Na co zwrócić uwagę, wybierając dywany tureckie?

Czy warto kupować dywany wełniane i bawełniane?

Nowoczesne dywany tureckie są zazwyczaj wykonane z materiałów naturalnych. Największą popularnością cieszy się tutaj wełna oraz bawełna. Różnorodne wzory, kształty i rozmiary sprawiają, że każda osoba znajdzie dywan lub chodniki dopasowane do potrzeb własnego pomieszczenia.

Dywany wełniane wykazują dużą odporność na odkształcenia. Są przyjemne w dotyku, bardzo miękkie, a przy okazji stają się efektowną ozdobą każdego wnętrza mieszkalnego. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.

Wybierając dywany wełniane musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Wszystkie chodniki oraz dywaniki wykonane z wełny nadają się jedynie do użytku w suchych pomieszczeniach. Wełna silnie absorbuje wilgoć, dlatego nie sprawdzi się w przypadku kuchni czy łazienek. Zbyt duży poziom wilgoci może sprawić, że dywany wełniane ulegną szybkiemu uszkodzeniu.

Bawełna jest drugim pomysłem na naturalne dywany tureckie. Chodniki i dywaniki z bawełny nie cieszą się tak dużą popularnością jak produkty wełniane, jednak posiadają swoich zwolenników. Niektóre modele okazują się dość tanie w zakupie (oczywiście jak na produkty z tworzywa naturalnego). Warto także dodać, że orientalne dywany z bawełny są bardzo odporne na odbarwienia. Ich pierwotny kolor nie matowieje i nie zmienia się pod wpływem promieni słonecznych. Dzięki temu produkty z bawełny zyskały przychylne opinie użytkowników i są wykorzystywane w salonach i sypialniach o niewielkiej intensywności użytkowania. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

A może dywany shaggy?

Dywany shaggy zdobyły dużą popularność i przychylne opinie użytkowników. Świetnie sprawdzają się zarówno w salonach, jak i pomieszczeniach sypialnych. Ich efektowny wygląd zwraca na siebie uwagę, a jednocześnie podkreśla wybrany styl aranżacyjny.

Współczesne chodniki i dywany shaggy mogą posiadać nowoczesne lub bardziej klasyczne wzory. W ofertach sprzedaży znajdziemy także produkty wycinane o niebanalnym wyglądzie. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno produkty tanie, jak i ręcznie wycinane dywany tureckie, których ceny przekraczają kwotę kilku tysięcy złotych. Wybór zależy wyłącznie od oczekiwań oraz zasobności portfela inwestora.

Ręcznie tkane dywany tureckie są bardzo komfortowe. Ładnie się prezentują, zwłaszcza w klasycznych wnętrzach, chociaż można znaleźć także bardziej nowoczesne wzory.
Dywany tureckie - ceny, opinie, polecane sklepy, porady zakupowe

Ręcznie tkane, nowoczesne dywany tureckie

Szukając najwyższej jakości wykonania, warto sięgnąć po ręcznie tkane dywany tureckie. Jest to rozwiązanie zapewniające najwyższe walory wizualne. Orientalne, ręcznie wykonane wzory sprawiają, że nasz pokój dzienny może nabrać bardzo eleganckiego wyrazu.

Warto także dodać, że wycinane lub ręcznie tkane dywany tureckie nie są tanie w zakupie. Wyższe ceny są jednak w całości zrekompensowane przez walory dekoracyjne produktów.

W ofertach sprzedaży znajdziemy liczne dywany wełniane o dowolnych kolorach i zróżnicowanych wymiarach. Większość dobrej jakości modeli zdobywa przychylne opinie klientów. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach syntetycznych?

Gdzie kupię nowoczesne dywany tureckie?

Tanie dywany w Castoramie i sklepach Komfort

Wybierając orientalne dywany często sugerujemy się aspektem ekonomicznym. Okazuje się, że niektóre stylizowane chodniki i dywaniki możemy nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładem będą tu dywany Komfort i dywany w Castoramie.

Oglądając dywany w Castoramie bez trudu zauważymy modele stylizowane na wzór orientalny. Tureckie wzory cieszą się rosnącą popularnością i posiadają przychylne opinie klientów. Co więcej, klasyczne chodniki oraz dywany w Castoramie zostały zaprezentowane w bardzo atrakcyjnych przedziałach.

Kolejny pomysł na tanie zakupy to dywany Komfort. W ofercie sklepu znajdziemy zarówno niedrogie produkty z tworzyw sztucznych, jak i dywany naturalne. Dobrym przykładem będzie stylowy dywan Kashmir, który wpisuje się w orientalne trendy. Produkt wykonany z wełny posiada rozmiar 200 x 300 cm. Cena jego zakupu to 1500 zł. Oglądając dywany Komfort natrafimy także na nieco tańsze modele.

Dywany Agnella

Szukając inspiracji, warto obejrzeć również dywany Agnella. W ofercie sprzedaży znajdziemy produkty o klasycznych wzorach i ciekawych walorach wizualnych. Dywany Agnella mogą imitować naturalny dywan turecki. Jednocześnie są stosunkowo tanie w zakupie.

Dobrym przykładem są dywany Agnella z serii Isfahan Bellona. Są to wełniane, orientalne dywany o bardzo interesującym wzornictwie. Maszynowy sposób tkania sprawia, że produkt nie generuje zbyt wysokich kosztów zakupu. Za dobrej jakości, wełniany dywan Agnella o rozmiarach 200 x 300 cm przyjdzie nam zapłacić około 1100 zł. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

Ile kosztują ręcznie tkane dywany tureckie?

Prawdziwe, ręcznie tkane dywany tureckie okazują się nieco większym obciążeniem finansowym. Ceny zakupu dobrej jakości produktów rozpoczynają się od kwoty 2000 zł. W owej cenie nabędziemy niewielkie chodniki i orientalne dywany o dużych walorach wizualnych.

Górna granica cenowa jest trudna do ustalenia. Ręcznie tkane dywany tureckie zazwyczaj kosztują pomiędzy 4000 a 8000 zł. W ofertach sprzedaży znajdziemy także modele, których ceny przekraczają 10000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej