w wyglądzie jedwab. Mimo tak delikatnego wykonania są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na różnego rodzaju zabrudzenia. Dodatkowo wyróżniają się właściwościami elektrostatystycznymi.

Są to najpopularniejsze dywany wykonane z przędzy sztucznego pochodzenia. Świetnie radzą sobie w domowych warunkach, po wystawieniu na różne, dość uciążliwe warunki. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

Dywany z włókien syntetycznych świetnie sprawdzają się w każdym mieszkaniu. Ich ceny są niższe niż naturalnych, a są równie trwałe i wytrzymałe.
Dywany syntetyczne – ceny, opinie, trwałość, porady zakupowe

Nowoczesne dywany do salonu – jak wybrać?

Mając na uwadze charakterystykę każdej z wyżej wymienionych przędzy, będzie nam łatwiej podjąć ostateczną decyzję, jaki rodzaj dywanu okaże się dla nas najlepszy.

Na pewno należy w pierwszej kolejności skupić się na tym, w jakim celu chcemy zakupić konkretny dywan. Czy to mają być nowoczesne dywany do salonu, dywany akrylowe do sypialni, czy też kolorowe dywany dla dzieci. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Pomocne okaże się również rozeznanie cenowe dywanów w najpopularniejszych sklepach:

  • Dywany Komfort, dywany akrylowe Peau De Mouton 2 White, 60x120 cm – 199,00 zł
  • Dywany Komfort, dywany akrylowe Topaz Wrzos 160x230 cm – 399,00 zł
  • Dywany Komfort, nowoczesne dywany do salonu Sky Nero 120x170 cm – 249,00 zł
  • Dywany dla dzieci Mario Fox 120x170 cm – 239,00 zł
  • Dywany dla dzieci Krecik 120x170 cm -319,00 zł
  • Nowoczesne dywany do salonu 80x150 cm – 379,00 zł

A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Ceny dywanów wykonanych ze sztucznych przędzy są dostępne na każdą kieszeń. Bogactwo wzorów, kolorów i wymiarów na pewno pozwoli na dokonanie jak najlepszego wyboru. W końcu dywany są eleganckim dodatkami w naszych domach i mieszkaniach. Dywany syntetyczne to dobra alternatywa dla droższego rozwiązania, jakim są dywany wełniane.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii dywany